4229
55953

FBC Vikings Kopřivnice - Junioři

Junioři doma za tři body

Junioři otevřeli sezónu domácím turnajem, na kterém získali 3 boby proti Uničovu. V prvním utkání neudrželi nadějný výsledek po dvou třetinách a prohráli o branku se Slovanem Havířov.

FBC Vikings Kopřivnice x TJ Slovan Havířov 8:9 (3:0, 5:4, 0:5)

V prvním utkání junioři podali velmi bojovný a obětavý výkon. Na každou branku soupeře ihned odpověděli vstřelením své branky a někdy i dvěma. V polovině zápasu vedli nad soupeřem 8:3 a vše směřovalo k vítězství. Avšak ve třetí třetině na dvě pětky hrajícímu týmu došly síly a přestal se plně soustředit na obranu a soupeř pěti brankami ve třetí třetině otočil výsledek.
branky Vikings : Kostelník 4, Michna 2, Buzek, Holáň

FBC Vikings Kopřivnice x FBC ŽŠ Uničov 8:1 (1:1, 2:0, 5:0)

Ve druhém zápase vikingové, poučení nezdarem z prvního zápasu, velmi dobrou hrou ze zabezpečené obrany, opřené o výborný výkon brankáře Grilla zvítězili nad jedním z kandidátů na lídra tabulky.
branky Vikings : Kostelník 2, David 2, Holáň 2, Socha, Libiger

Komentář trenéra Dušan Hejče pro domácím turnaji: "Bylo to pro nás velmi těžké. Do obou zápasů jsme nastupovali s absolvováním minima tréninků a žádným přípravným zápasem. Na soupisce juniorů máme jenom sedm hráčů a doplňujeme je dorostenci, z nichž většina byla loni ještě staršími žáky. Přesto se všichni s tím vyrovnali velmi dobře. Ukázalo se,že můžeme obstát s kterýmkoliv soupeřem v soutěži a záleží jen na nás, jak se s tím vyrovnáme. Nečekaný zvrat v prvním zápase způsobila nezkušenost a kluci, místo aby pokračovali v pozorné obraně, tak začali často zbytečně pobíhat po celém hřišti a propadli atmosféře na hřišti. Velkou měrou tomu pomohli i rozhodčí, kteří mírně řečeno výrazně nadržovali soupeři. Ve druhém zápase jsme už trochu předváděli hru, se kterou bychom mohli uspět. Chtěl bych pochválit celý tým. Zaslouží si uznání."