FBC Vikings Kopřivnice - Dorostenci

Dorostenci bodovali naplno

Výborný turnaj odehráli prvoligoví dorostenci v sobotu v Horní Suché. Poradili si nejprve s Mohelnicí v přestřelce 9:6 a ani nováček z Petrovic nenašel recept na rozjeté kopřivnické družstvo, kterému podlehl 3:1. Kopřivničtí mladíci se těmito dvěmi výhrami vyhoupli na 2. místo průběžné tabulky 1. ligy.

FBC Vikings Kopřivnice x FBC Mohelnice 9:6 ( 2:2, 3:3, 4:1 )

Vikingové zahájili utkání famózně. První vhazován, míček jde dozadu na Kopelce, hrajícího na pozici obránce a ten doslova proběhl dosud stojícími hráči soupeře a pěknou kličkou doleva zakončuje. Čas 00 :07. Ve 4. min. vystihuje napadající hráč soupeře křižnou přihrávku Strnada a vyrovnává na 1:1 O minutu později špatné pokrytí útočícího hráče a je to 1:2. Ve 14. min. Fojtů zpětnou přihrávkou uvolňuje Monsporta a ten přesnou střelou vyrovnává. Na začátku druhé třetiny Kopelec po pěkné přihrávce Friedela dostává vikingy do vedení a v 5. minutě skóruje Holák a asistuje Strnad.

Od té doby mají kopřivničtí více ze hry, kombinují a snaží se vstřelit více branek. Mohelnice kontruje rychlými protiútoky a z jednoho takového snižuje na 4:3. Ve 13. min. Holák po samostatné akci zvyšuje na 5:3. Opět jsou ze strany vikingů vidět pěkné kombinace a snaha zakončit, ale je to soupeř, kdo během minuty rychlými brejky vyrovná na 5:5.

O přestávce trenér ve snaze zkvalitnit útok a zrychlit hru, přesunul Kopelce do středu prvního útoku a Holáka do obrany a stáhnul hru na dvě formace . V 5. min Pargač chladnokrevně zasunuje z poza branky na 6:5. Přihrával Dobečka. Důležitá branka všechny nastartovala. Opanovali hřiště a zatlačili soupeře do obrany. V 11. min. Friedel nádherně uvolňuje Holáka a ten střílí do prázdné branky uklidňující gól. O půl minuty Kopelec po samostatné akci zvyšuje na 8.5 a je rozhodnuto. Mohelnice minutu před koncem snižuje na 8:6, ale těsně před koncem zakončuje Kopelec výborný výkon svým čtvrtým gólem. Utkání ukázalo, že jsme schopni vstřelit větší počet branek, ale obranná činnost není dobrá a musí se na ni hodně zapracovat.

FBC Vikings Kopřivnice x Z.F.K. AQM Petrovice 3:1 ( 1:0, 1:0, 1:1 )

Druhé utkání se neslo v duchu velmi dobré obranné hry vikingů. Nepustili soupeře do vyložených šancí a navíc výborně zachytal brankář Flögel, který  tým podržel v kritických situacích.  Kopřivničtí měli mírně navrch, ale síly rychle ubývaly, protože hodně zostřené situace muselo  zvládnout  jenom pár hráčů. Ke konci první třetiny střílí Kopelec první branku a opět ke konci třetiny druhé i branku druhou. Přihrával Dobečka. Ve třetí třetině v 6. min. překonává brankáře zezadu Dobečka a dociluje moc důležitou branku. Asistoval Fojtů.  Tým je  už hodně unaven,  a tak do hry trenér posílá hodně kombinované pětice a do zápasu více zasahují Herblich se Zátopkem a Golou a svou velmi dobrou hrou pomáhají odpočinout si svým více vytíženým spoluhráčům a dotáhnout zápas do vítězného konce. Soupeř korigoval výsledek v 11. min. na 3:1, ale vikingové pozornou hrou výsledek udrželi.

"Musím pochválit celý tým za velké nasazení, bojovnost, disciplínu a hlavně plnění taktických pokynů a schopnosti reagovat na ně. Měli jsme málo vyloučených a všichni bez výjimky bojovali na hřišti o vítězství. Opory týmu daly své umění ve prospěch kolektivu a na střídačce to opravdu žilo. Zvláště bych chtěl vyzdvihnout výkon kapitána Kopelce, který se hodně zasloužil o obě vítězství." doplnil k oběma utkáním trenér Dušan Hejč.

Kompletní výsledky 1. ligy dorostenců div. IV. naleznete zde.