Dorostenky vybojovaly v Olomouci bod

Dorostenky dnes odehrály ligový turnaj v Olomouci a po nezvyklé bezbrankové remíze právě s domácí Olomoucí se podařilo přivést alespoň jeden bod. Druhý zápas proti Šumperku byl po první části taky bezbrankový, ale v závěru přece jen Šumperk strhnul vedení na svou stranu a vyhrál 3:1.

FBS Olomouc x FBC Vikings DDM Kopřivnice 0:0 (0:0, 0:0, 0:0)
Začalo se pomalu, velmi pomalu. Soupeř oslaben o své klíčové hráčky šetřil síly a dnes se opravdu nikam nehnal. My, ač v početní převaze jsme si poklidné tempo nechali vnutit a tak se první třetina odehrála téměř za pochodu. Spousta neproměněných šancí a v závěru také štěstí na naší straně stačily na remízu, která je pro nás vítanou změnou. Po delší době bod. Paráda. Jsem spokojená.

Sestava: Bára Kubečková, Markéta Fialová, Veronika Franková, Denisa Staškovanová, Nikola Janková, Alena Růžová, Katka Jančová, Nikola Jančová, Alena Zuzaníková, Bára Mackeová, Nikola Kaufmanová, Eva pištěláková, Alice Veřmiřovská, Adéla Žabenská Trenér: Martina Bílková

FBC Vikings DDM Kořivnice x FBC Asper Šumperk 1:3 (0.0, 0:2, 1:1)
Naposledy v letošní sezóně jsme také změřily své síly se Šumperkem. Dlouho jsme držely nerozhodný stav, ale v zápasech se Šumperkem nás vždy srazí nějaká naše neuvěřitelná chyba. Stav 0:0 po první třetině byl dobrý, měli jsme šance, ale to proměňování, to nás bolí, to nám nejde. Ve druhé třetině přišla ona neuvěřitelná chyba, která znamenala gól v naší síti. Soupeř rozehrával standartku z rohu hřiště. Trefil Evu Pištělákovou do boty, od té se míček odrazil trefil Báru Mackeovou do zadní části těla a ejhle gól. Druhý gól byl tak trochu podobný. Ve třetí třetině snížila Katka Jančová a my začaly věřit v obrat k lepšímu. Tři a půl minuty před koncem ale soupeř po krásné akci zvýšil své vedení na 3:1. Gólově jsme již odpovědět nedokázali a tak jsme i tentokrát se Šumperkem prohrály. Nevadí. Uvidíme příští rok.

Kompletní výsledky ligy dorostenek naleznete zde.