592
11677

FBC Vikings Kopřivnice - Dorostenci

Dorostenci v Havířově vybojovali tři body

Kopřivnické družstvo dorostenců si připsalo v 1. lize další tři body. Na turnaji hraném v Havířově sice podlehlo lídrovi z Vítkovic 5:0, ale ve druhém zápase mladíci z Kopřivnice zabojovali a podařilo se jim porazit domácí Torpedo 5:3. Po 16-ti kolech má Kopřivnice na svém kontě 13 bodů a patří ji 7. příčka.

FBC Vikings Kopřívnice x 1.SC Tempisch Vítkovice 0:5 (0:1, 0:3, 0:1)

Proti lídrovi tabulky se našim florbalistům hrálo opravdu velmi těžce. Se zataženou obranou vzdorovali soupeři po celý zápas a přinášelo to úspěch. Z brejků se dostávali do šancí, ale nepodařilo se je proměnit. Dokonce ani trestné střílení. Výsledek by byl možná lichotivější.

FBC Vikings Kopřivnice x Florbal Torpédo Havířov 5:3 (2:2 , 3:0 ,0:1)

Opět s velmi zataženou obranou a tentokrát s větším důrazem zahájili Vikingové důležitý zápas s Havířovem. Přenechali soupeři jeho obranné pásmo a zhuštěnou obranou ve středním pásmu se snažili havířovské florbalisty uzavřít a hrozit z rychlých protiútoků. Jeden takový se podařil hned v první minutě a Žabenský po přihrávce Purmenského otevírá skóre. O dvě minuty později je vyrovnáno. Špatná rozehrávka zpoza naší branky a soupeř trestá. V deváté minutě nedůsledné krytí před brankou a prohráváme 1:2. V poslední minutě dostává Purmenský  před branku nahrávku od Žabenského a bekhendem vyrovnává. Ve třetí minutě druhé třetiny posune Žabenský míč  Strakošovi, ten se obtočí kolem obránce a prostřelí havířovského brankáře.  V desáté minutě Trčka přihrává do levého rohu Honzovi Tomanovi a ten z úhlu posílá míč za záda brankáře. Havířovský brankář střídá. O půl minuty později rychlý protiútok bratrů Tomanů Jirka přihrává Honzovi a vedeme 5:2. Ve třetí třetině výbornou obrannou hrou dovolili vikingové soupeři vstřelit jen jednu branku a  mohli oslavit vítězství.

"Když jsem ráno přišel na sraz a viděl naši sestavu, měl jsem hodně stísněné pocity. Devět hráčů a jeden brankář. Z těch devíti do pole nastupoval druhý brankář Kuba Strakoš a Jirka Menzel, jako nový hráč to neměl vůbec jednoduché. Spousta hráčů se omluvila. A to jsme měli hrát proti lídrovi tabulky a jeden z nejdůležitějších zápasů sezóny proti Havířovu. Ale když jsem viděl, jak se s tím poprali, jak bojovali ze všech sil, snažili se plnit taktické pokyny, tak si vysloužili mé velké uznání a respekt." Dodal po zápase trenér Dušan Hejč

Kompletní výsledky 1. ligy dorostenců naleznete zde.