11
197
13522

Regionální výběr starších žáků MS kraje nejlepší v republice

nahled mcr stz 2018V sobotu 28.4. při EURO Floorball Tour se uskutečnil také finálový zápas regionálních výběrů starších žáků. Do finálového zápasu se probojovaly výběry Středočeského a Moravskoslezského kraje. Moravskoslezský tým zvítězil v tomto utkání 5:4 a stal se tak nejlepším regionálním výběrem starších žáků v České republice. Do finálového zápasu za Moravskoslezský kraj byli nominování také tři hráči Vikings Kopřivnice – Tomáš JANEK, Filip GRILL a Robert SOCHA.

Moravskoslezský kraj – Středočeský kraj 5:4 (1:1, 2:2, 2:1)

Oba fináloví soupeři si zajistili účast ve finále výhrou na turnajích, které se konaly 13. a 14. ledna tohoto roku. Středočeši se stali nejlepším výběrem starších žáků v regionu západ a Moravskoslezský kraj získal stejný titul pro východní část republiky. Finálový zápas tedy rozhodoval o celkovém republikovém vítězi v kategorii nejlepší regionální výběr starších žáků.

Utkání začalo z obou stran velmi opatrně a na týmech byla znát počáteční nervozita. Není se co divit, při tak velké akci jakou je EURO Floorball Tour, za účasti nejlepších světových týmů Švédska, Finska, Švýcarska a České republiky, televizních kamer, oficiálního nástupu na hrací plochu včetně státní hymny a promítání fragmentů utkání na středové kostce DRFG arény v Brně. To vše patřilo k finálovému utkání regionálních výběrů starších žáků.

První branku utkání v čase 8:08 vstřelili Středočeši a ujali se vedení 0:1. Tři sekundy před konce první části rozehrával MS kraj volný úder a ze skrumáže před brankou těsně před koncem závěrečné sirény první třetiny srovnal MS kraj stav na 1:1. Hned v úvodu druhé třetiny se trefil MS kraj a rázem vedl v utkání 2:1. Další branka MS kraje padla v čase 3:19 a bylo z toho vedení již 3:1. Soupeř ale nezahálel a po dalších 18 vteřinách snížil stav na 3:2. Do konce 2. třetiny se podařilo Středočechům srovnat v čase 7:32 a stav 3:3 zůstal až do konce 2. třetiny.

Třetí třetinu začali opět lépe hráči MS kraje a v čase 2:04 vstřelili rozdílový gól na 4:3. Hra se v tu chvíli přelívala z jedné strany na druhou a šance soupeře na srovnání skóre nepřinášela žádné ovoce. V čase 6:15 navýšil MS kraj své vedení již na 5:3, ale stále nebylo dobojováno. Necelé 2 minuty před konce utkání si soupeř ze Středočeského kraje vzal oddychový čas a poslal na hřiště šest hráčů do pole. Středočeši mohutně dotahovali dvoubrankovou ztrátu, ale snížení stavu na 5:4 přišlo až v samotném závěru 6 sekund před koncem utkání. MS kraj své vedení nakonec uhájil nejtěsnějším rozdílem a získal titul „Nejlepší regionální výběr starších žáků České republiky“.