586
11999

FBC Vikings Kopřivnice - Dorostenci

Dorostenci dovezli z Brna cenný skalp domácích Bulldogs.

V sobotu 19.1. odjížděli kopřivničtí dorostenci do Brna, kde se utkali se dvěma domácími týmy Hattrick a Bulldogs.

FBC Vikings Kopřivnice  :   FBŠ Hummel Hattrick Brno   4 : 5    ( 2:3, 1:1, 1:1 )

Soupeř zahájil zápas neobvyklou taktikou, kdy Při každém získání míče pod svou jistou kontrolu odvolal brankáře a hrál s šesti  hráči v poli. Vikingové se dlouho nemohli na tuto taktiku koncentrovat a tak ztráceli iniciativu v poli. V druhé minutě inkasují první branku a přes úpornou obranu v osmé druhou. Pak, ale přesunují napadání hlouběji do pole soupeře a nedovolují brněnským hráčům jít do přečíslení. V desáté minutě Socha přihrává před branku Jankovi. Ten se obtočí kolem obránce a dává první branku. O třicet sekund později střílí obránce Štefánek a Socha doráží a je vyrovnáno. Hra vikingů se velmi zrychlila a vypracovali si několik dobrých šancí. Ale byl to soupeř, který po špatném důrazu před naší brankou zvyšuje pět sekund před koncem třetiny na 3:2. Hned na začátku druhé třetiny inkasují vikingové po hrubé chybě branku čtvrtou . Vikingové nepolevují a tlačí  brněnské florbalisty do defenzívy.Dostávají se do spoustu šancí,některých tak vyložených,že zůstává rozum stát, proč nebyly proměněny. Až v desáté minutě druhé třetiny konečně Monsport po přihrávce Janka prostřelí brněnského brankáře. A na začátku třetí třetiny je vyrovnáno. Michna střílí a Socha je opět tam kde má být. Oba týmy se snaží strhnou vítězství na svou stranu. A jsou to brněnští florbalisté, kteří po velmi rozporuplných rozhodnutí rozhodčích střílí dvě minuty před koncem vítěznou pátou branku.

FBC Vikings Kopřivnice   :    Bulldogs Brno         5 : 3    ( 2:0, 0:2, 3:1 )

Zápas s renomovaným soupeřem měl jiskru a byl velmi bojovný. Vikingové šli do toho naplno a zcela zaskočili soupeře velkým nasazením a napadáním. Ve druhé minutě uniká po přihrávce Štefanka po levé straně Socha a nemýlí se. A když o minutu s přesilovky dává Buzek druhou branku je veseleji. Asistoval Janek. Oba soupeři předvádějí rychlý florbal a vytvářejí si spoustu šancí na obou stranách. Skvělými zákroky podržel vikingy  brankář Grill. Přesto v páté a v osmé minutě dvěma brankami Brno vyrovnává. v páté minutě třetí třetiny po spoustě neodpískaných faulů hrajeme konečně přesilovku a Hrubý po přihrávce Burýška lišácky přelstí brněnského brankáře. Pět minut před koncem Janek po pěkné individuální akci zvyšuje na 4:2. Minutu před koncem po hrubé chybě před naší brankou dostávají brněnští třetí brankou ještě šanci vyrovnat. Odvolávají brankáře, ale míče se zmocňuje Socha a poprvé netrefí prázdnou branku, ale napodruhé již ano a rozhoduje zápas.

sestava Vikings :   Grill, Michna, Štefánek, Socha, Janek, Buzek, Šimek, Monsport, Holáň, Hrubý, Burýšek, Dostál, Pluta, Jahoda.

Komentář trenéra Hejče: V obou zápasech naši kluci bojovali, a  moc se snažili. Dali do toho hodně a  za to jim chci poděkovat. Vytváříme si tlak na soupeře, dostaneme se ke spoustě šancí, ale mizivé procento proměníme. To je náš velký problém a to nás tlačí a mne velmi mrzí. Jinak jsem s předvedenou hrou spokojen. Naopak nespokojen jsem s výkonem rozhodčích v obou zápasech. V prvním zápase hrubě ovlivnili výsledek a v druhém tak okatě podporovali domácí tým, že jsem to nevydržel a slovně jsem již musel k nim argumentovat. Asi to pomohlo, protože pak už to nebylo tak viditelné. Mrzí mě to, že se to děje u mládeže, kde by to mělo být fair play.