FBC Vikings Kopřivnice - Dorostenci

Dorostenci v domácím prostředí na body nedosáhli

V sobotu pokračovala 1. liga dorostenců v Kopřivnici, ale vikingové domácí prostředí nevyužili. V prvním utkání podlehli Mohelnici 3:5 a ve druhém utkání nestačili na brněnské buldoky, kterým podlehli 6:1.

FBC Vikings Kopřivnice x FBC Mohelnice 3:5 ( 2:3, 0:2, 1:0 )

Začátek utkání byl ze strany domácích zbytečně nervozní, v obraně to skřípalo a rozehrávka byla velmi nepřesná a chaotická. Toho mohelničtí dokázali dvakrát využít a rázem vedli o dvě branky. Po stažení sestavy na dvě formace se vikingové pomalu rozjížděli a do konce první části dokázali zásluhou Vývody snížit.

Ve druhé části se šance střídali na obou stranách, ale pouze hosté je dokázali dvakrát proměnit.

Ve třetí třetině měli kopřivničtí obrovský tlak, ze kterého si vytvořili celou řadu příležitostí, ale mohelnický brankář Tyráček se předvedl ve vynikající formě a domácím dovolil pouze úpravu skóre na konečných 3:5.

I když jsme se na soupeře připravovali, zjednodušili jsme si rozehrávku a chtěli jsme se vyvarovat zbytečným chybám  v rozehrávce, tak to dopadlo úplně obráceně. Je to obrovská škoda, protože na polovině soupeře jsme si dokázali vytvořit mnoho šancí, ale ty laciné branky nás hrozně srážejí. Kluci jsou před zápasem samá srandička, ale když začne zápas tak působí poněkud vyoraně. Opravdu si nedokážu odpovědět, kde je hlavní problém, ale jisté je, že někteří hráči nejsou schopni v zápase prodat své schopnosti a zůstávají hodně za očekáváním, dodal k utkáni trenér Bordovský.

Branky: Vývoda, Pargač, Štěpán

Inteligence Bulldogs Brno x FBC Vikings Kopřivnice 6:1 ( 1:0, 1:1, 4:0 )

S bulldogs dokázali vikingové držet krok celé dvě třetiny. Od začátku hráli velice aktivně a snažili se rychle kombinovat. Jako první otevřeli skóre buldoci a těsné vedení si udrželi až do první přestávky.

Ve druhé části padlo po jedné brance na každé straně. Za domácí se trefil Dobečka, když využil ideální nahrávku od obránce Kulatého a do poslední části tak nastupovali kopřivničtí pouze s jednobrankovým mankem.

Ve třetí části ovšem soupeř prokázal své kvality a klid v zakončení.  Celkem čtyřikrát skóroval a z Kopřivnice si veze domů všechny body.

Branky: Dobečka

Zápas jsme neodehráli špatně, od začátku jsme byli aktivní a dostávali jsme se do šancí. Kluci předvedli, že když se chce, tak to jde, ale opět jsme se nevyvarovali chybám v rozehrávce a v obou zápasech jsme měli mizernou úspěšnost v zakončení. Rozhodně jsem dnes od svých svěřenců očekával lepší výkon, vyjádřil své zklamání trenér Bordovský.

Kompletní výsledky 1. ligy dorostenců naleznete zde.