418
13280

FBC Vikings Kopřivnice - Dorostenci

Dorostenci v Havířově neuspěli.

V sobotu 3.11. zajížděli kopřivničtí dorostenci do Havířova, kde se utkali s domácím týmem a s florbalisty Uherského Brodu. V obou utkáních prohráli a tentokrát nezískali ani bod.

FBC Vikings Kopřivnice     :      1. AC Eflorbal Uherský Brod      1 : 4  ( 1:2, 0:0, 0:2)

Začátek kopřivnickým florbalistům absolutně nevyšel. Neuběhlo ani pět minut a prohrávali o dvě branky. Ta druhá byla z trestného střílení. Postupně se vikingové dostávali do mírného zlepšení a ke konci třetiny snížili Sochou na rozdíl jedné branky. Asistoval Janek. Druhá třetina, přes několik šancí na obou stranách proběhla bez branek .Třetí třetina kopírovala tu první. V páté minutě během deseti sekund inkasují vikingové dvě branky a bylo prakticky po zápase. Dál už předvádějí bezvýrazný florbal bez elánu, bez kombinace. A o proměňování šancí ani nemluvě.

FBC Vikings Kopřivnice     :     Florbal Excelsior Havířov     2 : 7    ( 0:3, 0:0, 2:4 )

Ve druhém zápase byl předveden ze strany Vikingů stejně špatný výkon, jako v prvním zápase. Po první třetině to bylo 0:3 a naděje na nějaké zlepšení v nedohlednu. Druhá třetina skončila bez branek a ve třetí se už v podstatě dohrávalo, bez nároku na zlepšení. Dvě branky vikingů střelili Janek, asistoval Holáň a Socha, asistoval Janek.

Komentář trenéra Hejče: Jsem už u vikingů dlouho, ale to jsem viděl nejhorší výkon dorostenců za poslední čtyři roky. Nefungovalo vůbec nic. Žádná souhra, kombinace a o bránění ani nemluvím. První pětka, která měla táhnout tým, neexistovala. Naopak, inkasovala většinu branek. Snažili jsme se to s Tomášem Kulatým různými kombinacemi v sestavě oživit a zlepšit, ale bez výrazného úspěchu. Byla to doslova florbalová hrůza. Tomášovi Jankovi se moc nedařilo. Výkon Tomáše Hrubého také nebyl zrovna nejlepší. Jirka Šimek je bojovník a srdcař, ale má velké problémy s práci s míčem a periferním viděním. A k tomu velká marodka  v týmu. Na dvě pětky se dorostenecká nejvyšší soutěž moc hrát nedá. Je to hodně únavné a vyčerpávající. Je pravda,že tým tvoří ze sedmdesáti procent starší žáci a má velkou budoucnost. A viděl jsem je zahrát pravidelně velmi dobré zápasy. Dnes se čtyři z nich zúčastnili výběrového tréninku starších žáků a až potom jeli s námi na zápas. A bylo to velmi znát. Myšlenkami a koncentrací byli často úplně jinde. Někteří si mi stěžovali, že už tolik nemohou a Já se jim celkem nedivím. Absolvovali toho hodně. Já mám k organizaci těchto tzv. výběrových tréninků velmi negativní názor a nejsem sám. Musíme se o tom poradit s vedením klubu,trenéry starších žáků a i rodiči. A najít řešení. Takhle to dál nejde. Poškozuje nás to hlavně po sportovní stránce. Ale abych nebyl jenom kritický, byl jsem příjemně překvapen výkonem Honzy Davida. Výborný výkon podal Honza Monsport.. O sto procent se zlepšil Tomáš Kusz. Už nebál podržet míč a byl vidět . Jen tak dál. A v druhém zápase podal super výkon v brance Filip Grill. Nebýt jeho,tak ten výsledek by byl velmi ostudný. Čeká nás hodně práce, zvednout se na dřívější výkonnost a musíme na tom zapracovat a chtít všichni. Hráči i my trenéři.