1814
41657

FBC Vikings Kopřivnice - Junioři

Junioři doma čtyřbodoví

V sobotu dopoledne hostila SH SOU v Kopřivnici turnaj 2. ligy juniorů. Odehrály se na něm z důvodu neúčasti Přerova pouze 3 utkání. Kopřivnickým mladíkům se podařilo před zaplněnou domácí tribunou vybojovat celkově 4 body. V prvním utkání porazili v přestřelce Horní Suchou 8:5. Ve druhém utkání to bylo ovšem velké trápení a s Uničovem remizovali 3:3.

FbK Horní Suchá x FBC Vikings Kopřivnice 5:8 (2:1, 1:1, 2:6)

Na domácí palubovce se chtěli kopřivničtí vikingové předvést v co nejlepším světle a tak utkání začalo ve velkém tempu, ale hodně nervózně. Dostat do tempa se domácím dařilo poněkud pomaleji. Vikingové hráli na tři pětky, kdežto soupeř na řady dvě. Přesto v páté minutě je veseleji. Matula uvolňuje Štefka a vedeme 1:0. Vzápětí si kopřivničtí florbalisté vytvářejí několik slibných šancí,ale do konce třetiny už branka do sítě soupeře nepadne. Naopak je to Horní Suchá,která dvěma brankami v posledních dvou minutách otáčí výsledek. Druhou třetinu začínají vikingové veseleji. Neuběhne ani 50 sekund a Purmenský doklepává Matulovu střelu. A historie první třetiny se opakuje. Opět spousta velkých šancí a naopak soupeř v jedenácté minutě dává třetí zásah a na konci druhé třetiny vede opět o jednu branku. Třetí třetina začala mohutným náporem Vikingů. Zatlačili soupeře do obranného pásma a vytvořili si spoustu slibných příležitostí. Výkonem se blýskla první pětka a hlavně pravé křídlo Adam Štefek, který zařídil všech šest branek vikingů ve třetí třetině. Čtyři dal a na dvě nahrál Purmenskému a Matulovi. V závěru se dostali na hřiště i hráči z lavičky a atmosféru zápasu okusil i náhradní brankář Vít Ohera. Soupeř v závěru dvěma brankami již pouze korigoval výsledek.

FBC Vikings Kopřivnice x FBC ZŠ Uničov 3:3 (1:2, 1:0, 1:1)

Ve druhém utkání se dal očekávat tlak domácích, ale opak byl pravdou. Nedůraznost Vikingů a obrovská střelecká impotence způsobila, že se utkání odvíjelo zcela jiným směrem. Ve třetí minutě Žáček po asistenci Hanzlíka dostává vikingy do vedení, ale za dvacet sekund soupeř vyrovnává a o minutu později zvyšuje na 1:2. A pak skoro dvě třetiny marné dobývání soupeřovy branky a promarňování mnoha slibných příležitostí. Až deset sekund před koncem druhé třetiny vyrovnává Trčka po nahrávce Jahody. Ve třetí třetině doslova stejný obraz výkonu domácích. V osmé minutě konečně vedeme. Při standardní situaci Toman uvolňuje Trčku a ten nezaváhá a prudkou střelou prostřeluje uničovského brankáře. Už to vypadá na vítězství domácích, ale soupeř v poslední minutě odvolává brankáře a v power-play vyrovnává.

"Oba dva domácí zápasy mi ukázaly v jakém herním rozpoložení, kondici a výkonnosti naší hráči jsou. Soutěž máme dobře rozjetou a chceme se umístit co možná nejvýše. Ne všichni hráči se s tím vyrovnávají. Někteří jsou zbytečně nervozní. Několik jich naopak zaostává výkonnostně. V dnešních dvou zápasech mě překvapil velmi rozdílný výkon první pětky. V prvním udávali tempo a táhli tým, ve druhém naopak dvě branky dostali a žádnou nedali. Musíme na tom velmi intenzivně zapracovat. Čekají nás rozhodující zápasy,které rozhodnou o tom, zda budeme letos úspěšní či ne." Dodal po zápasech trenér domácích Dušan Hejč.

Kompletní výsledky 2. ligy juniorů naleznete zde.