436
26510

FBC Vikings Kopřivnice - Dorostenci

Dorostenci na domácím turnaji vybojovali tři body do prvoligové tabulky

clanek dorostenci 21 10 2017Prvoligoví dorostenci odehráli v sobotu domácí turnaj na kterém se jim podařilo získat další tři body. V prvním utkání podlehli favoritům z Vítkovic jednoznačně 1:6. Druhý zápas proti Havířovskému Torpedu nabídl neskutečnou přestřelku se šťastným koncem pro kopřivnické. Mladí Vikingové zvítězili 10:9 brankou 4 vteřiny před koncem.

FBC Vikings Kopřivnice x 1. SC Tempish Vítkovice 1:6 (0:2, 1:2, 0:2)

Favorit z Vítkovic potvrzoval své kvality od úvodního hvizdu a šel taky brzy do vedení. Ve 4. min. se podařilo Vítkovickým vedení navýšit a stav 0:2 pro Vítkovické zůstal až do první přestávky.

V úvodu první části si konečně zaplněná tribuna mohla zakřičet, když rozvlnil síťku za vítkovickým brankářem Honza Toman. Byla škoda, že soupeř téměř vzápětí opět odskočil na 1:3. Kopřivnice i tak měla několik šancí a mohla se dostat na dostřel, ale soupeř všechny šance likvidoval a navíc navýšil své vedení na 1:4.

V poslední části se kopřivničtí hráči snažili, ale nutno sportovně přiznat, že soupeř z Vítkovic byl lepší a dvěma brankami pečetil své zasloužené vítězství na konečných 1:6.

FBC Vikings Kopřivnice x Florbal Torpedo Havířov 10:9 (1:4, 6:2, 3:3)

Druhý zápas proti Havířovu, to byla přestřelka se vším všudy se šťastnou vítěznou koncovkou pro Kopřivnické hráče. Zápas plný obratů ve skóre začali lépe havířovští, kteří se ujali v první části vedení 3:0. Kopřivnici se podařilo snížit, ale pouhé dvě vteřiny před koncem první třetiny soupeř opět navýšil skóre na tříbrankové.

Přestřelka pokračovala v prostřední části a Kopřivnice neskutečným výkonem nejenže smazala tříbrankové manko, ale dalšími třemi brankami otočila zápas na 7:4. Soupeř ovšem ještě do druhého klaksonu během posledních dvou minut snížil dvěma přesnými trefami na 7:6.

Hned ve 20 vteřině závěrečné části měl Havířov výhodu přesilové hry a využil ji na srovnání na 7:7. Přetahovaná pokračovala a skóre se zastavilo minutu a dvě vteřiny před koncem na 9:9. Po vyrovnávacím brance ovšem přišly nesportovní posunky na kopřivnickou lavičku od havířovského hráče a přišel trest na 2+10 min. Kopřivnice zmobilizovala síly a Honza Toman se stal kopřivnickým hrdinou, když prostřelil 4 vteřiny před koncem Havířovského brankáře a zajistil domácím 3 body!

Kompletní výsledky 1. ligy dorostenců naleznete zde.

Fotogalerii z turnaje si můžete prohlédnout na tomto odkazu.