341
9542

FBC Vikings Kopřivnice - Junioři

Junioři v Krnově skolili lídra a uspěli i nad domácím Krnovem

Dvě vítězství si připsalo kopřivnické družstvo na ligovém turnaji v Krnově. V prvním utkání si Vikingové až překvapivě snadno poradili s lídrem soutěže MVIL Ostrava 7:3. I ve druhém utkání Kopřivnice uspěla, ale utkání se nevyvíjelo zpočátku podle představ. Krnov hnán domácím publikem se ujal vedení 2:0, ale Kopřivnici se v poslední třetině povedl obrat a nakonec zvítězila 4:2.

1. MVIL Ostrava x FBC Vikings Kopřivnice 3:7 (1:5, 2:1, 0:1)

Kopřivničtí junioři nastoupili proti lídru tabulky naprosto koncentrovaní a připravení. Svoji hru založili na velmi pozorné obraně a důrazném napadání v útočném pásmu. Ve třetí minutě hrají Vikings přesilovku, ale je to paradoxně soupeř, který využívá zaváhání v rozehrávce a z rychlého protiútoku otevírá skóre. O třicet sekund je veseleji. Před soupeřovou brankou vybojuje Honza Toman míč a takovou nemastnou neslanou střelou vyrovnává. Vikingové ožívají a šňůrou pěti branek navyšují výsledek na rozdíl pěti branek. V šesté minutě Kostelnik z levého rohu nahrává před branku a Štefek se nemýlí. O minutu později zatahuje Zátopek míč po pravé straně. Křižná nahrávka na Kostelníka a Kuba vymetl levý horní roh soupeřovy branky. Ve čtrnácté minutě je to opět Kostelník po nahrávce Štefka a je to 4:1. Deset sekund před koncem třetiny nahrává Kostelník z levého rohu na pozici obránce Honzovi Fojtů a ten tvrdou střelou vše prostřelí.

Vikingové i ve druhou třetinu zahajují dobrým výkonem, přesto ve třetí minutě soupeř využívá špatného rozestavení našich hráčů a snižuje na 2:5. O minutu je v nadějné situaci faul na Honzu Tomana a Kostelník se při nařízeném trestném střílení nemýlí. Zcela vyrovnaná hra se přelévala ze strany na stranu a protiútoky končily na pozorných obranách. V desáté minutě využívá soupeř přečíslení a snižuje na 3:6.

Ve třetí třetině se ostravští florbalisté snaží brankově dotáhnout na vikingy, ale ztroskotávají na pozorné obraně. V páté minutě střílí Adam Štefek po nahrávce Kostelníka sedmou branku. Trenér ostravských florbalistů to nevzdává, bere si oddechový čas a sedm minut před koncem zápasu odvolává brankáře. Vikingové pozornou obrannou hrou dotáhli zápas do vítězného konce.

FBC Vikings Kopřivnice x FBC Orca Krnov 4:2 (0:2, 1:0, 3:0)

Před velmi početným domácím publikem se chtěli krnovští florbalisté vytáhnout a tak Vikingy čekal těžký zápas. Krnov se opíral o vynikající výkon svého brankáře na kterém ztroskotaly všechny pokusy kopřivnických hráčů. A tak na konci první třetiny svítil výsledek 0:2.

Po důraznější domluvě o přestávce, vikingové zrychlili a častěji ohrožovali krnovského brankáře. Ale ten se zdál neomylný. Konečně v páté minutě při přesilovce Matula prostřelí všechno, včetně brankáře. Asistoval Fojtů. Ve třetí minutě třetí třetiny, po krásné kombinaci celé řady vidí Matula u levé tyče Zátopka a je konečně vyrovnáno. Ve dvanácté minutě Nahrává Štefek Matulovi a ten opět vše prostřelí. Na konci zápasu soupeř odvolává brankáře, ale míče se zmocní Jahoda, přihrává Honzovi Fojtů a ten pečetí výsledek na konečných 4:2.

"Chtěl bych všechny hráče pochválit. Nastoupili k oběma zápasům velmi zodpovědně. Byli poctiví a nic nevzdávali, což se nám vyplatilo v hlavně psychicky těžkém druhém zápase. Velmi mě potěšil výkon brankáře Bartoňe a celé první řady. Výrazně byl vidět Ondra Matula. Jako správný kapitán burcoval se Zátopkem tým a v druhém zápase dvěma brankami a jednou asistencí podržel vikingy a dotáhl zápas do vítězného konce. Ale ještě jednou, dík patří všem. Bylo to super!" dodal po zápase Dušan Hejč trenér Vikings Kopřivnice.

Kompletní výsledky 2. ligy juniorů naleznete zde.