Kopřivnický zlatý žákovský triumf

Kopřivničtí hoši to opět dokázali! Na domácím republikovém finále Orion Florbal Cupu slaví zlato. V infarktovém finálovém zápase porazili favorizované Znojmo a navázali tak na tradici zlatých umístění z let minulých. Družstva ZŠ Emila Zátopka pod vedením trenéra Jana Slezáka se tak mohou pyšnit několika triumfy, které nemá žádná škola v České Republice.

Čtvrteční turnaj začali mladí kopřivničané úvodním zápasem proti týmu z Uherského Hradiště a připsali si těsné vítězství 2:1. Ve druhém zápase proti Znojmu drželi dlouho nadějné vedení 1:0, ale soupeř v závěru v přesilové hře vyrovnal a tak se oba týmy rozešli smírně po remíze 1:1.

V pátečním play-off narazila Kopřivnice na pražskou školu Tupolevova a bylo to drama se vším všudy. Po normální hrací době svítila na ukazateli skóre remíza 1:1 a tak se rozhodovalo až v nájezdech. V těch tým skvěle podržel brankář Michenka a Kopřivnice postoupila do finále.

Tam se probil i tým Znojma, soupeř ze skupiny a hráči z jihu Moravy sršeli od úvodu sebevědomím. S týmem přicestoval i trenér prvoligových florbalistů TJ Znojmo, ale stejně to nestačilo. Zaplněná hala hnala Kopřivnici za vítězstvím a chvilku po úvodu zmrazil znojemské Daniel Mituchovič, který se uvolnil na křídle a poslal brankáři míček pod horní tyč. Znojmo se snažilo hrát aktivně, ale bylo vidět, že atmosféra utkání jim trošku svazovala ruce. Většina hráčů totiž před takovou diváckou kulisou zřejmě nikdy nehrála.

Ve druhé části si Kopřivnice vybudovala rozhodující náskok. Nejprve v brance skončila střela Kuby Monsporta, který z poloviny hřiště poslal míček přesně k tyči. Když po chvilce poslal do znojemské branky míček Uherek, propukla v hale téměř euforie.

Znojmo ovšem neskládalo zbraně a v poslední třetině se jim podařilo trošku šťastnou tečovanou střelou snížit. Závěr zápasu byl opravdu nervydrásající. Rozhodčí v polovině třetí části poslali kopřivnické do tří a Znojmo mělo obrovskou šanci na srovnání skóre. Hráči v čele se skvěle chytajícím Michenkou odolali celé přesilovce a proto mrzel nešťastný gól minutu a půl před koncem. Vteřiny ubíhaly, Znojmo se snažilo srovnat, ale nepodařilo se. Po závěrečném klaksonu mohly propuknout oslavy. Kopřivnický tým ZŠ E. Zátopka je nejlepší v republice!

Kompletní výsledky finálového turnaje Orion Florbal Cupu naleznete zde.

Orion Florb...
Orion Florbal Cup 2013 Orion Florbal Cup 2013
Orion Florb...
Orion Florbal Cup 2013 Orion Florbal Cup 2013
Orion Florb...
Orion Florbal Cup 2013 Orion Florbal Cup 2013

 

Pro přidávání komentářů je nutné se registrovat a přihlásit.