1697
18969

FBC Vikings Kopřivnice - Dorostenci

Dorostenci doma za tři body.

V posledních dvou zápasech v letošním roce hostili dorostenci na domácí palubovce ostravský 1. MVIL a brněnské Gulivery. Podařilo se jim získat tři body a přes vánoční svátky se drží na pěkném šestém místě.

FBC Vikings Kopřivnice x 1. MVIL Ostrava 6:5 ( 4:3, 1:2, 1:0 )

V prvním zápase s ostravskými florbalisty nastoupili vikingové v plné sestavě. Chyběl je obránce Štefánek. Přesto domácí nezačali dobře. Hned ve 14. sekundě inkasují po špatné rozehrávce první branku a po dalších dvou minutách z trestného střílení druhou. A když v šesté minutě inkasují kopřivničtí po hrubé chybě branku třetí, vypadalo to s domácími velmi zle. Naštěstí to vikingy nepoložilo a pomalu se začali zvedat k lepšímu výkonu. V deváté minutě přihrává Buzek Michnovi a ten z pozice obránce prostřelí vše. O tři minuty se Tomáš Janek obtočí zleva kolem branky a zadovkou doslova překvapí ostravského brankáře. O třináct sekund Ondra Monsport uvolní po pravé straně Hrubého a ten prudkou střelou prostřelí brankáře. A když o dalších třináct sekund Michnovu střelu tečuje do branky Socha, parádní obrat je dokonán. Ve druhé třetině se podařilo ostravským florbalistům dvěma brankami výsledek otočit. ale minutu před koncem je opět srovnáno. Šimek přihrává Burýškovi a ten se nemýlí. Ve třetí třetině se oba týmy snaží rozhodnout zápas ve svůj prospěch. Minutu a půl před koncem přihrává Michna Hrubému, ten si míč jenom prostrčí kolem posledního obránce a po samostatném nájezdu dává do levého horního růžku vítěznou branku.

FBC Vikings Kopřivnice x Sokol Brno I EMKOKASE Gullivers 2:6 ( 0:1, 1:4, 1:1 )

Ve druhém zápase nenastoupili starší žáci, protože museli jet si splnit povinnosti za svůj tým v Bílovci. A tak dostali příležitost náhradníci a i nováčci, kteří odehráli svůj první zápas za Vikings. Bylo to těžké utkání, ale vikingové v něm obstáli se ctí. První branku inkasují už ve druhé minutě, ale do konce třetiny díky pozorné obraně nic. A to si vypracovali několik slibných šancí.Na začátku druhé třetiny zvýšil soupeř dvěma brankami na 3:0, ale vzápětí Janek po přihrávce Šimka snižuje. V deváté minutě druhé třetiny soupeř dvěma brankami zvyšuje na 5:1 a je rozhodnuto. Ale vikingové se nevzdávají a hrají naplno až do konce. V deváté minutě třetí třetiny uvolňuje Dostál Burýška a ten dává druhou branku vikingů. Minutu před koncem zápasu soupeř šestou brankou upravuje na konečných 2:6.

Sestava Vikings  :   Grill, Michna, Holáň, Buzek, Janek, Socha, Šimek, Monsport Jan, Hrubý, Burýšek, Monsport Ondřej, Šumbera, Dostál, Jahoda, Pluta, trenéři Kulatý a Hejč.

Komentář trenéra Hejče : "Kluci hráli výborně. Škoda těch rychlých prvních třech branek soupeře. Byly po velkých chybách. Soupeř nás vůbec nepřehrával. A to poznamenalo celý první zápas. Ale kluci to nakonec dotáhli do vítězného konce. Příjemným překvapením byl pro mne výkon Tomáše Hrubého. Byl to jeho nejlepší výkon v sezóně. Je vidět. že když se připraví a chce a plní pokyny, patří k nejlepším hráčům v týmu. V druhém zápase dostali šanci i kluci z lavičky a i noví, co za nás ještě nehráli. Všichni se s tím porvali s velkým úsilím a elánem. Bylo vidět, že musí zapracovat na spoustu dovedností, ale pokud do toho půjdou s takovým zápalem, tak to mohou brzo dohonit. Příjemným zjištěním bylo pro mne sledovat výkon staršího žáka Ondry Pluty. Dravý a bojovný výkon, bez jakékoliv bázně je velmi dobrý příslib do budoucna. Ale poděkovat chci všem za předvedený výkon a doufám, že to půjde tak i v příštím roce."