Druholigoví muži ukončí základní část na domácí palubovce

Základní část 2. ligy končí o tomto víkendu. Muži sehrají závěrečné zápasy před domácími fanoušky a budou bojovat hlavně o co nejlepší umístění do nádstavby play-up o 1. ligu. Ani ostatní družstva nebudou zahálet. O víkendu hrají dorostenci v Ostravě, ženy čeká turnaj na Čeladné, starší žáci budou cestovat do Českého Těšína a dorostenky sehrají turnaj v Olomouci. Kopřivnický klub tak čeká pořádná porce ligových zápasů!

Muži mají jistotu prvního místa, kterou již druhý Rožnov neohrozí. I v případě rovnosti bodů, má Kopřivnice díky dvěma výhrám lepší vzájemnou bilanci. Nutno ovšem říct, že 13-ti bodový náskok z ledna Rožnov téměř vymazal a nebýt povedené první poloviny soutěže, tak by byl boj o jediné postupové místo ještě hodně napínavý. Situace na špici tabulky je vcelku jasná. Kopřivnice zvítězila, druhý bude Rožnov o třetí místo budou na dálku ještě bojovat hned čtveřice týmů, Petrovice, Bulldogs B, Opava a Gullivers. Zajímavější je situace v pásmu sestupu. Osud Horní Suché je již zpečetěn a je již jistým sestupujícím. Dalším faktem je, že MVIL Ostrava nezakončil slibnou sezónu dobře a po ročním působení padá právě do div. IV. Do bojů o sestup z 1. ligy je namočen i Paskov, který pokud neuspěje v souboji se Žďárem n.S. také bude padat do 2. ligy div. IV. Pokud připočteme dva postupující ze 3. ligy z obou dvojkrajů MSaOL a JMaZL a případný neúspěch Kopřivnice v play-up o 1. ligu, rázem bude padat do nižší soutěže hned čtveřice týmů! Sestupem jsou tak ohroženy ještě týmy Olomouce, Klobouků, Havířova, Prostějova a dokonce i Přerova, který má stejný počet bodů jako osmý Prostějov a navíc odehrál o jeden zápas více. Poslední kolo tak slibuje velice napínavou a emotivní podívanou.

Muži se mohou s klidnou a čistou hlavou plně soustředit na domácí zápasy. V těch se utkají v sobotu 23.3. od 19:00 s Opavou, v neděli od 10:00 s Petrovicemi. Zápasy se odehrají na SH SOU v Kopřivnici a rozhodně přijďte podpořit kopřivnické florbalisty do ochozů. Obě utkání mají své události na FaceBooku. Zápas proti Opavě tady, zápas proti Petrovicím zde. Pro ty, kteří nedorazí na halu bude připraven textový online. Ten pro zápas Kopřivnice x Opava naleznete zde, zápas Kopřivnice x Petrovice můžete sledovat tady.

V sobotu 23.3. čekají poslední zápasy v sezóně tým prvoligových dorostenců. Těm jde o udržení v soutěži a potřebují k jistotě udržení 6 bodů, popř. spoléhat se na zaváhání Hattricku Brno. Na turnaji, která se odehraje v Ostravě na SH Dopravní se utkají s týmem MVIL Ostrava a Gullivers Brno. Zápasy startují ve 13:00 a 16:00.

V neděli pokračuje i 2. liga žen a to turnajem v Čeladné. Ženy stále drží medailové umístění, ale aby ho udržely musí hodně zabojovat. Soutěži vládne Rožnov, jehož náskok je už nedostižitelný, ale pořadí od 2. místa je velice našlapané. Týmy na 2. až 5. místě dělí pouhé 2 body! V čeladné čekají na kopřivnické družstvo žen zápasy proti týmům Frýdku-Místku a Třince. Zápasy startují v 8:00 a 12:30.

V neděli sehraje svůj ligový turnaj i družstvo starších žáků. Těm se na posledním turnaji pořádáném v Kopřivnici zadařilo na jedničku a oba své zápasy vyhráli. Udělali tím velký krok k záchraně v soutěži. V neděli budou cestovat starší žáci do Českého Těšína, kde se budou muset poprat nejen se soupeři, ale i s naprosto nevhodným povrchem haly. Na turnaji se Kopřivnice utká se Slovanem Havířov a s Horní Suchou. Zápasy začínají v 11:30 a 14:00.

Posledním družstevm, které zasáhne do ligových zápasů bude družstvo dorostenek. To čeká turnaj v Olomouci, kde se utkají s domácí Olomoucí a Šumperkem. Zápasy startují v 11:30 a 13:20.

 

Pro přidávání komentářů je nutné se registrovat a přihlásit.