FBC Vikings Kopřivnice - Dorostenci

Dorostenci si připsali ve Znojmě první prvoligové body

Dorostenecké družstvo odstartovalo první ligu až v dalekém Znojmě úvodním turnajem, kde se střetlo s týmem Uničova a brněnským týmem Gullivers. Na úvod si připsalo první vítězství, když porazili Uničov 6:3. Ve druhém zápase se mladým kopřivnickým hráčům až tak nedařilo a Gulliverům podlehli poměrně vysoko 7:2.

FBC Vikings Kopřivnice x FBC ZŠ Uničov 6:3 (2:0, 3:0, 1:3 )

Vikingové začali s velkým zápalem a elánem. Ovládli střed hřiště,výborně kombinovali a vypracovali si několik brankových příležitostí. Soupeř hrozil rychlými protiútoky,ale pozorná obrana s výborně chytajícím brankářem Flöglem vše odvrátili. V 9. minutě dostává od Kopelce doleva do útočného pásma přihrávku Pargač,prudkou změnou do středu hřiště se zbavuje dvou bránících hráčů a nekompromisně zakončuje. Ve 13. minutě Friedel dvěma krásnými přihrávkami přes šířku útočného pásma uvolňuje Holáka a je to 3 :0 . Druhá třetina se nese ve stejném duchu. Naši si vypracovali spoustu šancí a bylo až s podivem, jaké příležitosti neproměnili. A tak z mnoha z nich Mituchovič v 9. minutě dává na 4:0 a v 15. min. opět po přihrávce Friedela završuje Holák svůj hattrick  Do třetí třetiny jako by nastoupilo jiné družstvo. Obrovské polevení koncentrace dovolilo Uničovu snížit až na 5:3. Změna sestavy a zvýšený hlas trenéra opět vikingy nastartoval a v 10 min. po nádherném uvolnění Dobečka přihrává Kopelcovi a je to 6:3. Pozornou hrou dovedli vikingové svůj tým k zaslouženému vítězství.

FBC Vikings Kopřivnice x Gullivers Brno 2:7 (0:2, 0:3, 2:2 )

Utkání s velmi dobře hrajícím soupeřem z Brna bylo rychlé a hodně tvrdé. I když výsledek vypadá pro náš tým krutě,tak vikingové nezklamali. Gullivers byli rovnocenným soupeřem, a i v některých částech utkání dokonce soupeře přehráli. Ale naše slabina, neproměněním spousty šancí a obranné chyby odsoudily vikingy do role poražených. Většina obdržených branek padla po zpětné přihrávce do horní části střeleckého trojúhelníku,kde volný hráč střílel na Michenku v brance ,který většinou neviděl. V zápase lze vyzdvihnout výkon Františka Dobečky,který svým velmi dobrým, bojovným a obětavým výkonem strhl svůj tým k dobrému výkonu tak, že hrál a bojoval až do konce zápasu. Kaňkou na jeho výkonu je opravdu zbytečný faul v zápase,kdy ho tým potřeboval na hřišti a ne na trestné lavici. Za Vikings střelili branky ve třetí třetině Holák, po přihrávce Friedela a Kopelec,kterému nahrával Dobečka.

Sestava FBC Vikings : Flögel, Michenka, Monsport, Strnad, Lis, Kulatý, Pargač, Kopelec, Dobečka, Mituchovič, Friedel, Holák, Zátopek, Kavka, Gola.

Kompletní výsledky 1. ligy dorostenců naleznete zde.