Dorostenky sehrály turnaj na Dubině

Dorostenkám se na ostravské Dubině dařilo napolovic. V prvním zápase porazili hranický tým Teiwaz 7:2 ve druhém zápase podlehli favorizovaným Vítkovicím 1:7.

FBC Vikings DDM Kopřivnice x FBŠ Teiwaz 7:2 (1:0, 3:0, 3:2)

Nováček soutěže nastoupil s pěti lidmi v poli a jednou gólmankou a víc nic. Na střídání nikdo. Proto jsem chtěla hned od začátku hrát ve vysokém tempu, napadat soupeře a neustálým tlakem mu nedat čas vydechnout. Ovšem trenér míní, hráčky hrají. Nedařilo se nám, dostat se do tempa a o využívání šancí ani nemluvím. V první třetině tak nováček statečně vzdoroval a skóre bylo pouze 1:0. Trefila se Nikola Jančová (Alena Zuzaníková). Ve druhé třetině se přece jen děvčata probrala a třemi góly nás dostala do bezpečného vedení postupně Nikola Jančová (Alena Zuzaníková), Tereza Holubová (Markéta Fialová) a opět Katka Jančová (Nikola Jančová). Ve třetí třetině se ještě trefila Alena Zuzaníková a opět Nikola Jančová, která po nahrávce své sestry dovršila svůj první hattrick. Také jsme ještě stihly vyrobit dvě hrubky a tak soupeř upravil skóre na konečných 7:2. Svůj první zápas za dorostenky si dnes užila Zuzana Danihelová a svým výkonem určitě nezklamala. Jen tak dál holky.

Sestava: Alice Veřmiřovská, Adéla Žabenská, Alena Zuzaníková, Nikola Jančová, Katka Jančová, Katka Bunčková, Zuzana Danihelová, Tereza Holubová, Markéta Fialová, Veronika Franková Denisa Staškovanová, Alena Růžová, Andrea Horváthová

Trenér: Martina Bílková

FBC Vikings DDM Kopřivnice x 1.SC WOOW Vítkovice 1:7 (0:3, 0:2, 1:2)

Tak tento zápas byl pro nás v letošní sezóně prvním opravdovým testem našich schopností a měl mi ukázat, jak na tom doopravdy jsme. No a pohled to opravdu nebyl veselý. Soupeř nás dnes doslova přejel. Nestačily jsme v žádné herní činnosti. Hrály jsme zbrkle, bez myšlenky, k tomu opět špatný pohyb a pár opravdu školáckých chyb. Jediní pozitivní věc pro nás: dokázaly jsme využít přesilovku a toho si proti tomuto zkušenému soupeři skutečně cením. Trefila se Alena Zuzaníková (Katka Bunčková). Hlavu vzhůru a zítra opět na trénink.