592
11677

FBC Vikings Kopřivnice - Junioři

Junioři vezou z Uničova Tři body

Junioři vstoupili do nové sezóny ziskem 3 bodů ze dvou zápasů. Nejprve proti domácímu týmy neuspěli po neproměnění několika slibných šancí, ale proti Mohelnici o svém vítězství rozhodli v posledních fázích utkání.

FBC Vikings Kopřivnice : FBC ZŠ Uničov 1 : 3 ( 0:1, 0:2, 1:0 )

První zápas proti domácím florbalistům zahájili vikingové se zajištěnou obranou a z prudkých protiútoků si vytvořili několik slibných šancí. Bohužel bez brankového efektu. V deváté minutě byl vyloučený Žabenský a soupeř přesilovku využívá 0:1. Od této branky šla kvalita hry vikingů rapidně dolů. Nefungovalo založení protiútoku a bránění bylo chaotické. Hned na začátku druhé třetiny dává Uničov druhou branku a o pět minut později přidávají třetí. Naopak kopřivničtí florbalisté trestuhodně zahazují několik slibných šancí a soupeři ne příliž dobrou hrou dovolují převzít kontrolu nad zápasem. Po druhé třetině trenéři důrazně domluvili týmu a změnili sestavu. Ve třetí třetině Vikingové vyrovnají hru. Vypracují si několik šancí, ale opět špatná koncovka nemění výsledek. Teprve čtyři minuty před koncem Kostelník z poza branky snižuje na konečných 1:3.

Komentář trenéra Dušana Hejče:  Na tento zápas bych nejraději zapomněl. Tak nic moc výkon jsem už u juniorů neviděl. Bylo s údivem vidět, že hra dorostenců hrajících v kopřivnickém týmu juniorů byla na lepší úrovni než hra většiny juniorských hráčů. A ten počet lajdácky promarněných šancí. To se prostě musí výrazně změnit. Hra se mírně zlepšila po změně v sestavě, kterou navrhl můj kolega Tomáš Kulatý. Byl to možná impuls k lepšímu.

FBC Vikings Kopřivnice : FBC Mohelnice 4 : 3 ( 1:1, 1:1, 2:1 )

K druhému zápasu nastoupil více odhodlaný tým. Výrazněji se zlepšila obrana, ale koncovka byla opět velmi slabá. Ve třetí minutě první třetiny Vikingové sice inkasují, ale vyrovnanou hrou si vytvářejí spoustu šancí. Půl minuty před koncem třetiny po krásné kombinaci celé útočné řady vyrovnává Janek, asistoval Buzek. Druhá třetina se nesla florbalem od branky k brance a přinesla spoustu šancí. Nejprve Mohelnice dvě minuty před koncem zvyšuje na 1:2. Ale Vikingové zatlačili a Tomáš Janek po přihrávce Kostelníka vyrovnává. Hned na začátku třetí třetiny mohelničtí florbalisté zvyšují na 2:3. Vikingové se nevzdávají a tlakem si připravují několik slibných šancí, bohužel bezvýsledně. Ale posledních pět minut patřilo kopřivnickým. Nejprve se čtyři minuty před koncem výborně za brankou uvolnil Tomáš Hrubý. Polo vysokou nahrávkou přihrává před branku a Purmenský ve vzduchu trefuje. Vyrovnáno. O minutu později Žabenský zakládá za brankou útok, natáhne na sebe dva útočníky, přihrává doprava Šimkovi, ten proběhne po pravé straně obranou a prudkou střelou zvyšuje na 4:3. Zápas se ještě zdramatizuje vyloučením Žabenského, ale kopřivničtí florbalisté výborným bráněním uhájili vítězství.

Komentář trenéra Dušana Hejče: Byla to velká dřina. Hráči ukázali velkou bojovnost a vůli po vítězství. Výhra je super. Snad nás to nakopne k lepším výsledkům. Musíme na sobě hodně zapracovat. Máme toho hodně co zlepšovat.