224
11677

FBC Vikings Kopřivnice - Dorostenci

Kopřivničtí dorostenci vezou z Uherského Brodu tři body

V neděli 14. října zajížděli dorostenci do Uherského Brodu, kde se nejprve utkali s brněnským celkem Hattrick Brno, kterému podlehli po vyrovnaném boji 1:3 a v druhém zápas porazili domácí AC eFlorbal Uherský Brod 5:2.

FBC Vikings Kopřivnice - FBŠ Hummel Hattrick Brno   1 :3 ( 0:1, 0:2, 1:0 )

Proti soupeři z Brna nastoupili Vikingové se zajištěnou obranou a dovolovali soupeři zakládat útok pouze dlouhými pasy. Vypracovali si několik šancí, ale ty zůstaly nevyužity. Už to vypadalo na bezbrankovou třetinu, ale velká chyba v obraně, nedůrazné pokrytí a brněnští florbalisté ukončují třetinu s jednogólovým náskokem. Druhá třetina se nesla ve stejném scénáři. Akorát soupeř vstřelil po naších chybách branky dvě. Pět minut před koncem třetí třetiny Socha tečuje střelu Michny a vykřesá naději pro Vikingy. Ti v následujícím průběhu zápasu zatlačí soupeře do obrany, ale několik slibných šancí nedokáží proměnit. Naopak soupeř využívá odkryté obrany a hrozí rychlými protiútoky. Při jednom z nich nařídí rozhodčí po zákroku kopřivnického obránce trestné střílení, které Grill bravurně chytá. Do konce zápasu už žádná branka i přes snahu Vikingů nepadla.

Komentář trenéra Hejče: Kluci hráli dobře, ale jediná vada bylo neproměnění šancí. Absolutně nejsem spokojen s výkonem rozhodčích. Viditelně rozhodovali ve prospěch brněnských a hrubě ovlivnili průběh zápasu. Více se vyjadřovat nebudu.

FBC Vikings Kopřivnice - 1. AC eFlorbal Uherský Brod   5 : 2 ( 4:0, 0:2, 1:0 )

Důležitý zápas začali Vikingové famózně. Po první třetině vedli 4:0. Všechny branky vstřelil Tomáš Janek. Jednu z trestného střílení. Přihrávkami se podílela celá první pětka. Ve druhé třetině kopřivničtí florbalisté trochu polevili, čehož využil soupeř ke vstřelení dvou rychlých branek. Trenéři reagovali zamícháním sestavy. Hra se vyrovnala a zrychlila. Ve třetí třetině se snažili florbalisté Brodu dotáhnout náskok Kopřivnice a tlačili se do útoku. Vikingové hrozili nebezpečnými protiútoky do otevřené obrany. Při jednom z nich Janek uvolní Hrubého a Tomáš dává do protipohybu brankáře pátou branku. Je rozhodnuto.

Komentář trenéra Hejče: V zápase s Brodem hráli kluci naši hru. Pozorně bránili a proměňovali šance. Blýskl se Tomáš Janek se čtyřmi brankami. Příjemně mě překvapil výkon Ondry Monsporta. Ale celý tým si zaslouží pochvalu. Bylo to super.

Sestava Vikings - Grill, Mikušek, J. Monsport, Burýšek, Holáň, O. Monsport, Michna, Socha, Šimek, Hrubý, Dostal, Janek, Kusz, Libiger, Buzek