447
11677

FBC Vikings Kopřivnice - Junioři

Junioři potvrdili formu a jdou do čela

nahled juniori ova 3-3-2018Další z povedených turnajů mají za sebou druholigoví junioři. V Ostravě se na ČPP Aréně utkali v rámci turnaje 2. ligy s týmy Frenštátu a Horní Suché. V obou utkáních potvrdili dobrou formu a v obou utkáních přesvědčivě zvítězili. Frenštát porazili 9:2, Horní Suchou 8:4. Dvě vítězství katapultovaly kopřivnický na 1. místo tabulky, kde mají na druhý MVIL Ostrava náskok pěti bodů.

FBC Vikings Kopřivnice x FBC TJ Sokol Frenštát 9:2 (4:0, 1:1, 4:0)

V utkání proti frenštátským florbalistům potvrdili vikingové roli papírového favorita. Od první minuty jednoznačně diktovali tempo a vytvářeli si spoustu šancí. Ve druhé minutě Štefek po přihrávce Fojtů dává první branku a hned po čtyřech sekundách Kostelník po samostatné akci zvyšuje na 2:0. Kopřivničtí mají nadále převahu a spousta šancí zůstává neproměněna. V deváté minutě Kostelník zatahuje po pravé straně míček, přihrává křižně na Zátopka a ten střelou bez přípravy dává třetí branku. O dvě minuty později se Purmenský uvolní před soupeřovou brankou,vrací zpět obránci Trčkovi. Jirka nezaváhá a krásnou střelou zvyšuje na 4:0. Na začátku druhé třetiny Honza Toman získává míč před naší brankou, doslova proběhne hřiště a přesnou střelou dává pátou branku. A opět velká marnost v proměňování šancí znemožňuje vikingům dosáhnout více branek. Na konci druhé třetiny soupeř v jednom z protiútoků dává první branku.Na začátku třetí třetiny vikingové zatlačí a Planka zvyšuje přesnou střelou na 6:1. V sedmé minutě hrajeme oslabení a nastává nevídaná věc. Naši obránci získávají před naší brankou míč a oba příhrávkami se probijí až před soupeřovu branku, kde Matula nekompromisně skóruje. Asistuje Fojtů. Zbývající naši dva útočníci jenom zvolna přihlížejí od naší branky. O minutu později Frenštát v přesilovce snižuje na 2:7. V jedenácté minutě Hyvnar před naší brankou vybojuje míč, přihrává Jirkovi Tomanovi. Ten napodobí bratra. Proběhne hřiště a přesnou střelou dává osmou branku. Minutu před koncem Purmenský krásnou střelou zvyšuje na konečných 9:2. Asistuje Hanzlík.

FBC Vikings Kopřivnice x FBK Horní Suchá 8:4 (0:1, 2:2, 6:1)

Ve druhém utkání čekal vikingy těžký soupeř. Florbalisti z Horní Suché se pohybují na třetím místě tabulky a potvrdit naše první místo stálo hodně sil. První třetina byla hodně nervózní a hrála se rychle od branky k brance. několik šancí zlikvidovali pozorní brankáři.Minutu před koncem využívá soupeř zaváhání naší obrany a dává první branku. A hned na začátku druhé třetiny dostáváme druhou branku. V šesté minutě hrajeme přesilovku a je veseleji. Skóruje Zátopek.. A o minutu později opět chyba v obraně a je to 1:3. Ve třinácté minutě minutě rozehráváme v obranném pásmu soupeře. Matula přiťukne Purmenskému a ten okamžitě využije nepozornosti soupeřova brankáře. Třetí třetinu začínáme mohutným náporem, který končí soupeřovým faulem. Hrajeme dvouminutovou přesilovku, kterou zahájí 142 sekundový brankostroj, kdy vikingové dají čtyři branky, Kostelník docílí hattrick a Planka přidá čtvrtou. Asistují dvakrát Štefek, Matula a Jahoda. Obrovský zvrat. Soupeřův trenér si bere oddechový čas. Uklidní se a podaří se jim snížit po pěkné kombinaci na 4:6. Ale rozjetí Vikingové se nedají zastavit O třicet sekund později Jirka Toman po přihrávce Trčky dává sedmou branku a v třinácté minutě Matula po samostatné akci zvyšuje na konečných 8:4.

"Kluci hodně chtěli a ukázalo se to hlavně v druhém utkání, kde ukázali obrovské bojovné srdce. Máme letos možnost dosáhnout velkého úspěchu. Pracujeme na tom poctivě. Čekají nás ještě čtyři zápasy. Bude to ještě hodně těžké. Ale s takovým přístupem se nám to může podařit. Děkuji všem hráčům za předvedený výkon." Dodal po zápase Dušan Hejč trenér Vikings Kopřivnice.

Sestava Vikings: Bartoň, Matula, Fojtů, Štefek, Zátopek, Hanzlík, Plánka, Jahoda, Hývnar, Žáček, Mužný, Jirka a Honza Tomanovi, Trčka, Purmenský. Kostelník.

Kompletní výsledky 2. ligy juniorů naleznete zde.