2737
109290

FBC Vikings Kopřivnice - Dorostenci

Dorostenci v Ostravě ztratili!

2. liga dorostenců pokračovala v Ostravě a výkony Vikingů zůstali za očekáváním. V prvním utkání s posledním Frýdkem-Místkem dorostenci pouze remizovali a ve druhém zápase těsně podlehli záloze Vítkovic.

FBC Vikings Kopřivnice x FBC KOVO KM Frýdek - Místek 4:4 (0:0,3:3,1:1)

Již rozcvička ukazovala, v jakem rozpoložení vikingové do utkání nastupují. Zápas začali vlažně a přesto ,že byli lepším týmem nedokázali ze spoustu šancí v první třetině vstřelit žádnou branku. Ve druhé se soupeř osmělil a po naších dvou chybách na začátku druhé třetiny dává dvě branky.  Vikingové zabrali během dvou minut je vyrovnáno. Před branku přihrává Ondra Monsport a Tomáš Kusz ze vzduchu trefuje míček a dává první branku. O dalších třicet sekund po přihrávce Lukáše Michny se dostává do brejku Robert Socha a a po kličce do bekhendu vyrovnává. O tři minuty se po přihrávce Jakuba Küffera před branku se Ondra Monsport obtočí kolem obránce a je to 3:2. Vypadá to veseleji,ale jenom třicet vteřin. Opět chyba  a je vyrovnáno. A trápení pokračuje. Když pět minut před koncem z přesilovky dává po nádherné přihrávce Sochy přes šířku hřiště Honza David čtvrtou branku, vypadá to na body pro Kopřivnici. Ale soupeř deset sekund před koncem po odvolání brankáře vyrovnává.

1. SC Tempish Vítkovice B x FBC Vikings Kopřivnice 3:2 (0:0,1:1,2:1)

Druhý zápas začali vikingové velmi dobře, nepouštěli soupeře do žádných šancí. Vítkovice vystřelili na kopřivnického brankáře pouze třikrát.  Naopak, kopřivničtí si několik velmi slibných  vytvořili. Bohužel bez brankového efektu. Ve třetí minutě druhé třetiny nachází Honza David před brankou Vojtu Monsporta a ten se nemýlí. Moc dlouho jsme se z vedení neradovali. Za dvě minuty je vyrovnáno. Na začátku třetí třetiny hrajeme oslabení. Ale vikingové mají specialistu na branky v oslabení. A Robert Socha opět nezklamal. Po třech minutách vítkovičtí po zmatku před naší brankou vyrovnávají a tři minuty před koncem otáčejí výsledek. Vikingům se bohužel i přes přesilovku v závěru zápasu nepodařilo vyrovnat.

Z výsledků obou zápasů jsem mírně řečeno rozladěn. Čekal jsem, že získáme body a dotáhneme se na čelo tabulky. Opak byl pravdou.  V prvním zápas jsme doplatili na laxní přistup a neproměněné šance. V druhém zápase jsme nastoupili soustředění a byli jsme lepší,než soupeř, což mi potvrdil i vítkovický trenér po zápase, když jsme si podávali ruce. Ale opět jsme doplatili na střeleckou impotentnost. Příjemně mě překvapil výkon druhé řady. Naopak zklamal výkon první pětky. Hodně branek dostali a naopak málo dali. Čeká se od nich více. Musí pracovat jako tým. Snaží se spoustu situací řešit individuálně a to prostě nemůže mít úspěch. Musíme na tom zapracovat. I brankáři nám musí pomoci více. Já vím,že to měli těžké. Měli málo zásahů a koncentrace je moc těžká. Ale dostali jsme na ty zásahy celkem dost branek. Bylo to v obou zápasech. Musíme se z Toho oklepat a opět nastavit správný směr" dodal po zápase trenér Dušan Hejč

Kompletní výsledky 2. ligy dorostenců najdete zde.