937
31439

FBC Vikings Kopřivnice - Elévové

Elévové na domácím turnaji stříbrní

clanek elevove sou brezen nahledNejmladší kopřivnické družstvo elévů se v letošní sezóně představilo naposledy na domácí hale SOU a loučení to bylo úspěšné. V úvodním utkání si Kopřivnice připsala remízu s Vítkovicemi, poté podlehla pozdějšímu vítězi z Opavy a druhé místo si zajistili mladí kopřivničané vysokým vítězstvím nad FBC Ostrava.

FBC VIKINGS KOPŘIVNICE  x  1.SC TEMPISH VÍTKOVICE ALIGÁTOR 14:14 (4:4; 10:10)

Domácí turnaj byl nabitý silnými soupeři. Hned v prvním utkání čelili elévové početným Vítkovicím. Na naší straně byli pouze dva hráči na střídání, proto byla hra vedena spíše z obrany. Zápas začal opatrně z obou stran, ani jeden z týmu nechtěl udělat chybu a pustit tak soupeře do brankového trháku. První polovina skončila nerozhodně 4:4. S přibývajícím časem už nebylo na co čekat a hra se musela trošku otevřít. Atraktivní druhá půle přinesla spoustu branek. Každý gól stál naše hráče spoustu sil. Kopřivnice se dostala do tří-brankového vedení, ale bohužel si nedokázala rozdíl uhlídat. Po velké bitvě skončil první zápas nerozhodně.

FBC VIKINGS KOPŘIVNICE  x  S.K. P.E.M.A. OPAVA 18:26 (8:11; 10:15)

Naši elevové pouze v osmi hráčích do pole opět čelili velké převaze, tentokrát to byl tým z Opavy. Do utkání jsme nastoupili neaktivně, pouštěli jsme soupeře do vyložených šancí, neobsazovali hráče. Po velkých chybách si dokázala Opava vypracovat brankový rozdíl. Otáčet zápas s jedním hráčem na střídání je velice těžké. V druhé půli byli hráči vedeni k větší aktivitě a střelbě. Kopřivnice se dostala na dostřel, ale to nestačilo. Opava, celkový vítěz turnaje, si dokázala svůj náskok pohlídat a zaslouženě zvítězila o osm branek.

FBC VIKINGS KOPŘIVNICE  x  FBC ČPP BYSTROŇ GROUP OSTRAVA 24:13 (10:7; 14:6)

Na turnaj dojeli pouze tři soupeři, Havířov byl omluven. Tudíž poslední zápas. Celý turnaj byl vyrovnaný a v konečném zúčtování rozhodovalo skóre. Pokud jsme chtěli pomýšlet na celkové druhé místo, museli naši elévové vyhrát rozdílem osmi branek. Kopřivničtí hráči byli do začátku vedení k aktivní střelbě a to se nám dařilo. V první půli jsme dokázali vstřelit deset gólů. To však nestačilo, neboť brankový rozdíl byl pouze tři. V druhé půli jsme se zaměřili více na obranu a rychlé protiútoky. Kopřivnice hrála více aktivně než soupeř z Ostravy, který měl plnou střídačku hráčů. Mladé naděje dokázali vyhrát o devět branek a vysloužili si tak krásné druhé místo na domácím turnaji.

Kompletní výsledky MS ligy elévů naleznete zde.