424
729
23117

Dorostenkám se na Dubině daří

Jestli mají dorostenky nějakou oblíbenou halu, tak je to určitě ostravská Dubina. Když v lednu obraly na turnaji o všechny body Remedicum a Brušperk byl z toho velký poprask. Podobný kousek se jim povedl i dnes na posledním turnaji a bylo to opět na zmíněné hale, ikdyž tentokrát s remedicem "jen" remizovaly. Brušperk ovšem porazily a byla z toho hezká závěrečná čtyřbodová tečka za premiérovou sezónou.

FBC ČPP Remedicum Ostrava x FBC Vikings DDM Kopřivnice 3:3 ( 0:1, 2:1, 1:1 )

Zápas začal drtivým tlakem Remedica. Nevěděli jsme kam dřív skočit a měli spoustu štěstí a v bráně skvěle chytající Adélu Žabenskou. Neuvěřitelný nástup mezi dorostenky však měla Jana Bunčková, která při svém prvním střídání vyslala na bránu Remedica nádhernou střelu pod horní tyčku branky a poslala nás tak do vedení 1:0. Ve druhé třetině soupeř intenzivně napadal a my měli velké problémy s rozehrávkou a bohužel obrovské soupeřovo úsilí vedlo k otočení stavu na 2:1. Ovšem my měli na hřišti ještě jednu sestru Bunčkovou a to Katku, která dotáhla svůj individuální průnik až ke krásné střele na bránu a srovnala skóre na 2:2. Ve čtvrté minutě třetí třetiny šel soupeř opět do vedení a zdálo se, že výsledek je hotový. Ale minutu a čtvrt před koncem se řítila na bránu v samostatném úniku Veronika Franková a zakončila ho svým obvyklým způsobem: pádem, při kterém se srazila s brankářkou Remedica a té vyklouzl míček a Bára Kubečková ho bezpečně uklidila do brány. Naše radost a protesty soupeře nebraly konce. Rozhodčí však gól uznaly. Opět jsme tohoto soupeře připravily o body. Silný stisk soupeřovy ruky, po závěrečném hvizdu rozhodčích, pocítily snad všechny hráčky.

Sestava: Bára Kubečková, Tereza Holubová, Veronika Franková, Denisa Staškovanová, Markéta Fialová, Alena Zuzaníková, Katka Jančová, Nikola Jančová, Katka Bunčková, Eva Pištěláková, Nikola Janková, Jana Bunčková, Alena Růžová, Nikola Kaufmanová, Bára Mackeová Trenér: Martina Bílková

1. FK Brušperk x FBC Vikings DDM Kopřivnice 3:5 ( 2:1, 0:1, 1:3 )

Hororový začátek. Jinak se to opravdu napsat nedá. Při úvodním střídání čtyři vyložené brankové příležitosti našich holek. Využitá – žádná. Druhé střídání opět to samé. Začínala jsem mít nepříjemné šimrání kolem žaludku, protože pravidlo nedáš, dostaneš v zápasech s tímto soupeřem vychází téměř stoprocentně. A taky že jo !!! První soupeřova akce, střela na bránu a gól. A to jsem netušila, že do konce první třetiny bude ještě hůř. Po mnoha našich dalších nevyužitých šancích soupeř opět skóroval. Naštěstí pro nás ještě v deváté minutě první třetiny tečovaly nahozený míček na bránu holky z Brušperka a postaraly se tak o snížení stavu na 1:2. Gól byl připsán Tereze Holubové. Naštěstí pro nás se v pravý okamžik probrala, do té doby dřímající druhá lajna a čtyřmi dalšími góly otočila stav utkání. Dva góly vstřelila Alena Zuzaníková, která ještě stihla přihrát na další gól Katce Jančové, Alena byla v tomto utkání naší nejlepší hráčkou. Do střelecké listiny se zapsala ještě Nikola Jančová a stala se tak nečekaně, ale zaslouženě naší nejproduktivnější hráčkou. Obrat se nám dnes povedl. V obou utkáních jsme dokázaly otočit nepříznivý stav a pět vstřelených gólů je naším nejlepším výsledkem za celou sezónu.

Kompletní výsledky dorostenek naleznete zde.

"Konec sezóny se nám povedl a osobně si myslím, že je to pro holky velmi důležitý impuls. V naší první sezóně jsme získaly 13 bodů a to je mnohem víc než v co jsme doufaly. Sehrály jsme několik opravdu povedených utkání se silnými a mnohem zkušenějšími soupeři. Bylo taky několik takových, na které nevzpomínáme rádi. Je spousta věcí, na kterých musíme zapracovat, a určitě to nebudou pouze věci florbalové. Po celou dobu jsme se potýkaly se spoustou zranění: dvě vážně poraněná kolena, dvakrát zlomená noha a neuvěřitelných 15 výronů v kotníku. Jsem strašně ráda, že mohu říct, že některé holky se neuvěřitelně zlepšily a chtěla bych tímto poděkovat Renku Klemensovi za to, že umožnil mým dorostenkám trénovat ve středu se ženami a za cenné rady, o které se s nimi podělil. Také děkuji Petře Milichové, která mi byla velkou oporou ve věcech organizačních, a vždy když už mi z těch mým berušek tekly nervy dokázala říct nebo udělat něco, čím mě vrátila zpátky. Velký dík taky patří všem těm holkám, které poctivě dřely a nevyhýbaly se těm velmi těžkým utkáním, z předem jasným výsledkem."  shrnula uplynulou sezónu trenérka Martina Bílková.