4229
55953

FBC Vikings Kopřivnice - Dorostenci

Dorostenci na domácím turnaji poloviční

Dorostenci získali ze dvou úvodních zápasů 3 body, kdy nejprve podlehli Třinci 1:6 a po té vyhráli nad Rožnovem 8:4.

FBC Vikings Kopřivice - FBC Ossiko Třinec   1:6 (0:3, 0:2, 1:1)

První utkání s třineckými florbalisty se domácím příliš nepovedlo. Slabé bránění a chabá ofenzíva způsobily, že po prvních dvou třetinách prohrávali vikingové již o pět branek a žádnou nevstřelili. Ve třetí třetině čestný úspěch zaznamenal Ondra Holáň po přihrávce Michny.

FBC Vikings Kopřivnice - FBK Rožnov p. R.   8:4 (5:1, 1:1, 2:2)

Do druhého utkání nastoupili vikingové z větším nasazením a tlakem na soupeře. Převzali iniciativu začali si vytvářet spoustu šancí. Ve třetí minutě se v levém rohu krásně uvolnil Frýdl a rychlou přihrávkou nachází na pozici obránce Holáně a ten krásnou střelou překonává rožnovského brankáře. O dvě minuty je to o dvě branky. Ondra Monsport přihrává opět Holáňovi a ten se ze stejné pozice, jako při první brance nemýlí. V šesté minutě nachází Michna před brankou Vojtu Monsporta a je to 3:0. V osmé minutě je vyloučen Šimek a rožnovští florbalisté při přesilovce snižuji na rozdíl dvou branek. Ale jenom na třicet sekund. David přihrává před branku a Vojta Monsport dává svou druhou branku. A když ke konci třetiny po krásné kombinaci, po přihrávce Michny dává Socha pátou branku vypadá to s vikingy hodně vesele. Na začátku druhé třetiny rožnovští florbalisté střelou z dálky snižuji na rozdíl tří branek, ale opět jen na pár vteřin. Krásnou individuální akcí se předvedl David a dává šestou branku. Jakoby to vikingy ukolébalo a ve třetí třetině hodně polevili a rožnovští dvěma rychlými brankami snížili na 6:4. Pak opět David předvedl své kvality vedení míčku a opět pěknou individuální akcí zvyšuje na 7:4. Ve snaze rozhodnout zápas trenér Kulatý navrhuje přesunout Holáně do prvního útoku a tah se vyplácí. Za dvacet sekund po nejkrásnější kombinační akci právě Ondra dává osmou branku a je rozhodnuto.