Dorostenky nezabodovaly

Ani na druhém turnaji v řadě se dorostenkám bodovat nepodařilo. Do Opavy cestovaly plné odhodlání, ale realita byla zcela jiná. Porážka od Vítkovic se dala očekávat, ale prohra s Brušperkem, který získal svou vůbec první výhru je na pováženou.

FBC Vikings DDM Kopřivnice x 1.SC WOOW Vítkovice 1:4 (0:2, 1:1, 0:1)

Věrni naši blbé tradici, a přes veškeré taktické pokyny jsme opět hned při prvním střídání dostaly gól a aby to bylo ještě lepší, bylo to přesně od hráčky na kterou jsem speciálně poukazovala. Č. 27 Kotzurová Denisa. A ta sama hráčka ještě do skončení první třetiny navýšila na 2:0. Arogantní korpulentní dívenka. které není cizí vysmívat se soupeřům. Bohužel nám dnes opět předvedla své skvělé vedení míčku, techniku hole a hru tělem, se kterým jsme si zase nevěděly rady. Co se ale dnes opravdu povedlo, byl průnik Denisy Staškovanové, která se konečně krásně trefila. Poprvé v sezóně tak dotáhla do konce jeden ze svých mnoha průniků a snížila na 1:2. Hned o 30 vteřin později už zase skórovala Kotzurová Denisa a dovršila tak svůj hattrick. O zábavu však v tomto zápase nebyla nouze. Hrály jsme dobře a soupeř se tak často uchyloval k faulům, které dnes pozornosti rozhodčích neunikly a byly po zásluze potrestány. V sedmé minutě třetí třetiny jsme dostaly šanci snížit stav skóre. Alena Zuzaníková však nařízení trestné střílení neproměnila. Stejně tak v desáté minutě kapitánka Bára Kubečková. Ať počítám, jak počítám, jeden neuznaný gól, dvě neproměněné trestné střílení. No mohlo to být dneska výsledkově určitě lepší, ale se zápasem jsem velmi spokojená. Hrály jsme v improvizované sestavě. K dispozici jsem měla pouze dvě obránkyně a tak se k nim musela vrátit ještě Tereza Holubová, která už úspěšně několik zápasů trápí soupeře v útoku. No nedá se nic dělat. Možná když správně zkombinujeme trénink s odpočinkem tak, ať jsou holky na florbal správně odpočaté a nažhavené, tak to bude možná lepší. Možná!!!!!

Sestava: Bára Kubečková, Markéta Fialová, Veronika Franková, Denisa Staškovanová, Tereza Holubová, Nikola Janková, Nikola Jančová, Kateřina Jančová, Alena Zuzaníková, Andrea Horváthová, Adéla Žabenská, Alice Veřmiřovská

Trenér: Martina Bílková

FBC Vikings DDM Kopřivnice x 1.FK Brušperk 1:3 (1:2, 0:0, 0:1)

Tak o tomto zápase se mi ani nechce psát. Výsledkově i herně nejslabší tým naší soutěže měl být pro nás snadnou kořistí. Začaly jsme dobře. Po delší době se trefila Nikola Jančová, která dokončila akci své sestry. Vedly jsme jedna nula, míček měly téměř neustále pod kontrolou a já si říkala, že teď už to v poklidu uhrajeme, protože Brušperk bude muset otevřít ten svůj obranný val a to by nám mohlo vyhovovat. No a Brušperk hru otevřel a v sedmé a desáté minutě (ty byly dnes pro nás opravdu klíčové) po neuvěřitelných chybách při naší rozehrávce nejprve srovnal skóre na 1:1 a co hůř, po krátké chvíli se dostal do vedení 2:1. Věděla jsem, že je zle. Soupeř se zatáhl před vlastní bránu a obětavým výkonem dokráčel až ke svému prvnímu vítězství v soutěži. Nebyl lepší, ale stoprocentně využil nabídnutých šancí. Ve třech obráncích to vážně nešlo chyby, které dnes udělaly holky v obraně byly výsledkem jejich vyčerpání. Kapitánka Bára Kubečková přiměla své rodiče, aby zkrátili rodinnou dovolenou v Alpách, aby mohla být se svým týmem a aby mohla za svůj tým hrát. Na druhé straně tady máme hráčky, které v pátek trénují a až do poslední chvíle se tváří, že na turnaj jedou. Večer mi smskou oznámí, že z rodinných důvodu nepojedou.

Kompletní výsledky ligy dorostenek naleznete zde.