447
11677

FBC Vikings Kopřivnice - Junioři

Málo chybělo a junioři si doma nechali plný počet bodů

Junioři se představili na domácím turnaji proti Šternberku a ČPP Ostrava B. V obou zápasech byl průběh utkání velmi podobný. Proti Šternberku si Junioři připsali výhru 4:3 a naopak proti ČPP Ostrava B prohráli 3:4.

FBC Vikings Kopřivnice : FBC Excalibur Šternberk   4 : 3 ( 1:0, 2:2, 1:1 )

Proti těžkému soupeří nastupovali kopřivničtí florbalisté, který ač pasován na jednoho z kandidátů na lídra soutěže, nezískal překvapivě v prvních dvou zápasech ani bod. A bylo vidět, že chce nelichotivý bodový výsledek napravit. První třetina se nesla ve velmi rychlém tempu, kde útoky se střídaly na obou stranách a končily na pozorných obranách a výborných brankářích. Minutu před koncem přihrává Kostelník z poza branky do pravého rohu Buzkovi a Víťa z těžkého úhlu překonává brankáře. Na začátku druhé třetiny se po těžkém závaru před naší brankou podařilo soupeři vyrovnat. V sedmé minutě vybojoval Monsport před soupeřovou brankou míč. Jeho střelu brankář vyráží, ale vzápětí doráží Trčka a vedeme 2:1. Za minutu Šternberk vyrovnává po naší obranné chybě, ale o minutu později jdeme opět do vedení. Po nahrávce Buzka dává branku Tomáš Janek. Od začátku třetí třetiny soupeř zrychlí tempo a Vikingové ve snaze zabránit vyrovnání dvakrát faulují. Oslabení však výborně ubrání. Vzápětí však soupeř využívá naší špatné rozehrávky a vyrovnává. Naší se nevzdají a zvýší tlak na soupeře. Faul na Monsporta hodnotí rozhodčí na trestné střílení, ale Kostelník je neúspěšný. Vše vypadá na remízu. Ale proti je Tomáš Janek, který po přihrávce Buzka dává vítěznou branku.

FBC Vikings Kopřivnice : FBC ČPP Bystroń group Ostrava B    3 : 4 ( 2:1, 1:1, 0:2 )

Proti ostravskému soupeři, za který hrálo hodně prvoligových dorostenců, začali vikingové ze zajištěnou obranou. Přesto v sedmé minutě vikingové po chybě prohrávají. V jedenácté minutě vyrovnává krásnou střelou Kostelník,  asistuje Janek. Minutu před koncem Janek po nahrávce Buzka otáčí výsledek. V sedmé minutě druhé třetiny máme výhodu trestného střílení. Tomáš Janek ale nebyl úspěšný. Své zaváhání ale napravuje a o minutu později po asistenci Buzka a zvyšuje na 3:1. V desáté minutě soupeř využívá nepozornosti v obraně a snižuje na rozdíl jedné branky. Ve třetí třetině vikingové po velkých chybách nechali soupeře střelit dvě branky a zvrátit výsledek a nepomohl nám ani závěrečný velký tlak.

Sestava: Bartoň, Ohera, Žabenský, Šimek, Hrubý, Purmenský, Žáček, Trčka, Goršanov, Buzek, Janek, Kostelník, Štefanek, Menzel, Monsport, Burýšek.

Komentář trenéra Hejče: Chci dnes kluky velmi pochválit. podali v obou zápasech výborný výkon. Ani jeden soupeř nás nepřehrál a to že máme v týmu velký počet dorostenců je krásný příslib do budoucna. Škoda zaváhání ve třetí třetině s Ostravou. Měli bychom šest bodů a bylo by to super. Jsem smutný z těžkého zranění kapitána a opory týmu Jirky Purmenského. Vypadá to na dlouhé léčení. Ale věřím, že se objeví opět mezi námi.