2737
109290

FBC Vikings Kopřivnice - Junioři

Junioři v Opavě stoprocentní

Junioři si v Opavě napravili pošramocenou pověst z minulého kola, ve kterém hráli ve velmi oslabené sestavě. V prvním utkání přetlačili díky povedené poslední třetině Vítkovice B a ve druhém utkání nepřipustili překvapení s poslední celkem soutěže.

FBC Vikings Kopřivnice x 1. SC Tempish Vítkovice B 9:5 (2:1,4:4,3:0)

Zápas začal pro vikingy výborně. Již ve 43 sekundě překonává vítkovického brankáře Polášek. Asistoval Bartoň.V osmé minutě po přihrávce Davida přidává druhou branku Socha a je veseleji. V závěru třetiny snižuje soupeř na rozdíl jedné branky. A když na začátku druhé vyrovnává,nastává přetahovaná o každou branku. Vítkovice dvěma rychlými brankami zvyšují na 2:4. Ale vikingové odpoví velkým tlakem a během minuty vyrovnají. Branky vstřelili Monsport a Michna, po nahrávkách Kostelníka a Poláška. Euforie z vyrovnání rychle přešla,neboť vítkovičtí za třicet sekund z rychlého protiútoku dávají pátou branku.Ale vikingové v tempu již nepolevují a v deváté minutě vstřelí opět dvě rychlé branky, o které se podělí opět Monsport s Michnou,ale tentokrát jim nahrávali Goršanov a David. Na začátku třetí třetiny krásnou křižnou přihrávkou přes celé útočné pásmo přihrává Kostelník Davidovi a je to 7:5. V sedmé minutě je vyloučený Bartoň, ale vikingové nejenom výborně brání,ale z rychlého protiútoku dávají osmou branku. Střelcem byl Kostelník, kterého uvolnil Socha. Minutu před koncem upravuje opět Kostelník po přihrávce Davida na konečných 9:5.

1. MVIL Ostrava x FBC Vikings Kopřivnice 1:5 (0:2,1:2,0:1)

V utkání s posledním týmem tabulky to dlouho nevypadalo na vítězství. Soupeř houževnatě vzdoroval a hrozil z rychlých protiútoků. Navíc častá vylučování vikingů zabraňovala převzít iniciativu. Kopřivničtí florbalisté se prosadili až v závěru třetiny dvěma brankami. První dává z přesilovky Kostelník,přihrává David. Naopak druhou dává v oslabení Socha. Vypíchne míč soupeři a při samostatném nájezdu nezaváhá.Ve druhé třetině si to zopakuje. Pátá minuta, opět oslabení a i stejný střelec. Tentokrát mu přihrával David. O minutu později ostravští střelou z úhlu snižují na rozdíl dvou branek. Ale vikingové neponechávají nic náhodě a v sedmé minutě Libiger krásnou zadovkou nahrává Poláškovi na čtvrtou branku. Ve třetí třetině kopřivničtí pozornou hrou nepouštějí soupeře do velkých šancí. Sekundu před koncem přidávají pátou branku. Šťastným střelcem je Goršanov. Asistoval Monsport.

"Bylo vidět, že kluci chtějí dokázat, že minulá prohra byla jenom z důvodu prořídlé sestavy, neboť v ten den den hráli dorostenci i junioři a to se jim povedlo. Dali do toho hodně, bylo vidět srdíčko a bojoval celý tým i hráči, kteří na tom hřišti mockrát nebyli. Navzájem se povzbuzovali. Viděl jsem vikingy, kteří se nevzdávají a nechtějí prohrát a udělají pro to hodně. Trošku mě mrzí velký počet vyloučení. V zápasech nás to sráželo a ubíralo sily. Přikládám to za vinu velké motivaci, která byla vidět už při první rozcvičce. Ale když vidíte, že kluci bojují a jdou si tvrdě za vítězstvím, tak to nás Tomášem strašně těší a baví být s nimi na střídačce" dodal po zápase trenér Vikings Dušan Hejč

Sestava: Grill, Kelnar, Goršanov, Monsport, Kostelník, Bartoň, Polášek, Libiger, Socha, David, Holáň, Michna, Pečiva, Kusz, Dostál.