Pozvánka na víkendové zápasy

Nová sezóna se nám naplno rozjela již minulý víkend a hned ten následující přinese první turnaje pro naše mládežnická družstva. V sobotu se představí mladší žákyně v Ostravě, ženy odehrají první turnaj na Čeladné, starší žáci se představí na domácím turnaji v Kopřivnici, Muži A odcestují do Opavy k zápasu Národní ligy a v neděli se představí na svém domácím turnaji Elévové.

Mladší žákyně po výsledkově slabší sezóně nabrali nemalé zkušenosti a z minulého týmu odešla pouze jedna hráčka do věkově vyšší kategorie. Dá se očekávat, že v tomto roce bude sezóna mladších žaček o trochu úspěšnější než v minulém roce. Turnaj mladších žaček začíná v sobotu 21. září od 8:00 v ČPP aréně v Ostravě a jejich soupeřkami budou Odry, ČPP Ostrava, Vítkovice a Přerov.

Ženy v tomto roce převzal nový trenér Michal Nehera a již v letní přípravě se zaměřil hlavně na nabírání fyzické kondice. Do týmy byly zařazeny další tři dorostenky, které obdrželi výjimku od florbalové unie a mohou startovat o dvě kategorie výše. Konkurence v ženském týmu je obrovská. Na soupisce je 21 hráček z nichž je 10 hráček ještě v náctiletém věku a dalších 7 hráček ve věku 20-22 let. Tento mladý tým bude stejně jako minulou sezonu sbírat zkušenosti a skýtá se v něm velký potenciál. Ženy odstartují svou sezonu v sobotu 21. září na Čeladné a jejich soupeřkami budou florbalistky z Hranic a Bílovce.

Starší žáci prošli generační obměnou a jejich cílem bude umístění v klidných vodách MS ligy. Hned v prvním kole se představí na domácí hale a jejich soupeři budou Bílovec a Vítkovice. Soupiska týmu je sice obsáhlá, ale zkušeností poskromnu. Bude určitou výzvou pro trenéry navázat na úspěchy z minulých let. Turnaj starších žáků začíná na domácí hale v sobotu od 9:00 zápasem proti Spartaku Bílovec.

Muži A po smolné prohře 6:7 s 1. MVIL Ostrava tentokrát zavítají do Opavy. Opava v prvním zápase nové sezony neuspěla v Hluku a prohrála 7:5. Hned první kolo v Národní lize skupiny východ ukázalo poměrně těsné výsledky, což naznačuje určitou vyrovnanost všech týmů a také to, že budou rozhodovat detaily a maličkosti pro dosažení výhry v zápasech. Uvidíme jak se povede našim mužům v prvním venkovním zápase. Menší komplikací také může být to, že náš tým čekají následující tři kola na hřištích soupeřů. Zápas Národní ligy mužů začíná v sobotu v Opavě od 17:00.

Elévové, v minulém roce ještě náš nejmladší tým, otevřou svou sezonu také domácím turnajem. V minulém ročníku patřili elévové k nejúspěšnějšímu týmu v MS lize. Zda elévové navážou na úspěšnou minulou sezonu se přesvědčíme v neděli od 9:00. Jejich soupeři budou 1.SFK Havířov, Slovan Havířov, Orlová a Třinec.

Pro přidávání komentářů je nutné se registrovat a přihlásit.