FBC Vikings Kopřivnice - Elévové

Elévové slavili v Havířově stříbro!

elevove MSH prosinec 2016 nahledSkvělého úspěchu dosáhlo kopřivnické družstvo elévů na turnaji v Havířově. Na městské sportovní hale se jim podařilo porazit oba týmy Torpeda Havířov i družstvo SFK Havířov. Jediným dnešním přemožitelem kopřivnického družstva byl tým z Karviné, který také celý turnaj ovládl.

FBC VIKINGS KOPŘIVNICE x 1. FBC KARVINÁ 8:12

Kopřivnice se v ranních hodinách utkala se silným týmem z Karviné. Tento tým byl favoritem na vítěze už na začátku turnaje a přesvědčila se o tom také Kopřivnice, která dokázala držet krok se soupeřem první půli, ve které si vytvořili i pár slibných šancí, které neproměnila, a tohle hráče Vikingů mohlo mrzet. V druhé půli Karviná zvýšila otáčky a dokázala strhnout vítězství na svou stranu i přesto, že Vikingové se prezentovali dobrým výkonem a mohli se spolehnout na své fantastické brankáře, kteří drželi naděje na nějaké bodíky až do závěrečného hvizdu.

FBC VIKINGS KOPŘIVNICE x 1.SFK HAVÍŘOV BÍLÍ 15:11

Do druhého utkání vstoupili mladí bojovníci s úkolem, porazit silný Havířov a získat cenné body. V první půli Vikingové aktivní hrou a pečlivou obranou nepouštěli soupeře do šancí a sami gólové situace dokázali proměňovat. Do druhé půle se Havířov nadechoval k dokonání obratu,ale své spoluhráče dokázali opět podržet gólmani, kteří nepřipustili žádné drama a mladí Vikingové se mohli radovat z první výhry na turnaji.

FBC VIKINGS KOPŘIVNICE x FLORBAL TORPEDO HAVÍŘOV ŽLUTÍ 15:14

Od prvních minut to vypadalo velice slibně pro Vikingy z Kopřivnice. První polovinu, měli pod tempo hry, mnoho gólových šancí a také si dokázali vypracovat slibný náskok. Vypadalo to na klidné utkání, které se dohraje až do konce bez nějakého velkého dramatu. Opak byl pravdou, Kopřivnice v druhé půli polevila a nabídla tak soupeři snížit náskok. Mladí borci si asi mysleli, že se to vyhraje samo. Závěr utkání byl velice vyrovnaný, soupeř byl na koni a nepouštěl Vikingy skoro do žádných šancí. Skóre bylo nerozhodné 14:14, ale vteřinu před koncem se dostal k míčku nováček Adam Quarda a šťastnou tečí překonal hostujícího brankáře. Kopřivnice tak mohla slavit druhé vítězství na turnaji.

FBC VIKINGS KOPŘIVNICE x FLORBAL TORPEDO HAVÍŘOV ČERNÍ 22:12

Dvě výhry zajistily Kopřivnici druhé místo na turnaji, ještě před posledním zápasem. To však mladí borci nevěděli a byli vedeni k aktivní hře. Hned v úvodu byla vidět jasná převaha našich elévů, bylo jich plné hřiště, vypracovávali si gólové šance, které většinou končily až za zády soupeřova brankáře. I přes velký rozdíl branek Kopřivnice nepolevila, hrála pořád aktivně a přímočaře. Zápas jsme dotáhli až do vítězného konce s velkým rozdílem, úsměvy a radost mladých kluků byly na místě. Skvělé výkony hráčů podpořili výborně chytající brankáři a Kopřivnice tak mohla slavit poprvé v sezóně 2. místo na turnaji.

Kompletní výsledky MS ligy elévů naleznete zde.