FBC Vikings Kopřivnice - Elévové

Elévci doma pátí

elevove clanekNejmladší Vikingové bohužel nezopakovali senzační umístění z minulého turnaje, když si před domácím publikem nedokázali poradit s těžkým losem plným zkušenějších týmů, a po čtyřech prohrách na ně nezbyly ani pomyslné bramborová medaile.

 

FBC Vikings Kopřivnice x 1.SC WOOW Vítkovice Draci  2:3

Začátek turnaje nevypadal vůbec špatně, když stále se zlepšujícími výkony na trénincích a výhrami z minulého turnaje posílení kopřivničtí talenti jen těsně podlehli favorizovaným vítkovickým. Nebýt dvou branek obdržených hned v prvním střídání, mohli být už tak dost zaskočení ostravští trenéři překvapeni ještě o něco víc. Nicméně nutno uznat soupeřovu převahu a zasloužené vítězství 3:2.

FBC Vikings Kopřivnice x FbC BD STAV Frýdek-Místek  1:10

Ve druhém zápase bohužel červenobílí jakoby vyměnili nasazení a střelecký prach za florbalu velice vzdálený chaos plný individuálních chyb a frýdecko-místečtí, asi naladěni na destrukční vlně z nedávného boření vlastní hokejové haly, zbourali vikingovský obranný val.

FBC Vikings Kopřivnice x Paskov Saurians 1:11

Od předposledního vystoupení kopřivnických by překvapení nečekal asi ani zarytý optimista. Do cesty se tentokrát Vikingům postavil pozdější jasný vítěz turnaje- v zelenožlutém hrající Paskov Saurians. Rozdíl ve fyzických proporcích a hlavně v čase, po který se již paskovští věnují kategorii elévů, byl více než znatelný, a tak se kopřivničtí i přes zlepšenou obranu zdarma povozili na kolotoči.

FBC Vikings Kopřivnice x FBC Tigers Poruba 0:5

Do na tomto turnaji posledního zápasu šli naši elévci s jasnými cíli- opravit pošramocenou čest, získat první domácí body a hlavně konečně si ten zápas dnes užít. Naneštěstí se však porubští tygři nezalekli odhodlaných vikingovských pokřiků a na premiérové domácí vítězství našich si bude muset florbalový fanda ještě nějakou dobu počkat. Škoda jen několika neproměněných šancí, výsledek by nemusel být až tak krutý.

Komentář trenéra Tadeáše Klemense:

"Stále lepší a lepší výkony v tréninku jsme nedokázali přetavit v lepší výkony na hřišti. Nicméně dnešní soupeři nám ukázali, jaké ovoce nese několikaletá práce s dětmi od nejmladších kategorií. Věřím, že se nám trpělivou prací podaří tyto rozdíly smazat a vychováme z našich talentů co možná nejlepší florbalisty. Přeci jen na většině hráčů je progres znatelný už i po těch pár týdnech. Z vysokých výsledků si hlavu lámat netřeba, za rozhodnutých stavů jsme zkrátka chtěli, aby si před domácím publikem zápasové tempo okusili všichni, byť úplně začínající hráči.

Rád bych poděkoval vedení za uspořádaný turnaj. Obrovský dík patří také rodičům za podporu a trpělivost, zároveň bych na ně však rád apeloval, aby nad námi (hráči, trenéry) nelámali hůl, máme před sebou dva roky společné práce a skóre v zápasech turnajů rozhodně není jejím cílem !!!"

Pro přidávání komentářů je nutné se registrovat a přihlásit.