515
12150

FBC Vikings Kopřivnice - Dorostenci

Dorostenci sehráli úspěšný turnaj v Otrokovicích

Prvoligoví dorostenci cestovali dnes až do Otrokovic, kde pokračovala 1. liga v místní hale na Štěrkovišti. Na turnaji se jim podařilo nakonec získat celkem čtyři body. V prvním utkání porazili poslední Vsetín vysoko 10:1. Ve druhém utkání nebyli kopřivničtí daleko od plného počtu bodů, ale soupeři ze Znojma se v posledních vteřinách podařilo srovnat na konečných 5:5.

Florbal Vsetín x FBC Vikings Kopřivnice 1:10 (0:2, 0:5, 1:3)

Proti vsetínským florbalistům potvrdili vikingové roli favorita a od začátku byli jednoznačně lepším soupeřem. V první trochu rozpačité třetině dali vikingové dvě branky. V sedmé Buzek,asistoval Toman Jan a ve 14. minutě Michna po pěkné přihrávce Kostelníka. Ve druhé třetině se spustil brankostroj, kdy první dvě branky dal Kostelník a druhé Honza Toman.S přihrávka mi se podělili Michna,Buzek,Jirka Toman a opět Kostelník. Sedmou branku přidal Michna po přihrávce Kostelníka.  V třetí třetině nahrává před branku Štefánek a Šuslík krásnou střelou k tyči skóruje. O minutu se individuálně prosadí Janek.  A poslední desátou branku dává Buzek po přihrávce Kostelníka. Vsetínští v závěru brankou korigují výsledek.

TJ Znojmo LAUFEN CZ x FBC Vikings Kopřivnice 5:5 (3:2, 0:1, 2:2)

Znojmo bylo velmi těžký soupeř. Hraje o záchranu a v poslední době výrazně posílilo. Pravidelně sbírá body soupeřům v horních částech tabulky. Vikingové začali výtečně a ve třetí minutě vedou 2:0. Kapitán Goršanov dvěma střelami z dálky překonává znojemského brankáře. Naší hráči výtečně clonili,brankář nic neviděl. U druhé branky asistoval Šimek.Znojemští se nevzdávají a třemi brankami do konce třetiny otáčejí výsledek. Ve druhé třetině na hra rychlý spát. Hraje se od branky k brance a ve třinácté minutě Janek přihrává Štefankovi a je vyrovnáno. Ve třetí třetině neuplyne ani půl minuty a Kostelník po přihrávce Honzy Tomana zvyšuje na 4:3. O minutu později je vyrovnáno. Zápas směřuje k remíze,ale v poslední minutě se uvolní Kostelník a je to 5:4. Znojemští se nevzdávají, odvolávají brankáře a dvacet sekund před koncem vyrovnávají.

"Kluci hráli velmi dobře a od toho pramení i dobré výsledky. V brance dostal hodně prostoru brankář Filip Gril a předvedl se dobře. Tým se zkonsolidoval a pomalu stoupá výkonnostně nahoru. A to mě moc těší". Dodal po zápase trenér Dušan Hejč.

Sestava Vikings: Grill, Bartoň, Toman Jan, Toman Jiří, Buzek, Burýšek, Janek, Socha, Šuslík, Holáň, Kostelník, Michna, Šimek, Štefánek, Goršanov.

Kompletní výsledky 1. ligy dorostenců naleznete zde.