FBC Vikings Kopřivnice - Dorostenci

Přišel, viděl, Litovel a 3 body

clanek dorost litovelPrvoligoví dorostenci sehráli další turnaj 1. ligy a podařilo se jim přivézt z Litovle 3 body. V prvním zápase přehráli nováčka z Petrovic poměrem 9:4 a je velká škoda, že ve druhém zápase proti Torpédu Havířov neudrželi cennou remízu. Soupeř totiž o své těsné výhře 3:2 rozhodl v poslední minutě. Dorostenci jsou i tak v průběžné tabulce na skvělém 3. místě.

Z.F.K. AQM Petrovice x FBC Vikings Kopřivnice 4:9 ( -:-, -:-, -:- )

Jelikož se trenér dorostenců nemohl účastnit 3. kola v Litovli, ujali se týmu 2 zkušení mazáci Flögel a Pargač. Do utkání jsme nastupovali s velkým sebevědomím a jistotou, která nám vydržela asi pouhé 3 minuty. Začátek zápasu se odehrával ve vysokém tempu. Byli jsme zaskočení, neboť Petrovice hrály jako vyměněné, a tak to nebylo to, co jsme čekali. Poměrně hodně nás presovaly, s čímž jsme nepočítali. V 9 minutě nám začalo técti do bot, neboť jsme inkasovali gól. Už bylo na čase, abychom se vzpamatovali, protože taktika byla bez trenéra Hejče poměrně dosti chaotická a hráči zapomínali, co mají dělat a kde mají stát. Do konce první třetiny se nám podařilo převzít vedení po zásluze Dejva Friedela, který vstřelil 2 pohledné góly.

Do 2. třetiny nastoupila první lajna a uběhlo pouhých 31 sekund a perfektně hrající borec s číslem 3- Lukáš Pargač dává nádhernou šibenici po samostatném vymotání z rohu soupeře. Petrovice ale dokázaly během 2 minut srovnat výsledek na 3:3 a my se museli opět probrat a zamakat a jediné, na co jsme se v 2. třetině zmohli byl gól na 4:3 z hole borce Františka Dobečky.

Ve 3. třetině Petrovice už na presování sílu neměli a to nám dávalo prostor pro tvoření hry na jejich půlce. Do 9. minuty jsme jim díky práci Mituchoviče, mladého skřítka Zátopka a dovršením hattricku Dejva Friedela, odskočili na pěkný stav 8:3. Petrovice však dokázaly vstřelit ještě jeden gól, ale my si 5-ti brankovou rezervu udrželi po profesionálním sklepnutím hráče Kavky do sítě Petrovic.

FBC Vikings Kopřivnice x Florbal Torpedo Havířov 2:3 ( -:-, -:-, -:- )

Už při pozorování z litovelských tribun jsme věděli, že Torpédo bude o něco větší oříšek než team z Petrovic. Utkání bylo pro obě mužstva napínavé, protože v 1. třetině nepadla ani jedna branka, avšak byl vyloučen hráč Friedel, a tak jsme měli oslabení, které jsme zvládli perfektně a během 2 minut, kdy nás na hřišti bylo o hráče méně, soupeř sotva vystřelil na branku.

Na konci 1. části byl naopak vylučovaný hráč Torpéda a tak jsme měli do začátku 2. třetiny přesilovou hru, kterou dokázal využít Tadeáš Strnad a tím nás poslal do vedení. Dále se zase skoro nic až do času 14:38, kdy mělo Torpédo standardní situaci po které vyrovnalo, díky naší zdi, která se hned po hvizdu píšťalky rozdělil, takže to byla  pro střelce  lehká práce a tak Havířov vyrovnal na 1:1.

Ve 3. části jsme věděli, že musíme zabrat a nechat na hřišti duši. Stejně tak to viděli i svěřenci z Havířova. První, kdo v poslední třetině zápasu skóroval nebyl opět nikdo jiný než ostřílený bek Tadeáš Strnad a velká radost na straně kopřivnických. Zápas se přeléval ze strany na stranu a běda a hanba pouze nám, neboť jsme neproměňovali  vyložené šance a to se nám v 11. minutě vymstilo vyrovnáním na 2:2. Zápas už byl dosti vyhrocen. V čase 13:15 dává tyč-gól hráč Kloza, který zajišťuje Havířovu výhru 3:2. Vikingům se už nepodařilo v zápase skórovat, a tak se musí spokojit jen se 3 body.

Kompletní výsledky 1. ligy dorostenců naleznete zde.