FBC Vikings Kopřivnice - Elévové

V Ostravě sehráli elévové povedený turnaj

nahled elevove CPP Ova 4 2 17Na SH ČPP v Ostravě sehrálo kopřivnické družstvo velice povedený turnaj. Jediným přemožitelem Kopřivnice bylo skvěle hrající družstvo Torpeda Havířov, které v letošní sezóně prohrává jen vyjímečně. S ostatními soupeři si mladí Vikingové poradili na výbornou a mohli slavit skvělé druhé místo!

FBC VIKINGS KOPŘIVNICE x FBC ČPP BYSTROŇ GROUP OSTRAVA 15:13 ( 7:5, 8:8 )

V ranním utkání na nás čekal domácí tým z Ostravy. Již před zápasem bylo jasné, že to nebude nic lehkého. Kopřivnice se nenechala zaskočit a začala aktivní hrou, která nesla ovoce. Jednoduchou hrou a bojovností si dokázali naše mladé naděje vytvořit dvou brankový náskok v prvním poločase. Domácí začali doslova bláznit a byli ve všem rychlejší, ale díky naší produktivní střelbě jsme nepustili soupeře do vedení. Kopřivnice si dokázala pohlídat náskok z prvního poločasu a mohla tak slavit důležité vítězství nad nabitou Ostravou.

FBC VIKINGS KOPŘIVNICE x FLORBAL TORPEDO HAVÍŘOV ŽLUTÍ 8:13 ( 2:6, 6:7 )

Jestliže nám v prvním zápase šla střelba, tak v druhém tomu bylo přesně naopak. Dokázali jsme si vytvořit spoustu gólových příležitostí, ale pouze dvě střely se dostaly až za záda Havířovského brankáře. Soupeř trestal veškeré naše chyby. Ospalou hru Vikingů dokázal soupeř využít na maximum a vysloužil si čtyř brankový náskok. Pro naše borce to bylo velice těžké, neboť za Havířov hraje spousta šikovných kluků, kteří dokáží vzít hru na sebe a rozhodnout zápas. Vikingové neskládali zbraně a bojovali až do konce, ale náskok se jim už srovnat nepodařil a Havířov zaslouženě zvítězil i v konečném zúčtování celého turnaje.

FBC VIKINGS KOPŘIVNICE x S.K.  P.E.M.A. OPAVA 25:13 ( 13:5, 12:8 )

Třetí zápas byl z hlediska Kopřivnice výsledkově i herně nejpovedenější. Od začátku utkání Vikingové dominovali na obou hřištích a vytvářeli si šance, které většinou končily brankami. Rychlé kontry Opavy dokázala eliminovat obrana a nebezpečné střely pokryli vynikající golmani. První půli ovládla Kopřivnice jednoznačně 13:5. Do druhého poločasu Vikingové nastoupili ve stejném duchu a nedovolili připustit žádné drama.  Po 24. minutách na světelné tabuli svítilo přesvědčivé skore 25:13.

FBC VIKINGS KOPŘIVNICE x FBK ŠKORPIONI OSTRAVA 16:11 ( 9:8, 7:3 )

Poslední utkání bylo dramatické až do samotného závěru. Od první minuty Vikingové tlačili na soupeřovu klec a byli odměněni brankami. Po třech minutách bylo skore 4:0 a vše nasvědčovalo klidnému průběhu.  Ostrava se nevzdávala a pomalu začala dohánět brankový deficit. První půle skončila 9:8. Na začátku druhé půle dokázala Ostrava vyrovnat a zápas začínal od samotného počátku. Vikingové se otřepali ze studené sprchy a vrátili se ke své hře. V průběhu druhého poločasu si dokázala Kopřivnice vytvořit opět solidní náskok, na který už Ostrava nedokázala odpovědět a Kopřivnice mohla slavit celkové 2. místo na turnaji.

Kompletní výsledky MS ligy elévů naleznete zde.