436
26510

FBC Vikings Kopřivnice - Dorostenci

Dorostenci v Brně zcela zaskočili soupeře a vezou dvě vítězství!

Skvělý vstup do prvoligové soutěže zažili dorostenci na úvodním prvoligovém turnaji pořádaném v Brně. V prvním utkání otočili skóre proti Znojmu a slavili vítězství 6:2. Podobný průběh měl i zápas proti Otrokovicím. Po první části vedly Otrokovice 2:1, ale ve druhé části Kopřivnice srovnala krok a v poslední třetině dvěma brankami strhla vedení a zápas na svou stranu. Dvě vítězství v úvodních kolech to je vstup do ligy jako hrom!

FBC Vikings Kopřivnice x TJ Znojmo Laufen CZ 6:2 (1:2, 3:0, 2:0)

V sobotu ráno se tým vikingů se dával dohromady opravdu těžko. Několik omluvenek a sešel se velmi malý kolektiv. Ale hráče to stmelilo a vytvořili opravdu kompaktní tým. Soupeř ze Znojma budil respekt  také to bylo první třetinu znát. Vikingové hráli za zabezpečené obrany a hrozili rychlými protiútoky. V 5. minutě otevírá po přihrávce Buzka skóre Kostelník a vedeme 1:0. Jakoby první branka hráče uvolnila a začali hrát více lehkomyslněji a dopouštěli se chyb v obraně. Soupeř toho využívá a dvěma rychlými brankami otáčí výsledek. Do druhé třetiny nastupuje mnohem lepší tým. Pozornou obranou a větším tlakem v útoku zatlačují Znojmo do obrany. Hned 20 sekund po začátku druhé třetiny vyrovnává po asistenci Goršanova Kostelník. V páté minutě hrajeme přesilovku a Jirka Toman dostává od Kostelníka nahrávku a rychlou střelou posílá vikingy do vedení. O minutu se před brankou uvolní jeho bratr Honza a zvyšuje na 4:2. Asistoval Buzek. V desáté minutě dostává na půlce od Michny přihrávku Janek. Protáhne se rozestoupeným středem a střelou mezi nohy brankáře zvyšuje na 5:2. Na konci třetí třetiny hrají vikingové přesilovku a po nádherné kombinaci celé pětky Honza Toman upravuje výsledek na konečných 6:2. Přihrával Buzek.

Panters Otrokovice x FBC Vikings Kopřivnice 3:5 (2:1, 1:2, 0:2)

Ve druhém utkání čekal na kopřivnické florbalisty mnohem těžší soupeř. Ale vikingové naladění prvním vítězstvím nastoupili do zápasu s velkým nasazením. Pozornou obranou a opět rychlými protiútoky se nenechali otrokovickými florbalisty zatlačit do defenzívy. V páté minutě drobná nepozornost před naší brankou. Soupeř toho využívá a vede 0:1. V osmé minutě, snad nejspornější moment zápasu. Na kopřivnického brankáře spadla branka, míč skončil v rohu, a ani neproťal pomyslnou brankovou čáru. Přesto tuto naprosto neregulérní branku rozhodčí uznal a Otrokovice vedou o dva góly. Naštěstí o minutu později Jan Toman krásnou střelou snižuje na 1:2. Asistoval Kostelník. Ve druhé třetině neuběhlo ani 36 sekund a Kostelník po přihrávce Buzka vyrovnává. Ve třetí minutě minutě rychlá kombinace soupeře a opět prohráváme. Za minutu hrajeme přesilovku, stačí nám pět sekund je vyrovnáno. Z rohu rozehrává Kostelník. Rychlá přihrávka na pozici obránce Jirkovi Tomanovi a ten z voleje dává gól. V osmé minutě si zbíhá před branku obránce Michna a po Jankově rychlé přihrávce střílí do odkryté branky.V 11. minutě uděluje rozhodčí trenérovi Otrokovic za nesportovní chování červenou kartu a při následujícím pětiminutovém trestu si vikingové výsledek uhlídali. Při získání míče se pokusili Otrokovice odvolat brankáře, ale vzápětí Kostelník do prázdné branky dává pátý gól.

Hejč Dušan trenér Vikings Kopřivnice: "Jsem velmi potěšen výkonem celého týmu. Kluci na střídačce žili, hráli jeden za všechny a všichni za jednoho. Zkrátka byli jeden tým. Dodržovali taktické pokyny. Nebyli ani jednou vyloučení. S takovým herním přednesem by jsme mohli být v soutěži úspěšní."

Kompletní výsledky 1. ligy naleznete zde.