224
11677

FBC Vikings Kopřivnice - Junioři

Junioři získali v Horní Suché čtyři body

Kopřivničtí junioři si na turnaji 2. ligy dnes v Horní suché připsali jednu remízu a jedno vítězství. Junioři vydřeli remízu v napínavém zápase s FBS Oloumouc 1:1. A v druhém utkání výhru 7:5 s Horní Suchou.

FBC Vikings Kopřivnice     :       FBS  Olomouc           1 : 1  ( 0:0, 0:1, 1:0 )

Olomoučtí florbalisté hráli loni nejvyšší soutěž a tak se dal očekávat výborný zápas. A taky, že byl. Hrálo se na obě strany s vysokým nasazením a velmi důsledným bráněním v obou obranných pásmech. V první třetině se vikingové dostali do několika málo šancí, ale bez brankového užitku. Naopak třikrát byli vyloučení, ale následné oslabení úspěšně ubránili. Druhá třetina byla navlas podobná té první a vypadalo to, že rovněž skončí bez branek, ale v závěru byl vyloučen Žáček a olomoučtí florbalisté přesilovku využívají. V třetí třetině vikingové ve snaze vyrovnat zvyšují tlak a vytvářejí si několik šancí. Až konečně pět minut před koncem ve skrumáži před brankou vyrovnává Kostelník. Asistoval Buzek. Zaslouženou remízu si vikingové i přes ještě jedno oslabení ohlídali.

FBC Vikings Koppřivnice     :      FBK Horní Suchá      7 : 5  ( 3:1, 0:1, 4:3 )

Soupeř z Horní Suché je sice na opačném konci tabulky, ale jeho hra tomu neodpovídá. Hraje výborný florbal, ale ztrácí na nevyrovnaných výkonech brankářů. A také tomu tak bylo i v tomto zápase. Byla vidět velmi vyrovnaná hra v poli a oba týmy si vytvořili několik slibných šancí. Ve čtvrté minutě zahráváme přesilovku a Žáček střelou z pozice obránce překonává poprvé brankáře. Asistoval Žabenský. O tři minuty je po hrubé chybě našeho obránce vyrovnáno. V deváté minutě hrajeme opět přesilovku a Janek po nahrávce od Kostelníka zvyšuje na 2:1. A o minutu později je veseleji. Žáček uvolňuje po levé straně Kostelníka a ten dává třetí branku.Ve druhé třetině se soupeři hned na začátku podaří po pěkné kombinaci snížit na rozdíl jedné branky. Do tempa vikingy nedostanou ani tři oslabení, kterým musí čelit.. Na začátku třetí třetiny hrajeme opět přesilovku. Buzek nahrávkou doleva přes celé hřiště nachází Monsporta a ten střelou bez přípravy překonává brankáře. Jako by ta branka positivně nastartovala kopřivnické florbalisty k většímu tlaku na soupeře. Ten fauluje a z následující přesilovky Tomáš Janek po nahrávce Kostelníka zvyšuje na 5:2. O dvě minuty si to ti dva hráči zopakují, ale otočí si pozice. A když pět minut před koncem opět Kostelník a opět po nahrávce Janka zvyšuje na 7:2 je hodně veselo. Trenéři vymění brankáře, aby i druhý brankář Vit Ohera nabral zápasové zkušenosti. Ale neuvěřitelné polevení výkonnosti a hrubé chyby našich obránců dovolili soupeři třemi brankami zkorigovat výsledek.

Komentář trenéra Hejče: Kluci podali v obou zápasech velmi dobrý výkon. S Olomoucí to bylo velmi vyrovnané. Tam rozhodovala jedna branka,jedna chybička. Dobře zachytal Bartoň. Hodně výrazně byla vidět dvojice Kostelník s Jankem. Dobře jim sekundoval Buzek. Byl po nemoci, přišel a pomohl týmu. Musím pochválit Kubu Kostelníka. Ten oč poprvé v roli kapitána, tuto funkci zvládl na jedničku. Byl vidět na střídačce,burcoval kluky a ještě stačil táhnout tým brankami na hřišti. Ale všichni dali do zápasu hodně.  Opět jsem viděl ty vikingy, na které jsem zvyklý, kteří nedávají nic zadarmo a o vše se poperou s velkou bojovností. Spokojený jsem s využitím přesilovek. V druhém zápase jsme z šesti využili čtyři a to je velmi dobrá bilance  Škoda jen polevení v závěru poslední třetiny s Horní Suchou. Tam Víťovi Oherovi moc nepomohli a nechali ho v tom. Ale jinak to bylo hodně dobré.