FBC Vikings Kopřivnice - Junioři

Junioři se po delší době představili na domácí palubovce

V sobotu hostila Vikings aréna 2. ligu juniorů, ale juniorům se v domácím prostředí příliš nedařilo a nakonec vybojovali pouze jediný bod za remízu s Frýdkem-Místkem 4:4 . Ovšem lídra soutěže Havířov vikingové velmi potrápili a body jim doslova protekly mezi prsty.

FBC Vikings Kopřivnice x Torpédo Pegres Havířov 3:4 ( 0:2, 2:1, 1:1 )

První utkání nabídlo velmi atraktivní florbalový zápas ve vysokém tempu. Vikingové po celou dobu pořádali nájezdy na Havířovskou bránu a praktikovali aktivní napadání. Havířov zase vsadil na obranu a kontroval z rychlých protiútoků.  Jako první otevřeli skóre hosté z nenápadné střely, která nakonec zapadla za záda gólmana Bordovského. V sedmé minutě domácí propadli v napadání a havířovští v přečíslení tři na jednoho nekompromisně zakončují. Na začátku druhé třetiny snížil z otočky Kelnar. Havířovští pak ještě jednou odskočili na rozdíl dvou branek, po krásné kombinaci. Do konce druhé části se vikingové hostům opět přiblížili. Kontaktní branku vsítil Štěpán. Do poslední části nastupovali domácí s jasným cílem, co nejrychleji vyrovnat. Podařilo se to v sedmé minutě, když se podruhé v utkání  prosadil Kelnar.  V následné euforii dostala defenzíva Kopřivnice obrovskou ránu. Kapitán hostů se dokázal až příliš snadno uvolnit a z bezprostřední vzdálenosti přidává čtvrtou branku. Domácí pak vrhli všechny síly do útoku, ale ani závěrečná power-play už na výsledku nic nezměnila. Výkon domácích byl velice dobrý, bohužel na body to nestačilo a o vítězství rozhodla především produktivita hostů, kteří dokázali z minima vytěžit maximum.

Branky: Kelnar 1. a 3., Štěpán.

FBC Vikings Kopřivnice x FBC Frýdek - Místek 4:4 ( 2:1, 1:1, 1:2 )

Vikingové byli od začátku utkání aktivnější a postupně si vytvořili dvoubrankový náskok. Bohužel ve třetí části už Kopřivnice polevila a hosté dvěmi zásahy otočili skóre. Alespoň bod pro Kopřivnici zachránil v poslední minutě Ermis z volného úderu.

Zisk jediného bodu z domácího prostředí je trochu zklamání, ale i to se ve sportu stává a již za dva týdny budou mít junioři možnost zlepšit si reputaci proti týmům Olomouce a Uničova.

Branky: Rosmarin, Kubátko, Kopelec, Ermis.

Kompletní výsledky 2. ligy juniorů naleznete zde.