708
9542

FBC Vikings Kopřivnice - Dorostenci

Dorostenci v Kopřivnici bodovali naplno

V sobotu 15.9. se dorostenci utkali se soupeři z Havířova a ČPP Ostrava a dvěma vítězstvími získali zasloužených šest bodů.

Vikings Kopřivnice   :    FBC ČPP Bystroń Group Ostrava     4 : 3   ( 1:0, 1:0, 2:3 )

Proti favoritovi soutěže z Ostravy se naším florbalistům moc šancí nedávalo. Přesto se Vikingové pustili do zápasu bez jakéhokoliv respektu a pozornou hrou ze zajištěné obrany eliminovali soupeřovu snahu útočně ovládnout střed hřiště. Rychlými protiútoky se snažili ohrozit ostravského brankáře. V 5. minutě Buzek uvolnil ve středu hřiště Hrubého, ten se prosmýkl kolem ostravského obránce a přesnou střelou k tyči otevírá skóre. Ve druhé třetině při přesilovce Michna přihrává doprava Sochovi a ten překvapivou střelou překonává brankáře podruhé. Výbornou obranou hrou se dařilo Vikingům rozvracet nebezpečné útoky soupeře. Až na začátku třetí třetiny si Vikingové vyberou slabou minutu a ostravský tým dvěma rychlými brankami vyrovnává. Vikingy to nepoloží a v šesté minutě přihrává Hrubý Buzkovi a vedeme 3:2. Ke konci zápasu hraje Ostrava přesilovku a perfektní souhrou vyrovnává. Vše vypadá na remízu, ale minutu před koncem se dostane před brankou soupeře k míči Janek a dostává Vikingy opět do vedení. Pozornou obrannou hrou udrželi kopřivničtí florbalisté vítězství až do konce.

Komentář trenéra Dušana Hejče: Proti velkému soupeři nám před zápasem nikdo moc šancí nedával. Ale kluci předvedli na hřišti maximum. Snažili se plnit taktické pokyny co nejlépe mohli. Byli bojovní, nedali nic zadarmo a dali do hry srdce. Všichni si zaslouží velkou pochvalu.

Vikings Kopřivnice    :     Florbal Exelsior Havířov         4 : 2     ( 3:2, 0:0, 1:0 )

Do druhého zápasu nastupoval z předchozího zápasu již značně unavený tým, navíc oslabený o zraněného Sochu. Přesto zahajujeme zápas výborně. V 5.minutě po Monsportově střele se dostává k míči Libiger a je to 1:0. O minutu později je vyrovnáno. Zaváhání obránců soupeř nekompromisně trestá. O dvě minuty Havířov využívá přesilovku a otáčí výsledek. Vikingové to nevzdávají a po střele Janka se v deváté minutě dostává k odraženému míči Buzek a je vyrovnáno. O dvě minuty později se Hrubý prokličkuje až před brankáře a bekhendem zakončuje na 3:2. Druhá třetina i přes několik slibných šancí na obou stranách končí bez branek. Ve třetí třetině havířovští florbalisté zrychlí hru a nebezpečně tlačí na náš jíž velmi unavený tým. Vikingové hrozí již jenom z rychlých protiútoků. Při jednom z nich jde Monsport sám na brankáře a pěknou kličkou do bekhendu zvyšuje na 4:2. Zbývající minuty zápasu již kopřivničtí hráči pozorně ubránili.

Komentář trenéra Dušana Hejče: Z těmi málo silami, které jim zbyly po vítězství nad Ostravou podali kluci proti Havířovu luxusní výkon. Vítězství si zasloužili a já jim mohu jenom poděkovat a pogratulovat. Bylo to super.

Sestava Vikings : Grill, Mikušek, Michna, Šimek, Buzek, Janek, Hrubý, Štefanek, Libiger,