477
755
27837

Dorostenky sahaly po bodu

Dorostenky odehrály další ligový turnaj v Brušperku. Proti favorizované Opavě stěží mohly pomýšlet na bodový zisk a to se taky potvrdilo. Slezanky porazily kopřivnický tým 7:1. Proti Vítkovicím už byly šance daleko větší a to se také potvrdilo, když kopřivničanky prohrály těsně 2:3.

FBC Vikings DDM Kopřivnice x S.K. P.E.M.A. Opava 1:7 ( 1:1, 0:2, 0:4 )

Přesto, že konečný výsledek vyznívá zcela jednoznačně pro soupeře, jsem s dnešním zápasem spokojená. Po první třetině jsme drželi naději na slušný výsledek, protože na světelné tabuli svítilo skóre 1:1. No a to pro nás byla v této sezóně nejlépe odehraná třetina proti tomuto zkušenému soupeři. Po druhé třetině 3:1 jsme taky brali jako úspěch. Ve třetí třetině se už ale projevila herní převaha opavských hráček a hrstka statečných kopřivničanek náporu neodolala a dostaly jsme další čtyři góly. Nevadí, odjížděly jsme s tím, že z devíti přítomných hráček ( + dvě gólmanky) mají tři lehký výron v kotníku a byly celkem smířené s tím, že nás soupeř rozstřílí na cucky. Holky ale překvapily. A to nejen sebe, mě ale taky soupeře. Po prvních dvou třetinách určitě. A spolupráce sester Jančových dnes znamenala krásný gól. A to se určitě počítá. Pochvala hráčkám za dnešní výkon.

Sestava: Adéla Žabenská, Alice Veřmiřovská, Denisa Staškovanová, Markéta Fialová, Bára Kubečková, Alena Růžová, Nikola Janková, Katka Jančová, Nikola Jančová, Alena Zuzaníková, Eva Pištěláková Trenér: Martina Bílková

1. SC WOOW Vítkovice x FBC Vikings DDM Kopřivnice 3:2 ( 1:1, 2:0, 0:1 )
Tak na tento zápas jsem byla opravdu zvědavá. Vzhledem k diskusi k mému článku jsem opravdu netušila, co všechno se na hřišti může stát a jak moc může být celý zápas vyhrocený. Ke cti všem zúčastněným hráčkám se zápas obešel bez neflorbalových věcí a my si tak mohly užít bojovnou hru, ve které jsme skutečně sahaly po bodu. Ve druhé minutě první třetiny jsme sice dostaly branku a čelily obrovskému tlaku soupeře, ale v deváté minutě po asistenci gólmanky Alice Veřmiřovské skórovala Alena Zuzaníková a vykřesala tak jiskřičku naděje. Ve druhé třetině jsme dostaly dva góly z toho jeden v oslabení. Vyloučena byla Katka Jančová a soupeř si nabídnutou šanci nenechal vzít. Pět minut před koncem zápasu se do střelecké listiny zapsala také Nikola Jančová. Posledních minuty zápasu jsme strávily na půlce soupeře, obstřelovaly branku ze všech stran, ale třetí gól jsme už nevstřelily. Měly jsme také mnohokrát štěstí, protože soupeř nás v některých pasážích zápasu docela přehrával. Jedinou kaňkou na dnešním zápasu pro nás zůstává zranění gólmanky Alice Veřmiřovské, která si obnovila zranění v pravém kotníku a sezóna tak pro ni zřejmě skončila. Adéla Žabenská naskočila do branky do druhé půlky zápasu a zachytala skvěle. Nedostala gól a svůj tým svými zákroky velmi podržela. Sestava: Adéla Žabenská, Alice Veřmiřovská, Denisa Staškovanová, Markéta Fialová, Bára Kubečková, Alena Růžová, Nikola Janková, Katka Jančová, Nikola Jančová, Alena Zuzaníková, Eva Pištěláková Trenér: Martina Bílková

Kompletní výsledky ligy dorostenek naleznete zde.