341
9542

FBC Vikings Kopřivnice - Dorostenci

Dorostenci vezou ze Vsetína čtyři body

Kopřivnickým dorostencům se prvoligový turnaj ve Vsetíně vydařil. Ze dvou utkání si kopřivničtí připsali do tabulky celkem 4 body. V prvním utkání proti ostravskému MVILu uhráli remízu 2:2. V zápase proti pořádajícímu Vsetínu potvrdili roli favorita a nad beznadějně posledním týmem vyhráli přesvědčivě 8:2.

1. MVIL Ostrava x FBC Vikings Kopřivnice 2:2 (1:1, 0:1, 1:0)

Ke klíčovému zápasu nastoupili kopřivničtí dorostenci zodpovědně a hrou ze zajištěné obrany si zajistili hned v prvních třech minutách několik velkých šancí, Jednu z nich ve třetí minutě proměňuje pěknou střelou po průniku z pravé strany Kostelník. Asistoval Toman. Snad přílišná nervozita způsobila špatné střídání,rozhodčí to postřehli a náš hráč putoval na trestnou lavici. Následnou přesilovku soupeř využívá a vyrovnává. O tři minuty opět špatné střídání a opět oslabení. Tentokrát se vikingové udrželi. Hra se vyrovnala a oba týmy pozorně bránily a snažily se využít chyb soupeře ke střelení branky. V 5. minutě druhé třetiny Toman tečuje střílenou nahrávku Kostelníka a je to 2:1. Ve čtvrté minutě třetí třetiny diváci viděli obrovský sporný moment. Vikingové přečíslili soupeře a postupovali tři na jednoho. Při obranném pokusu obránce Ostravy evidentně chytil míč rukou a zastavil slibnou šanci. Rozhodčí mlčeli a v následujícím protiútoku nařídili standardní situaci, kterou MVIL bravurně proměnil. V závěru zápasu měli vikingové ještě několik velkých šancí, ale výsledek se už nezměnil.

FBC Vikings Kopřivnice x Florbal Vsetín 8:2 (1:1, 4:1, 3:0)

Proti poslednímu týmu soutěže to neměli vikingové jednoduché. Přizpůsobili se hře soupeře a v první třetině po spoustě šancí vstřelili jednu branku. Střelcem byl Kostelník, asistoval Toman.Minutu před koncem první třetiny po hrubé chybě Vsetín vyrovnává. Ve druhé třetině po důrazné domluvě od realizačního týmu vikingové zrychlili, přidali na důrazu a zatlačili soupeře do obrany. Přesto branku po chybě naší obrany vsítil Vsetín. A hned po dvou minutách, opět po hrubé chybě otáčí skóre a vede 2:1. Vikingové pokračují ve velkém tlaku a v páté minutě obíhá Hrubý branku a vyrovnává. Nahrával Šuslík. O minutu je veseleji. Skóruje Kostelník,asistuje Toman. V 10. minutě nahrává Buzek před branku a vsetínský obránce si sráží míč do branky. A deset sekund před koncem třetiny zvyšuje Toman na 5:2. Nahrával Kostelník.Ve třetí třetině vikingové diktují tempo a postupně dávají tři branky. Šestou vstřelil Buzek po nahrávce Tomana. Sedmou dává Toman,asistuje Michna a osmou přidává Janek po asistenci Hrubého.

"Na hráčích bylo vidět, že chtějí a dávají do zápasu hodně. Snažili se podat pro úspěch hodně bojovnosti a obětavosti.Kromě střelecké a nahravačské potence Kostelníka s Tomanem, bych chtěl pochválit výkon Vaška Štefanka. Byl to jeho nejlepší výkon v sezóně" dodal po zápasech trenér Dušan Hejč

Kompletní výsledky 1. ligy dorostenců naleznete zde.