1814
41657

FBC Vikings Kopřivnice - Dorostenci

Dorostenci se vracejí ze Znojma s bodem

První liga dorostenců pokračovala turnajem až v dalekém Znojmě. Kopřivnice se musela potýkat nejen z dalekou cestou, ale i s úzkým kádrem. V době začínajících jarních prázdnin, chřipkové epidemie a krytí utkání jiných kategorií se sestava nerodila lehce. I tak odcestovalo do Znojma celkem 11 hráčů, kteří podali výkon na hranici možností. V prvním utkání vybojovali cennou remízu proti Bulldogs Brno 5:5, ve druhém utkání se většinu utkání drželi, ale s druhým brněnským týmem Gullivers prohráli 3:5.

Dorostenci vezou ze Vsetína čtyři body

Kopřivnickým dorostencům se prvoligový turnaj ve Vsetíně vydařil. Ze dvou utkání si kopřivničtí připsali do tabulky celkem 4 body. V prvním utkání proti ostravskému MVILu uhráli remízu 2:2. V zápase proti pořádajícímu Vsetínu potvrdili roli favorita a nad beznadějně posledním týmem vyhráli přesvědčivě 8:2.

Dorostenci si v Ostravě připsali dvě porážky

Vinou kolize turnajů dorostenců a starších žáků cestovali do Ostravy na prvoligový turnaj pouze deset hráčů do pole a bylo to znát. V prvním utkání podlehli favoritovi z FBC Ostrava vysoko 14:3 a nepodařilo se bodovat ani proti Otrokovicím. Po dvou třetinách sice Kopřivnice vedla o jednu branku, ale soupeř povedeným závěrem převážil zápas na svou stranu a zvítězil 5:3.

Prvoligoví dorostenci získali na Dubině tři body

1. liga dorostenců pokračovala pro kopřivnický tým na sportovním centru Dubina v Ostravě. Kopřivnický tým narazil na turnaji na dvojici soupeřů a to tým Vítkovic a Hattricku Brno. S Vítkovicemi drželi kopřivničtí mladíci krok celé dvě třetiny. V poslední části už využil soupeř svou početní a technickou převahu a šesti brankami zvítězil vysoko 10:2. Ve druhém utkání se kopřivnickým hráčům zadařilo mnohem více. Brněnský Hattrick porazili těsným, trošku fotbalovým výsledkem 2:1.

Dorostenci na domácím turnaji vybojovali tři body do prvoligové tabulky

clanek dorostenci 21 10 2017Prvoligoví dorostenci odehráli v sobotu domácí turnaj na kterém se jim podařilo získat další tři body. V prvním utkání podlehli favoritům z Vítkovic jednoznačně 1:6. Druhý zápas proti Havířovskému Torpedu nabídl neskutečnou přestřelku se šťastným koncem pro kopřivnické. Mladí Vikingové zvítězili 10:9 brankou 4 vteřiny před koncem.

Dorostenci v Ostravě tentokrát vyšli naprázdno

V pořadí druhý prvoligový turnaj hraným na ostravské Dubině se dorostencům příliš nepovedl. V prvním utkání podlehli týmu FBC Ostrava 7:3 a nedařilo se jim ani v zápase druhém proti Torpedu Havířov, kterému podlehli 8:5. V každém utkání vždy rozhodla jedna část o osudu utkání. V prvním zápase to byla prostřední perioda, kterou Ostrava vyhrála 4:1. V utkání s Torpedem to byla třetina poslední, kdy za nerozhodného stavu 4:4 Havířov vítězstvím v poslední části 4:1 nakonec překlopil vítězství v zápase na svou stranu.

Dorostenci v Brně zcela zaskočili soupeře a vezou dvě vítězství!

Skvělý vstup do prvoligové soutěže zažili dorostenci na úvodním prvoligovém turnaji pořádaném v Brně. V prvním utkání otočili skóre proti Znojmu a slavili vítězství 6:2. Podobný průběh měl i zápas proti Otrokovicím. Po první části vedly Otrokovice 2:1, ale ve druhé části Kopřivnice srovnala krok a v poslední třetině dvěma brankami strhla vedení a zápas na svou stranu. Dvě vítězství v úvodních kolech to je vstup do ligy jako hrom!

Dorostenci se rozloučili se sezónou v Uničově

Dvě poslední utkání čekaly družstvo dorostenců v Uničově. V posledním kole základní části 1. ligy divize D se utkalo s těžkými soupeři ze špičky tabulky a na výsledcích to bylo bohužel znát. S týmem FBC Ostrava prohrála Kopřivnice vysoko 1:12 a o moc lépe se jim nevedlo ani proti Bulldogs Brno, kterým podlehli 1:7. V konečné tabulce skončili kopřivničtí na 9. místě z 11-ti účastníků.

Dorostenci se na domácím turnaji prali o body, ale nestačilo to

V neděli se prvoligoví dorostenci představili na domácí hale SOU. Na kopřivnické družstvo čekal náročný dvojzápas proti týmům ze špičky tabulky a to FBC Ostrava a Gullivers Brno. Ani v jednom utkání kopřivničtí mladíci neuspěli, ale v obou zápasech podali velice bojovný výkon, který zaplněná tribuna bouřlivě ocenila.

Dorostenci v Havířově vybojovali tři body

Kopřivnické družstvo dorostenců si připsalo v 1. lize další tři body. Na turnaji hraném v Havířově sice podlehlo lídrovi z Vítkovic 5:0, ale ve druhém zápase mladíci z Kopřivnice zabojovali a podařilo se jim porazit domácí Torpedo 5:3. Po 16-ti kolech má Kopřivnice na svém kontě 13 bodů a patří ji 7. příčka.