FBC Vikings Kopřivnice - Dorostenci

Dorostenci v Bílovci nezaváhali a berou plný počet bodů!

2. liga dorostenců pokračovala v Bílovci a na mladé Vikingy čekali výkonnostně rozdílní soupeři. Kopřivničtí florbalisté potvrdili stoupající formu a v obou utkáních zvítězili. Nejprve porazili favorizovaný Třinec 4:1 a suverénně si počínali i proti slabší Opavě, kterou zdolali 7:2.

FBC Vikings Kopřivnice – FBC Ossiko Třinec 4:1 (1:0,2:0,1:1)

Proti výbornému soupeři, který se dělil o první příčku s Paskovem začali vikingové bez velkého respektu. Výborným těsným bráněním nedovolili třineckým florbalistům žádné počáteční velké šance a ty drobné pochytal výtečně chytající Grill. Když už se vyrovnaná první třetina chýlí ke konci, probojuje je se před soupeřovou brankou k míči Holáň a překonává překvapeného brankáře. Ve třetí minutě druhé třetiny přihrává před branku Michna prudkou nahrávku a Ondra Monsport se nemýlí a vikingové vedou o dvě branky. Třinečtí se nevzdávají a zvyšují tlak. Zvláště jejich první pětka je na hřišti neustále a je velmi nebezpečná. Ale kopřivničtí florbalisté pozornou obranou její snahy eliminují a v když si nějakou vytvoří, tak v brance to drží pozorný Grill. Vikingové hrozí z rychlých protiútoku a při jednom z nich nachází Socha Holáně a Ondra střílí svou druhou branku. Je to tři ku nule a na střídačce je velmi dobrá nálada. Na začátku třetí třetiny po drobné chybě obrany třinečtí snižují na rozdíl dvou branek, ale vikingy to nepoložilo a dál pozornou obranou drží taktovku zápasu ve svých rukou. Pět minut před koncem hrají přesilovku a po krásné kombinaci celé přesilovkové formace dávají do prázdné branky čtvrtý gól, jehož autorem byl David. Nahrával Holáň. Výsledek si už do konce zápasu kopřivničtí florbalisté pohlídali.

"Podali jsme nejlepší výkon v sezóně. Tak koncentrovaný tým na zápas jsem ještě letos neviděl. Byli jsme lepší než Třinec a zaslouženě zvítězili. Ukazuje se, že máme velmi dobrý tým. Jen musí všichni táhnout za jeden provaz a dávat do zápasu i to srdíčko" pochvaloval si trenér vikingů Dušan Hejč

FBC Vikings Kopřivnice – S.K. P.E.M.A. Opava 7:2 (1:2,3:0,3:0)

Proti týmu ze spodní části tabulky nezačali vikingové zrovna v nejlepším stylu. Podlehli pomalejšímu stylu a přizpůsobili se soupeři. V páté minutě dávají opavští první branku. Nemastná a neslaná hra pokračovala. Dvě minuty před koncem Melčák po přihrávce Ondry Monsporta vyrovnává ale soupeř po chybě našeho obránce opět jde do vedení. O přestávce trenéři týmu trochu domluvili a od druhé třetiny jsou vikingové jasně dominujícím družstvem. Ve třetí minutě Holáň po přihrávce Davida vyrovnává a o třicet vteřin Socha otáčí výsledek. Nádhernou přihrávku přes celé hřiště mu před branku poslal Michna. Tři vteřiny před koncem třetiny proměňuje Socha trestné střílení. Na začátku třetí třetiny dává pátou branku Holáň a o dvě minuty později šestou Michna. Při obou asistoval David. A bylo rozhodnuto. Čtyři minuty před koncem krásnou střelou přes obránce přidává sedmou branku Kusz. Přihrával Vojtěch Monsport.

"Kromě první třetiny to byli opět ti vikingové, které rádi vidíme. Nasazení, bojovnost, kombinace. Zkrátka, tak jak to má být. V obou zápasech mě příjemně překvapila nově vytvořena obranná dvojice druhé pětky Küffer s Vojtou Monsportem. Oba podali vynikající výkon. A rovněž se ve výborné světle předvedl Matěj Melčák. A nesmím zapomenout na Filipa Grilla. Byl jasnou oporou. Jen tak dál!" dodal po zápase Dušan Hejč

Sestava Vikings:   Grill, Jalůvka, Michna, Polášek, Holáň, Socha, David, Melčák, Monsport Ondřej, Libiger, Küffer, Monsport Vojtěch, Kusz, Hýnar, Šumbera

Kompletní výsledky 2. ligy dorostenců najdete zde.