• header_vikings_2017_04.png
  • header_vikings_2017_09.png
  • header_vikings_2017_10.png
  • header_vikings_2017_02.png
  • header_vikings_2017_05.png
  • header_vikings_2017_01.png
  • header_vikings_2017_08.png
  • header_vikings_2017_07.png
  • header_vikings_2017_03.png
  • header_vikings_2017_06.png

Děkujeme za podporu:

Hledat na webu:

Počítadlo:

3479394
Dnes
Včera
Minulý měsíc
406
4553
164408

Florbalové linky:

Přihlášení:

Historie Klubu

První začátky: rok 1999 ...


Myšlenka založení florbalového klubu se zrodila někdy v polovině srpna roku 1999. Trénovat se začalo v září téhož roku v Příboře na hale ZŠ npor. Loma. Zprvu chodilo trénovat jen pár nadšenců, ale po pár týdnech jsme vyzkoušeli pár nových lidí a ty, které tato hra bavila, začali budovat první florbalový tým na Novojičínsku. V únoru 2000 jsme dostali potvrzené stanovy sportovního klubu od Ministerstva vnitra a tím byl náš klub, po vyplnění přihlášky, i oficiálně zaregistrován u České florbalové Unie a zařazen pod regionální Severomoravskou florbalovou unii.

Pod hlavičkou FbC Vikings Příbor (název Vikings byl již předem jasný) jsme sehráli pár přípravných zápasů s týmem FbC Lipník n. Bečvou. V těchto přátelských utkáních jsme spíše sbírali zkušenosti a učili se od kluků z Lipníku (za to jim velký dík). V květnu jsme sehráli v Přerově první turnaj PŘEROV OPEN 2000, kde jsme z osmi týmů obsadili 7.místo. Poslední generálkou před vstupem do ligy byl turnaj pořádaný našim týmem v Kopřivnici VIKINGS CUP 2000, kde jsme skončili na posledním 5.místě.

 

První sezóna: rok 2000/2001 ...


V září 2000, pro nás začala první floorbalová sezóna 2000-2001 a vstup pro nás nebyl jednoduchý, ale na nováčka jsme si určitě nevedli špatně. Celkem jsme odehráli 17. kol, které se všechny odehrály ve sportovní hale SK Bystřice n.Olší. V konečném pořadí jsme se umístili na 3. místě. Na začátku sezóny jsme v tak dobré umístění určitě nedoufali, ale teď jsme byli na prvním nepostupovém místě, což určitě zamrzí. Po skončení sezóny se ovšem na nás usmálo štěstí. Některé týmy z vyšších soutěží měly problémy se zaplacením startovného na příští sezónu a tak nakonec postupovali celkem čtyři týmy z 5. ligy:  

 

1.

FbC SK Bystřice

2.

1. MVIL Hrabová

3.

FbC Vikings Příbor

4.

Unie D.K. Ostrava

 

V květnu 2001, jsme pořádali druhý ročník VIKINGS CUP 2001. Ten se opět odehrál na naší domovské hale SOU Kopřivnice a přijelo na něj 8 týmu vesměs z vyšších soutěží. Za jeden z týmu hrál dokonce tehdejší kapitán SC SSK Vítkovice. Náš tým se umístil na pátém místě, když nás do bojů o medailové příčky vyřadil na trestná střílení tým z Frýdku-Místku. Tím pro nás skončila velice úspěšná florbalová sezóna a  my mohli přes letní měsíce nasbírat síly do dalších bojů v nové sezóně 2001/2002.Po krátké letní pauze po turnaji Vikings Cup 2001, jsme začali s letní přípravou. Ta byla velice důležitá, ale také účinná. Zúčastnili jsme se totiž historicky prvního ročníku poháru České florbalové unie. Ve skupině jsme narazili na týmy ze Severní a Jižní Moravy. Turnaj se odehrál na hale Slavie Havířov v polovině srpna a z pěti týmu ve skupině jsme skončili na třetím místě. Díky skóre, které jsme měli ze všech týmu ze Severní Moravy nejlepší jsme postoupili i do kola druhého. Detailnější výsledky prvního kola jsou na stránce věnované poháru. Těsně před začátkem sezóny 2001/2002 jsme se stali pořadateli druhého kola Českého poháru. Kromě nás jsme ve skupině narazili na prvoligové Bulldogs Brno a Torpédo Havířov, dále pak našeho rivala z ligy Hrabovou a Pivní Četu. Toto kolo bylo pro nás už konečné, protože jsme zaznamenali pouze jedno vítězství nad Hrabovou a skončili na 4. místě. Po tomto kole poháru jsme už netrpělivě čekali na začátek ligy, kde jsme nastupovali jako nováček naší nejvyšší regionální soutěže.

 

Druhá sezóna: rok 2001/2002 ...


Soutěž začala na konci září a odehráli jsme v ní 22 zápasu. Na přelomu roku jsme se zúčastnili vánočního turnaje, který pořádal klub FBC Kopřivnice. Startovali jsme pod jménem MJ Needles IBK, ale celý tým byl sestaven z hráčů našeho klubu a našich juniorů. Celý turnaj jsme odehráli výborně a nakonec jsme podlehli ve finále výběrovému mužstvu z Ostravy až na trestná střílení 5:4. Nutno ještě podotknout, že za tento tým nastoupili tři hráči z první ligy. Po tomto turnaji jsme pokračovali v naší lize a to kolem, které jsme pořádali na naší domovské hale SOU Kopřivnice. V konečné tabulce ligy jsme skončili na 6 místě a tím jsme splnili náš cíl, udržet 1. Severomoravskou florbalovou ligu. Tento ročník soutěže byl ovšem velice vyrovnaný a tak až do posledních utkání nebylo jasné, kdo bude padat do nižší soutěže. Konečnou tabulku najdete zde

 

Po skončení sezóny 2001/2002 jsme byli pozváni na první ročník Bílovec Cupu. Ten probíhal ve dnech 4.-5. května na nové sportovní hale v Bílovci. Na turnaji se představilo 8 týmu a my jsme skončili na třetím místě, když jsme v dramatickém zápase o třetí místo vyhráli nad pořádající sbornou Bílovec o jedinou branku.O tři týdny později na nás čekal naprostý vrchol a úplné zakončení sezóny a to Vikings Cup 2002. Do dvoudenního turnaje se přihlásilo 8 týmu a poprvé po dvou letech jsme sehráli na závěr turnaje exhibiční utkání proti HC Kopřivnice. Nás tým podobně jako v Bílovci vypadl v semifinále na samostatné nájezdy, ale pak jsme v celku jednoznačně přehráli našeho soupeře v boji o třetí místo. Veškeré výsledky turnaje jsou na stránce věnované Vikings CUPu 2002. Celkově se turnaj těšil dobrému zájmu diváku a krátký šot odvysílala i Kabelová televize Kopřivnice. Spousta týmu slíbila účast i na dalším ročníku a my se budeme snažit aby další ročníky byly minimálně stejně úspěšné.

 

V polovině června 2002, jsme obdrželi pozvánku na mezinárodní turnaj SLOVAK OPEN 2002, který se konal od 5. do 7. července v hlavním městě Slovenska. Ikdyž byla tato akce poměrně finančně náročná, nakonec všichni kdo chtěli jet obětovali nějakou tu korunu na startovné a dopravu a určitě nelitovali. V celkově velmi dobře obsazeném turnaji, kterého se účastnilo 15 týmů,  byla drtivá většina týmu z České Republiky. Nechyběly prvoligové celky jako Tatran Střešovice, Pepino Ostrava nebo Future Praha, jediným opravdovým zahraničním zástupcem byl tým Icehearts s Finska. Losem jsme byli nalosování do třetí skupiny, ve které se nám podařilo vyhrát nad HKL-MJM Petržalka 4:1, prohráli jsme s Predators Karviná 3:2, další slovenský celek Dragons Bratislava jsme rovněž porazili 4.1 a na závěr jsme remizovali s FBC Pepino Ostrava 3:3. Ve skupině jsme díky vzájemnému zápasu obsadili třetí místo za Predators. V play off jsme pak narazili na celek s třetí ligy THC Mariánské Lázně, který jsme zdolali  3:1. Ve čtvrtfinále na nás ovšem čekal úřadující mistr ČR Tatran Střešovice. Porazit Tatran ovšem to by bylo někde v oblasti sci-fi, ale určitě se nám podařilo uhrát dobrý výsledek 2:0. Bohužel reprezentační gólman Kafka byl k nepřekonání. Celkově byl turnaj  velice povedený a příští rok se opět zkusíme přihlásit. Na závěr musím zmínit, že na turnaji hrál za nás i Daniel Rebroš s FbC Kopřivnice, který byl velice platným hráčem a určitě hodně přispěl k výsledkům jakých jsme na turnaji dosáhli.

 

V polovině srpna 2002 na nás čekal druhý ročník poháru České florbalové unie. K turnaji prvního kola jsme zajížděli do Frýdku-Místku. Turnaj pořádala druholigová FBC Čeladná Rams. Našimi dalšími soupeři byly týmy: Slavia Team 96 Havířov, Lavina Havířov a Sborná Bílovec. Veškeré výsledky zápasů jsou umístěny na stránce věnované poháru. V prvním kole poháru jsme skončili sice na nepostupovém třetím místě, ale nakonec jsme postoupili i ze třetího místa jako jeden z nejlepších týmů umístěných na třetích místech. Pořadatelství druhého kola ČP připadlo našemu klubu a tak 12. září jsme přivítali na naší domovské hale SOU Kopřivnice účastníky druhého kola ČP. Tam se probojovaly týmy 1.SC SSK Víkovice, Čeladná Rams, Asper Šumperk a SK FBC Třinec. V tomto turnaji jsme bohužel nevyhráli ani jeden zápas a dvě remízy stačily pouze na poslední místo. Z dalších bojů jsme tedy byli vyřazeni. Veškeré výsledky zápasů druhého kola poháru jsou rovněž umístěny na stránce věnované poháru.Zápasy ČP byly naše poslední před sezónou, která začala 28. září 2002. Do ligových bojů zasáhl i nově vytvořený juniorský tým. Tomu začala sezóna 14. září 2002. Všechny výsledky zápasů najdete u mužů v sekci muži A u juniorů v sekci junioři.

 

Třetí sezóna: rok 2002/2003 ...


Koncem září 2002 začala pro nás již v pořadí 3 sezóna. K prvním zápasů v nové sezóně jsme zajížděli do Ostravy a úvod se nám opravdu vydařil porazili jsme oba soupeře a pohybovali jsme se na předních příčkách ligové tabulky. V sezóně 2002-2003 jsme odehráli celkem 22 zápasů a celkově jsme skončili na 4. místě s 12 výhrami, 8 prohrami a 2 remízami. Škoda jen, že se nám nevydařilo pár zápasů v sezóně jinak bychom určitě zabojovali i o místa postupová. Nakonec podle očekávání postoupil MEZ Vsetín a po dramatickém boji až v posledním zápase 1. SC Ostrava B na úkor Paskova.

Junioři svou premiérovou sezónu odehráli výborně. I přes počáteční klopýtání zaviněné nezkušeností z florbalových soutěží nakonec ukončili sezónu na konečném třetím místě a postoupili do vyšší soutěže. V sezóně 9 x vyhráli 3 x remizovali a 4x prohráli. Na nováčka soutěže vynikající výkon a doufejme, že stejně dobře se jim povede i v nadcházející sezóně. Naprosto vyjímečný výkon v celé sezóně podal junior Pavel Linduška, který kvůli angažmá v hokeji odehrál pouze 8 zápasů, ale v nich nastřílel 21 a branek a 13 x na gól nahrával.

Na závěr sezóny, už jako tradičně, jsme pořádali na naší domovské hale SOU Kopřivnice již počtvrté florbalový turnaj Vikings CUP 2003. Ten se rok od roku zvedá a zkvalitňuje a v tomto ročníku se představilo v týmech řada prvoligových hráčů, včetně reprezentantů. Na tomto ročníku jsme skončili na pátém místě, což je sice horší než v ročníku minulém, ale určitě předvedená hra a výkon nás může těšit a dává nám určitě naděje do dalších ligových bojů. Stránka turnaje se všemi výsledky je na tomto odkazu. Na tomto turnaji jsme poprvé vystupovali pod novým názvem FBC Vikings Kopřivnice a tím jsme završili jednu stránku historie klubu. Od příští sezóny Floorball Club Příbor zaniká a místo něj je FBC Vikings Kopřivnice. Doufejme, že se klubu bude s novým názvem dařit ještě úspěšněji než dříve.

 

Již s novým názvem klubu jsme zajížděli na jeden z mnoha letních turnajů.Tento pořádal klub Playmakers Prostějov. Na jednodenním turnaji nazvaném Hanácký Pohár, který proběhnul 7. června v Prostějově se představilo celkem 8 družstev zejména z jižní Moravy. Největším favoritem turnaje byl prvoligový Bulldogs Brno, který celý turnaj vyhrál. Náš klub skončil na nepopulárním 4. místě. Výsledky zápasů a konečné pořadí na turnaji je na tomto odkazu.

 

Začátkem července stejně jako minulý rok jsme se zúčastnili mezinárodního florbalového turnaje Slovak Open 2003, který probíhal od 3. do 6. července v Bratislavě. I přes počáteční těžkosti s dopravou a nenadálým zvýšením startovného a ubytování se nám turnaj nadmíru vydařil. Po jediné prohře ve skupině jsme se probojovali až do nedělního play off a tam prohráli až ve finále s prvoligovou Spartou Praha. Umístění je o to cennější, že jsme se probojovali přes 3. ligové VoKoHo Znojmo, Pepino Ostrava a v semifinále jsme porazili loňské obhájce turnaje finský tým Icehearts. Tento výsledek na mezinárodním turnaji, kterého se zúčastnilo 32 týmů z 5 zemí je naprosto nejcennější v celé dosavadní historii klubu. Komentáře a výsledky najdete na stránce věnované právě tomuto turnaji.

V srpnu jsme se mohli zúčastnit největšího klubového florbalového turnaje na světě Czech Open 2003. Povzbuzeni výbornými výkony jsme odcestovali do Prahy na výborně zorganizovaný turnaj, kterého se zúčastnilo rekordních 190 týmů z 20 zemí. Na turnaji jsme odehráli 4 zápasy ve skupině a z těchto zápasů jsme 2x vyhráli a 2x jsme odešli poraženi. To nám vyneslo pouze třetí místo ve skupině a tudíž pro nás turnaj skončil před branami vyřazovacích bojů. Celý průběh našeho účinkování na turnaji je popsán v tomto odkazu.

 

Hned o dalším víkendu jsme odjížděli do Pohořelic u Brna, kde jsme nastoupili do bojů v poháru České florbalové unie. Ze 4 zápasů ze soupeři zejména z nižších soutěží jsme jednou prohráli s favoritem skupiny VoKoHo Znojmo, jednou remizovali a 2x vyhráli. Bohužel tyto výsledky nám v konečném součtu stačily pouze na třetí nepostupové místo a poprvé v tříleté historii jsme v poháru nepostoupili do druhého kola. Je to velká škoda, protože šance postoupit do play off byla veliká. Bohužel do bojů zasáhneme až zase příští rok... Veškeré informace jsou opět uloženy na stránce věnované poháru.

Tímto turnajem jsme definitivně ukončili sezónu 2002/2003 a již s novým názvem klubu FBC Vikings Kopřivnice jsme v polovině září otevřeli soutěže. Muži A hrají SM ligu, Muži B SM přebor divizi střed a Junioři SM ligu.

 

Čtvrtá sezóna: rok 2003/2004 ...


Hned v úvodu září 2003 jsme se stali pořadateli 1. ligového turnaje mužů B, nováčka soutěže a v průběhu září a října postupně začali své ligové boje i zbylé týmy mužů A a juniorů. U mužů A byli ambice před sezónou jednoznačně postupové. Byla tomu podřízena veškerá letní příprava, řada absolvovaných turnajů a objevili se i posily. V polovině sezóny se neustále přetahujeme se zálohou Torpéda Havířov o 1. a 2. místo, ale nakonec ligu vyhráváme o 2 body právě před Torpédem. Třetí nepostupové místo zbývá na Bohumín, který se tolik chtěl vrátit zpět do celostátní 3. ligy. Za celou sezónu muži A odehráli 22 zápasů. Z toho 17x vyhráli 1x remizovali a 4x prohráli. Výborně si vedli i naši útočníci. V kanadském bodování celé SM ligy se hned naši 4 hráči umístili v první desítce.

Od mužů B se jako od nováčka s nějakým překvapením příliš nepočítalo. Nicméně konečné 4. místo v SM přeboru je velice slušné a je určitě dobrým příslibem do budoucna. Před nimi se umístila ambiciózní FbC Kopřivnice, Rafani Ostrava a první možná trošku překvapení ČSKA Ostrava.

 

Od juniorů se čekalo minimálně udržení nejvyšší regionální soutěže a to se nakonec s odřenýma ušima podařilo. Po odchodu většiny hráčů z týmu, který vybojoval minulý rok postup se mladí a nezkušení hráči nebyli schopni výrazně střelecky prosadit, nicméně i do budoucna máme řadu velice mladých a dobrých hráčů, kteří budou schopni hrát za pár let celostátní soutěže.

Na sklonku roku se již tradičně v Kopřivnici pořádal vánoční florbalový turnaj. Toho se zúčastnili jak muži tak junioři. Muži skončili trošku za očekáváním na 3. místě, junioři byli druzí za vítěznou Kopřivnicí. Muži se zúčastnili i předsilvestrovského turnaje pořádaném ve Štramberku. Tam potvrdili lídra regionu a zaslouženě celý turnaj bez jediné prohry vyhráli.

 

Od začátku roku se chystala další významná událost. V minulém roce to bylo přejmenování klubu, letos to bylo sloučení s konkurenčním klubem FbC Kopřivnice. Celé jednání bylo zakončeno 1. 5. 2004, podpisem smlouvy mezi vedením obou klubů. Klub FbC Kopřivnice zaniká a všichni jeho členové přechází pod FBC Vikings Kopřivnice. Z malého klubu původně z Příbora tak vzniká velkoklub, který bude mít v nadcházející sezóně 2 družstva v celostátních soutěžích muži A 3. liga, junioři 2. liga a bude mít členskou základnu přes 100 členů.

 

15. a 16. května jsme jako již tradičně na úplný závěr sezóny pořádali 4. ročník florbalového turnaje Vikings CUP 2004. Bohužel ani tentokrát se nám nepodařilo vyhrát a po prohraném finále s Pepinem Ostrava jsme skončili na druhém místě. Na turnaji rovněž startoval již spojený tým juniorů, který od sezóny 2004-2005 bude hrát druhou nejvyšší ligu. Uvedl se ve výborném světle a mužským týmům byl více než rovnocenným soupeřem. Do bojů o medailové příčky ho sice vyřadil vítěz celého turnaje Pepino Ostrava, ale všichni junioři dokázali, že ve druhé lize určitě nebudou hrát druhé housle. Vše o turnaji naleznete na této stránce.

 

Po turnaji Vikings CUP následovala jako každý rok letní příprava, proložená několika letními turnaji.

 

Prvním byl juniorský Fatpipe CUP 2004. Junioři startovali již jako sloučené družstvo a hned od úvodních zápasů podávali výborné výkony. Ve skupině prohráli pouze se Spartou Praha. Skvělé tažení turnajem zastavil až polský mistr Szarotka Nowy Targ, který vyřadil juniory ve čtvrtfinále těsným výsledkem 2:1. Více o turnaji naleznete na tomto odkazu.

 

Dalším byl na řadě Slovak Open 2004. Na ten odjíždělo smíšené družstvo mužů a juniorů a i tentokráte zanechalo výborný dojem. Muži suverénně bez ztráty bodu vyhráli svou skupinu a postoupili do play off. V osmifinále narazili na 2. ligový tým Sokol Královské Vinohrady, který vyřadili 2:0. V posledním hracím dni prohráli muži ve čtvrtfinále až na samostatné nájezdy s Bulldogs Brno. Detaily o vystoupení na turnaji jsou zde.

 

Druhým turnajem, kterého se družstvo zúčastnilo byl prestižní Czech Open. Na tom stratoval dokonce 2 družstva, mužů a juniorů. Muži bohužel doplatili na odřeknutí účasti opor týmu a tak poskládané družstvo prohrálo všechny zápasy ve skupině a do dalších bojů už nezasáhli. Juniorům se dařilo o poznání lépe. Bohužel v prvních bojích play off narazili na Pepino Ostrava, kterému podlehli gólem v poslední vteřině a i oni tak nijak výrazně nezasáhli do turnajových bojů. Výsledky mužů a juniorů na turnaji Czech Open 2004.

 

Pátá sezóna: rok 2004/2005 ...


Nová sezóna začala pro mužské družstvo již v srpnu, kdy se na hale SOU pořádalo 1. kolo poháru ČFBU. Muži vyhráli skupinu bez ztráty bodu a s přehledem postoupili do kola druhého. To se pořádalo v Morkovicích u Kroměříže. I zde muži potvrdili roli papírového favorita a kromě těsné prohry z prvoligovými Vítkovicemi 2:1 a remíze s Přerovem postoupili z druhého místa do bojů play off.

 

V září 2004 začala sezóna. Pro klub opět náročnější. Do ligových bojů zasáhla celkem 4 družstva z toho 2 v celostátních soutěžích. Muži A ve 3. lize otevřeli sezónu famózně. Dvěma vysokými výhrami tak jasně ukázali soupeřům, že Kopřivnice po létech strávených v nejvyšší regionální soutěži nebude ani v této soutěži hrát o sestup, ale spíše naopak...Bohužel výborně rozehranou soutěž se nepodařilo dohrát v původním složení. V polovině sezóny ukončilo činnost 5 hráčů základní sestavy a tak zbytek ligy se dohrál v improvizovaném složení z hráčů B týmu, juniorů a dorostenců. To mělo za následek to, že muži dosáhli „jen“ na 3. místo. I to se ovšem ukázalo jako postupové do 2. ligy!

 

Muži B odehráli svou sezónu v 5. lize a ukončili ji na 5. místě. Což bylo možná trošku za očekáváním, nicméně i zde se projevil úzký hráčský kádr a tak konečné 5. místo bylo obrazem  momentálních možností B týmu.

 

Juniorům A se v premiérové sezóně naopak dařilo. Jako nováček v soutěži skončili na 2. místě za Petrovicemi. Petrovicím jako jediný tým sebrali 3 body. Bohužel body ztratili v jiných daleko lehčích zápasech a tak konečné druhé místo je zasloužené. Petrovice podávaly daleko vyrovnanější výkony po celou sezónu a tak jediné postupové místo do 1. juniorské ligy si vybojovaly zcela zaslouženě.

 

Junioři B skončili sezónu na 4. místě. Výkony podávali kolísavé a to podle toho zda za B tým startovali hráči pravidelně hrající za A družstvo. Spousta hráčů věkem dorostenců, či starších žáků si vyzkoušelo zahrát soutěž a ani před sezónou se žádné ambice tak mladému týmu nedávaly.

 

Samostatnou kapitolou bylo vystoupení mužů v poháru ČFBU. Jak již bylo zmíněno muži se dostali po 3 ročnících pravidelné účasti až do vyřazovacích bojů a postoupili do osmifinále. To se hrálo v Kopřivnici před zaplněnou halou a soupeřem byl nováček ve florbalových soutěžích tým NS Ostrava. Nový tým, ale ne tak hráči. Drtivá většina hráčů ze zkušenostmi z první ligy, který vyhrál suverénně obě kola poháru. Družstvo mužů i přes nepříznivý stav 2:0 a 3:1 se nevzdalo. Po dvou třetinách srovnalo na 3:3 a na začátku poslední třetiny udeřilo. 2 rychlými brankami si vybudovalo slibný náskok a udrželo jej až do konce. Muži porazili NS Ostrava 6:5 a dostali se tak mezi 8 nejlepších týmů v ČR. Ve čtvrtfinále muži hostili na palubovce prvoligový tým Bulldogs Brno. To neponechalo nic náhodě a do Kopřivnice přijelo v plné síle. Muži bohužel nezvládli úvodní třetinu. Inkasovali 5 branek a Brno tak v podstatě rozhodlo o svém vítězství. Čestný úspěch se podařilo vstřelit až pár vteřin před koncem a Brno tak vyhrálo jednoznačně 8:1. I přes tuto porážku muži odehráli řadu výborných zápasů a pohárové vystoupení je nutno považovat za velký klubový úspěch. Podrobné výsledky poháru 2004 jsou umístěny zde.

 

Na závěr sezóny již tradičně uspořádal klub florbalový turnaj Vikings CUP 2005. Ani v letošním ročníku se nepodařilo mužům turnaj vyhrát a skončili na 3. místě. Podrobnosti a kompletní výsledky naleznete na stránce věnované turnaji.

 

Junioři se stejně jako minulý rok zúčastnili juniorského turnaje Fatpipe Cup 2005. A dotáhli to hodně daleko. S juniorskými posilami ze Vsetína se probojovali až do finále. Tam bohužel nestačili na favorizované Pepino Ostrava a prohráli 7:4. Podrobnosti jsou opět na stránce věnované turnaji.

 

Na další sezónu klub přihlásil celkem 5 družstev, které budou bojovat v oficiálních soutěžích. Muži A 2. liga, Muži B SM přebor, Junioři 2. liga, Dorostenci SM liga a Starší žáci SM přebor.

 

Stejně jako minulé roky odehráli muži řadu letních turnajů. Prvním v řadě byl tradiční Slovak Open 2005. Turnaj těšící se velké popularitě zejména u českých týmů byl i letos výborně obsazen. Muži postoupili ze skupiny, ale ve vyřazovacích bojích narazili ve čtvrtfinále na megafavorita Kučera team. Celou první třetinu muži drželi krok a nadějnou remízu 1:1. Ve druhé části ovšem Kučera Team jasně dominoval a vyřadil muže z turnaje. Detaily vystoupení mužů jsou uloženy na stránce turnaje Slovak Open 2005.

 

V červenci odjížděli zástupci klubu na open air turnaj do příhraničního městečka Vidnava. V tréninkovém kempu Pepina Ostrava uspořádali místní nadšenci turnaj na kterém startovala řada místních týmů a i výběrové družstvo Pepina Ostrava. Kopřivnické družstvo zanechalo na turnaji velice dobrý dojem, když prohrálo až ve finále s Pepinem 2:0.

 

V srpnu odjížděli muži a junioři do Prahy na největší florbalový turnaj světa Czech Open 2005. Po třetí se obě družstva snažila výrazněji zasáhnout do předních příček. Juniorům se ani v tomto ročníku nepodařilo uspět, za to mužský tým vybojoval historický úspěch. Mužům se poprvé po třech letech podařilo postoupit ze skupiny a dostat se až do čtvrtfinále. Tam byli vyřazeni švédským týmem a zůstali tak těsně před branami medailových bojů. Více o turnaji naleznete na stránce Czech Openu 2005.

 

Šestá sezóna: rok 2005/2006 ...


V září 2005 pro klub začala další florbalová sezóna. V pořadí již šestá, do které nastoupilo celkem 5 družstev. Muži A, Muži B, junioři,  a nově také družstva dorostenců a starších žáků.

 

Muži A nastoupili do druhé nejvyšší soutěže 2. ligy mužů a otevřeli svou nejdelší a nejlepší sezónu v historii domácím zápasem proti tradičnímu účastníkovi ze Vsetína. V zápase muži jasně dominovali a toto první vítězství jakoby předznamenalo celou nadcházející sezónu. V průběhu soutěže se mužům dařilo střídavě. Náročné cestování, zcela noví soupeři s tím vším se muži po celou dobu museli potýkat. 4 kola před koncem základní části to vypadalo na boje o záchranu, ale 4 vyhrané domácí zápasy předznamenaly gradující formu na play-off. Muži skončili na 7. místě a jako první zápas play-off odehráli proti 2. týmu základní části Znojmu. V zápase byl jednoznačný favorit Znojmo, který muže v obou zápasech základní části porazil vysokým rozdílem. Obdobný scénář měl i první zápas play-off. Znojmo vedlo v Kopřivnici po první části 3:0 a vše směřovalo k další výhře. Jenže muži ve druhé části zápas otočili a v části třetí přidali další branky a vyhráli 8:4. Zaskočené Znojmo se připravovalo na domácí odvetu, ale i tu muži zvládli. V zaplněné znojemské hale se rozhodlo až v závěru. Muži vedli v průběhu zápasu 2:0, 3:1, ale Znojmu se podařilo pár minut před koncem srovnat na 3:3. Koncovka však patřila mužům. Třemi brankami zápas dotáhli do vítězného konce a postoupili tak do semifinále. Tam na muže čekala suverénní Sparta Praha, která již hned od úvodu kráčela za svým jediným cílem. Návratem do nejvyšší soutěže. Jenže médii podceňovaná Kopřivnice si poradila i s tímto soupeřem. Na první domácí zápas asi Sparta nezapomene dlouho. Utrpěla totiž v Kopřivnici pořádnou lekci a odvezla si vysokou prohru 11:6. Muži tak odjížděli po týdnu do Prahy aby se pokusili o to, v co nedoufal před sezónou zřejmě nikdo. Postup do finále a poprat se o extraligu. V Praze přivítala muže nevlídná hala, fanoušci, ale i přes toto všechno muži zápas zvládli. Spartě nepomohlo ani dvoubrankové vedení. Muži zápas otočili ve druhé části a zvítězili 7:5. Kopřivnice tak postoupila do finále jako nováček druhé ligy! Florbalovou horečku, která v Kopřivnici vypukla dokumentuje finálová divácká účast. Na první finálový zápas si našlo do haly cestu téměř 500 fanoušků! Finálovým soupeřem byl tým Sokol Královské Vinohrady. Muži začali excelentně. Během pár minut vedli 3:0 a vypadalo to na další vítězství. Jenže houževnatý soupeř zápas nakonec šťastnou trefou 30 vteřin před koncem vyhrál a v závěrečné power-play ještě výhru pojistil. Odveta v Praze měla podobný průběh. Muži velkou většinu zápasu vedli, ale Sokolové nakonec brankami v závěru otočili zápas a po vítězství 2:0 na zápasy postoupili přímo do Fortuna Extraligy. Muži dostali možnost zahrát si baráž s Pardubicemi. V barážových zápasech se projevila extraligová zkušenost pardubického týmu, který vždy hrál to co potřeboval a po třech těsných výhrách si udržel extraligovou příslušnost i do nadcházející sezóny. Kopřivnické družstvo se tak postaralo v ročníku 2005-2006 o řádné překvapení 2. ligy a doufejme, že muži navážou na vynikající výsledky i v nové sezóně.

 

Muži B nastoupili v SM přeboru a celou sezónu se drželi na dohled 2 postupovým místům do nejvyšší regionální soutěže. I přes poměrně úzký hráčský kádr se mohla záloha mužů radovat z druhého postupového místa. Někteří bývalí hráči FbC Kopřivnice čekali na postup dlouhých 5 let...

 

Junioři se již podruhé představili v druhé lize juniorů a i letos se jim podařilo dosáhnout na druhé místo. Řada juniorů totiž nastupovala v mužském týmu a v případě krytí zápasů tak dostali možnost hráči mladších kategorií. Druhé místo tak můžeme považovat za úspěch a zřejmě maximum, čeho mohlo juniorské družstvo dosáhnout.

 

Dorostenci se představili ve své premiérové sezóně a sezóna to byla ta méně povedená. V úvodních zápasech to vypadalo, že dorostenci mohou pomýšlet na přední příčky, ale postupem času přestali nastupovat za družstvo zkušenější a věkově patřící hráči a hráči mladší na soutěž nestačili. Družstvo se tak propadlo až na předposlední příčku ligové tabulky.

 

Starší žáci se poprvé představili v soutěži a hned se mohli radovat z postupu. Díky tomu, že do bojů a SM ligu nemohly postoupit zálohy týmů, které mají již v SM zástupce postoupili žáci z 5. místa do nádstavby. Tam sice skončili na prvním nepostupovém místě, ale jedno z družstev do soutěže družstvo nepřihlásilo a tak v další ligové sezóně budou starší žáci nastupovat v nejvyšší soutěži žáků.

 

V průběhu sezóny se muži zúčastnili rovněž Českého Poháru. V poháru byli muži nasazeni až do 2. kola. Ve skupině X muži potvrdili roli favorita a skupinu vyhráli. V 16-ti finále narazili na svého druholigového rivala z Prostějova. V zápase muži soupeře přehráli a zvítězili 8:3. Pohárový pavouk svedl jako dalšího soupeře trojnásobného vítěze poháru extraligový tým FBC SGB Pepino Ostrava. Zápasu předcházel i boj o termín zápasů, kdy ligová komise vyhověla žádosti Pepina o přesun zápasu z původně reprezentačního termínu na termín jiný. A byli to právě reprezentanti, kteří rozhodli zápas. Pepino potvrdilo roli favorita a porazilo muže 7:3.

 

V průběhu sezóny se muži zúčastnili pouze tradičního turnaje ve Štramberku. Na turnaji startovalo pod různými názvy na dvacítka klubových hráčů všech věkových kategorií. Sportovně společenská akce skončila druhým místem po prohraném finále na trestná střílení s výběrovým družstvem ostravských hráčů.

 

Všechna družstva dokončila bez vážných komplikací sezónu a již v průběhu konce sezóny se začalo formovat nové družstvo mladších žáků. V květnu tak byly odeslány přihlášky do soutěží 2006/2007. V nadcházející sezóně budou klubové barvy hájit celkem 6 družstev. Muži A budou po přejmenování soutěží nastupovat  1. lize mužů, Muži B budou hrát SM ligu, Junioři 2. ligu juniorů div. III, dorostenci budou stejně jako v minulém ročníku hrát SM ligu dorostenců, starší žáci si zahrají nejvyšší žákovskou soutěž SM ligu a mladší žáci budou jako nové družstvo bojovat v SM přeboru.

 

V létě 2006 se muži účastnili dvou turnajů a to Slovak Open a Czech Open. Ani v tomto ročníku na obou turnajích nijak výrazně neuspěli. Řada hráčů startovala i na jiných letních turnajích, ale za různé výběrové týmy např. B.E.S.K.Y.D. Selection nebo Elév Team.

 

V sezóně 2006/2007 byla do soutěží pořádaných ČFBU přihlášeno celkem 6 družstev FBC Vikings Kopřivnice. Dva týmy mužů, Muži A do 1. ligy, Muži B do nejvyšší regionální soutěže MS ligy ligy. Junioři do druhé nejvyšší soutěže, Dorostenci do nejvyšší regionální soutěže a oba týmy žáků. Starší žáci do nejvyšší regionální soutěže a nově bylo přihlášeno družstvo mladších žáků do MS přeboru.

 

Sedmá sezóna: rok 2006/2007 ...


Muži A začali svou druhou sezónu ve druhé nejvyšší soutěži opět zápasem na domácí palubovce proti Vsetínu. Start se podařil a muži pokračovali ve velice dobrých výkonech po celou základní část. Na lavičku se podařilo získat jako konzultanta Roberta Segeťu, který svými zkušenostmi výrazně pomáhal týmu, zejména taktickými pokyny. V tomto ročníku byl zcela suverénní Třinec, který ovšem v obou zápasech proti Kopřivnici odešel poražen. Nicméně i tak vyhrál základní část, muži Kopřivnice skončili na 4. místě. V play-off narazilo kopřivnické družstvo na tým Paskova, nováčka soutěže. Doma muži nezaváhali v obou zápasech a vedli 2:0 na zápasy. Ale Paskov se nevzdával a v hale v Brušperku oplatil Kopřivnici dvě porážky a srovnali sérii na 2:2. Páý rozhodující zápas se odehrál v Kopřivnici před výbornou diváckou kulisou. Mužům se podařilo Paskov porazit a postoupit do semifinále, kde na ně čekal vítěz základní části Třinec. Celá série začínala v Třinci a po úvodní prohře kopřivničtí florbalisté dokázali ve druhém zápase zvítězit a před stěhováním celé série do Kopřivnice srovnali stav na 1:1. I v Kopřivnici si oba týmy připsali po jednom vítězství a tak o finalistovi soutěže rozhodoval pátý zápas, který se hrál v Třinci. Klub vypravil do Třince pro hráče a fanoušky autobus a všichni fandové, kteří se vypravili byli svědky dramatického zápasu, bohužel se šťastnějším koncem pro třinecké hráče. Třinec v zápase vtrhl jako uragán a postupně si vypracoval vedení 6:2. Mužům se podařilo těsně před přestávkou snížit a v začátku třetí třetiny Třinec dokonale uzemnit 3 brankami v několika málo minutách a srovnat tak na 6:6. Drama vrcholilo a Třinci se těsně před závěrem přece jen podařilo strhnout vítězství na svou stranu a v závěrečné power-play pojistit svůj postup do finále. Muži i tak odehráli skvělou sérii a toto semifinále bylo mnohými považováno za předčasné finále. Třinec totiž ve finále jasně přehrál Litvínov 3:0 a po roční pauze se vrátil zpět do Fortuna Extraligy.

 

Muži B postoupili v minulém ročníku do nejvyšší regionální soutěže, ale po ročním působení spadli o soutěž níže. Výsledkově záloha neodehrála špatnou sezónu bohužel spousta těsných proher a nezvládnutí dvou klíčových zápasů mělo za následek sestup o soutěž níže. Bylo to poprvé v dlouhé historii klubu, kdy nějaké družstvo sestoupilo.

 

Junioři nastupovali již několikátým rokem ve druhé nejvyšší soutěži a i v tomto ročníku patřili mezi favorizované týmy. Celkově skončili na druhém místě za nováčkem týmem JeMoBu, což je velice slušné umístění.

 

Dorostenci ukončil své působení ve 2. lize na 3. místě. Za suverénním Třincem, kterému vévodil ostrostřelec Courney, jež nastupoval i za muže v 1. lize. V soutěži neměl klub žádné velké ambice a tak 3. místo v soutěži bylo příjemným bonusem.

 

Starší žáci po minuloročním postupu do nejvyšší soutěže byli v soutěži nováčkem a byly určité obavy jestli budou na soupeře stačit. Ukázalo se že budou. Konečné 4. místo za silnou trojici extraligových klubů Havířov, Vítkovice a Pepino je rovněž úspěch.

 

Mladší žáci byli jednoznačně nejúspěšnějším týmem v sezóně. Pod vedením trenéra Renka Klemense se sešla parta kluků, kteří si v soutěži počínali naprosto suverénně. Své soupeře drtili v zápasech dvoucifernými výsledky a z bilancí jediné prohry a 24 výher postoupili do nejvyšší soutěže mladších žáků.

 

V poháru ČFBU se mužům příliš nedařilo. Jako finalista 1. ligy byli muži nasazeni až do 3. kola, kde poměrně překvapivě narazili na svého soupeře z 1. ligy TJ Znojmo. Zápas ve Znojmě vyhrál domácí tým a tak pro Kopřivnici skončila pouť pohárem po jediném zápase.

 

V létě 2007 se tým Kopřivnice zúčastnil oficiálně pouze dvou turnajů a to Slovak Open v Bratislavě a Czech Open v Praze. V Bratislavě startovalo poměrně silné družstvo, ale z turnaje se stal obrovský propadák. Mužstvo nevyhrálo ani jediný zápas a poprvé v historii turnaje vůbec nepostoupilo ze skupiny. Na Czech Open se týmu dařilo již více, ale ani zde výrazněji nepromluvili do vyřazovacích bojů.

 

I v roce 2007 řada hráčů FBC Vikings Kopřivnice startovala na spoustě letních turnajů za výběrová družstva BESKYDu nebo Elév Teamu. A hráči si nevedli vůbec špatně.

 

Osmá sezóna: rok 2007/2008 ...


Muži A začali svou třetí pouť v 1. lize a byla to sezóna nejméně povedená. Vstup do sezóny proti Vsetínu sice vyšel, ale nedařilo se zejména v zápasech na hřištích soupeřů. Přidaly se i ne příliš přesvědčivé výkony na domácí palubovce a tak po základní části zbyla na Kopřivnici až 7. příčka. V zápasech play-off narazili kopřivničtí florbalisté florbalisté v 1. kole na pražský tým z Vinohrad. První dva zápasy sehráli muži v Praze a v obou těsně prohráli. Zejména druhý zápas by se dal zařadit to kategorie nešťastných. Kopřivnice držela nadějné vedení až do samého závěru zápasu. Pak ovšem přišly nešťastné branky Vinohrad a muži tak cestovali z Prahy s prázdnou. Vinohrady tak přijely do Kopřivnice se dvěma "mečboly". První se podařilo odvrátit a série pokračovala následující den. Další šanci na ukončení série už Vinohrady využili, porazili Kopřivnici v prodloužení a postoupili do semifinále. Pro Kopřivnici skončila sezóna netradičně brzy... Z 1. ligy se postupu dočkalo konečně Znojmo, které o extralize snilo celé 3. roky, když ve finále porazilo Spartu. Té se ovšem rovněž podařilo postoupit, když v baráži poslala z extraligy Pardubice.

 

Muži B se po minuloročním sestupu z nejvyšší soutěže nechytili ani v soutěži nižší. Nestabilní kádr ve kterém se protočilo neuvěřitelných 35 hráčů všech možných věkových kategorií nemělo ve svém středu žádného vůdce a tahouna. Tým sice skončil na 9. místě ze 13 členné tabulky, ale z důvodu přechodu na systém krajských soutěží opět sestoupil.

 

Junioři, ti několik let patřili ke špičce moravské části 2. ligy a pravidelně se umisťovali na nejvyšších příčkách. Bohužel po odchodu většiny hráčů do mužské kategorie, čeká v této kategorii kopřivnický klub spíše boje o záchranu. V této kategorii se nepodařilo zatím nalézt důstojné nástupce, kteří táhli juniory v minulosti. Nezbývá než čekat na silný ročník žáků a dorostenců, kteří by mohli za několik let znovu bojovat o nejvyšší příčky. V sezóně skončili junioři ve středu tabulky na 6. místě a dosáhli cíle, který byl reálný před sezónou a to vyhnout se bojům o sestup.

 

Dorostenci se pustili do své třetí sezóny a ani v této sezóně neměl klub žádné velké ambice. Početná soupiska dorostenců, měla sloužit spíše k hledání talentů do juniorské soutěže, což se podařilo splnit. Od příští sezóny by mělo družstvo dorostenců být mnohem silnějším a zkušenějším týmem. V sezóně 207/2008 skončil dorost na nepopulárním 4. místě a zejména herní projev a zájem hráčů dává velký příslib do budoucích sezón.

 

Starší žáci potvrdili i v této sezóně, že v nejvyšší soutěži nebudou pouze do počtu, ale budou zdatným soupeřem i pro silné ostravské týmy s extraligovým zázemím. V sezóně si sice starší žáci o jednu příčku oproti minulému roku pohoršili a skončili na 5. místě, ale paradoxně mladí hráči předváděli daleko lepší hru než tomu bylo v sezóně minulé. Bohužel extraligovým týmům, které mají v Ostravě silnou členskou základnu a mají výběr z daleko větší řady mladých hráčů zatím konkurovat nemůžeme.

 

Mladší žáci se stali jednoznačně nejúspěšnějším týmem sezóny. Podařilo se jim vybojovat 3. příčku a dostat se tak mezi krajskou elitu. Bylo to díky zejména výborné práce trenéra mládeže Renka Klemense, kterému se dlouhodobě vychovávat mladé florbalové talenty.

 

Žákovským týmům se dařilo i na turnajovém klání. Obrovským úspěchem bylo vítězství ZŠ Milady Horákové na finálovém turnaji ŽŠ ve florbalu. Družstvo složené téměř výhradně z hráčů kopřivnických starších žáků se na finálový turnaj dostalo bez jediného zaváhání a zaslouženě slavilo prvenství. Dařilo se i mladším žákům na turnaji Nisa Open v Liberci, který v kategorii B14 vyhráli. Úspěch slavili žáci i na neoficiálním mistrovství mladších žáků v Lipníku, kde skončili na výborné 3. příčce.

 

Družstva přes letní prázdniny nezahálela a letní přípravu si zpestřili hráči několika turnaji. Žáci startovali na Prague Games, muži na Fatpipe Cupu nebo Czech Openu. Žádný z týmů se sice nijak výrazně neprosadil, ale letní turnaje jsou spíše o zábavě, florbalem se pobavit a nachystat se na novou sezónu.

 

Klub v roce 2008 zorganizoval již tradičně květnový Viking Cup a nově také Vikings Female CUP. Turnaj pro ženy. Od nové sezóny se totiž v Kopřivnici přepisovala historie. Kopřivnice poprvé oficiálně přihlásila do soutěží ženské družstvo.

 

V září v roce se rozběhly i pohárové soutěže. Kopřivnice nasazená do 2. kola v Jedovnici cestovala na turnaj v hodně originální sestavě, bez tradičních opor a výsledkem bylo třetí nepostupové místo ve skupině. Je to škoda, že většina hráčů nepovažuje pohár za poslední herní přípravu před novou sezónou a jen pamětníci mohou vzpomínat na výborné pohárové vystoupení Kopřivnice v poháru v roce 2004, kdy se jako tým 3. ligy dostal až do 1/4 finále.

 

V září 2008 se rozběhly ligové soutěže, do kterých kopřivnický florbalový klub přihlásil 7 družstev včetně družstva ženského. Kopřivnický florbal se tak rozrostl o další kategorii a za významné podpory města Kopřivnice stále rozvíjí florbal ve městě a zvyšuje členskou základnu.

 

Devátá sezóna: rok 2008/2009 ...


Do deváté sezóny klub přihlásil celkem  7 družstev. Velkou novinkou bylo přihlášení ženského týmu, který se zformoval díky Petře Milichové a Monice Fleischmannové. Celá florbalová veřejnost netrpělivě očekávala MS, které pořádala v prosinci v roce 2008 Česká republika v Ostravě a Praze...

 

Muži A začali svou čtvrtou sezónu ve druhé nejvyšší soutěži a ani v tomto ročníku příliš neoslnili. Sezónu začali poměrně dobře a v první polovině se drželi na špici. Po novém roce ovšem přišel herní úpadek a konečné 5. místo bylo po slibném začátku trošku zklamáním. V play-off tak muži narazili na zlepšující se Pardubice, které porazily Kopřivnické hráče 3:0 na zápasy hned ve 1/4 finále play-off. Pardubice načasovaly svou formu dokonale, protože stejně suverénně si počínaly v semifinále proti Litvínovu a nakonec zaslouženě postoupily až do finále proti Bohemians. Ve finále potvrdily Pardubice svou suverenitu a postoupily zpět do Fortuna Extraligy. Bohemians neuspěli v baráži se Znojmem ze čtveřice H. Brod, Hrabová, Kadaň a Blansko se podařilo zachránit prvně jmenovanému H. Brodu. Z Fortuna Extraligy sestoupil do 1. ligy Třinec a nováčci pro novou sezónu byly Počenice, Žďár n. S. a Wizards Praha. V dubnu zasáhla klub tragická událost. Zemřel jeden ze zakládajících členů klubu a jednoznačná dlouholetá brankářská jednička Radim Lacina. Ztráta kamaráda a spoluhráče otřásla všemi kdo ho znali. Ztráta, kterou už nikdy nebude možné nahradit...

 

Muži B měli v sezóně ne příliš povedený začátek, ovšem finiš byl excelentní. 14 posledních zápasů v řadě muži B vyhráli a dostali se na konečnou 4. příčku. Veliká škoda nepovedeného startu, který stál záložní družstvo postup do vyšší soutěže. I tak oproti minulým letům byl patrný herní posun a příslib do budoucna.

 

Junioři sehráli sezónu ve 2. lize div IV. Ani v letošním ročníku rozhodně nepatřily mezi favority. Mladé družstvo, za které nastupovali především dorostenci mělo jediný cíl a to udržení soutěže pro silný ročník dorostenců, kterým klub disponuje. Úkol se podařil, ale bylo to hodně těsné. Z důvodu omezení počtu účastníků v nové sezóně na 9 padaly ze soutěže do regionálních lig celkem 4 družstva. Kopřivničtí junioři zůstali na 7. prvním nesestupovém místě.

 

Dorostenci měli sezónu poměrně povedenou. Silný ročník drtil soupeře dvoucifernými výsledky a cílem byl postup o který bojovali s Pepinem Ostrava. V konečném účtování 2. ligy skončili dorostenci na 2. místě za Pepinem Ostrava. I přes některé velice dobré zápasy se dorostenci nevyhnuli herním výpadkům s Rožnovem nebo Slávií Havířov. Druhé nepostupové místo se po uzávěrkách soutěží změnilo na postupové do 1. ligy. Dorostenci tak budou jako první družstvo klubu hrát v ročníku 2009/2010 nejvyšší celostátní soutěž!

 

Starší žáci měli taky hodně povedenou sezónu. Pod vedením Renka Klemense od prvního kola potvrzovali svou herní vyspělost a v závěrečném účtování skončili na 2. místě. Opět za Pepinem Ostrava. Starší žáci se tak stali nejúspěšnějším družstvem sezóny a 2 .místo v takové konkurenci je skvělým umístěním. Vítězství je o to cennější, že kopřivničtí florbalisté nechali za sebou výběry Havířova nebo Vítkovic, velkoklubů, které mají velkou a kvalitní mládežnickou základnu.

 

Mladší žáci měli v aktuálním ročníku poměrně těžkou úlohu. Vypořádat se z odchody většiny klíčových hráčů do vyšší kategorie a v silné konkurenci týmů nejvyšší soutěž udržet. To se nakonec podařilo a v konečném účtování sahali mladší žáci dokonce po bronzové příčce. Konečné 4. místo je tak rozhodně úspěchem. S Kopřivnicí se musí i do budoucna v mládežnickém florbalu počítat...

 

Ženy měli před sebou svou první ligovou sezónu. Poprvé přihlásil kopřivnický klub ženy. Pro drtivou většinu děvčat to bylo po půlročním trénování první kontakt se závodním florbalem a hlavně ze začátku to bylo herně i výsledkově znát. Postupně se ovšem kopřivnická děvčata rozkoukávala a ikdyž získala za celou sezónu jediný bod za remízu s Krnovem a skončila poslední, rozhodně je v mladých děvčatech potenciál hrát vyšší soutěž.

 

V květnu klub uspořádal 2 neligové turnaje. Tradiční Vikings Cup pro muže a Vikings Female Cup pro ženy. Mužům se i přes nadějné výsledky opět nepodařilo domácí turnaj vyhrát a skončili druzí. Na ženském turnaji startovalo oproti minulému ročníku 6 týmů a herně se posunul o výrazný krok dopředu. Ženy nakonec skončily na konečném 4. místě.

 

Klub se přes letní přestávku účastnil řady turnajů. Muži startovali na Fatpipe Cupu a Czech Open. Zejména na pražském turnaji Czech Open se konečně po letech podařilo uhrát dobré výsledky. Muži byli vyřazeni v 1/8 finále až celkovým vítězem a to výsledkem 1:0. Těsně před začátkem ligy byli muži poprvé pozváni na turnaj Pegres Cup do Havířova. Mezi extraligovými týmy se kopřivnické družstvo rozhodně neztratilo. Muži byli blízko senzačnímu vyřazení domácího Torpéda ve 1/4 finále, nicméně extraligová zkušenost se nakonec projevila a Kopřivnice v silné konkurenci obsadila poslední 8. příčku.

 

Ženy startovaly v červnu na turnaji Salming CUP v Hranicích n. M. a skončily na 5. místě z 6-ti členného startovního pole.

 

Ani žáci nezaháleli a vydali se na letní turnaje do Prahy a Liberce. V Praze na Prague Games bojovali starší žáci a i přes hodně silný tým skončili nakonec trošku za očekáváním již v 16-ti finále. Mladší žáci v Liberci na turnaji Nisa Open skončili v 8-mi finále. Mladší žáci se účastnili i tradičního turnaje v Paskově. Ten se jim podařilo v letech 2007 a 2008 vyhrát a tak byl ve vzduchu zlatý hattrick. Ten se bohužel nepodařil. Nejmladší kopřivničtí florbalisté skončili na konečném 2. místě.

 

V září 2009 se rozběhly ligové soutěže, do kterých kopřivnický florbalový klub přihlásil stejně jako v předchozím ročníku 7 družstev. 6 družstev mužských a jedno ženské. Poprvé má Kopřivnice zastoupení v nejvyšší celostátní soutěži a to 1. lize dorostenců. Za významné podpory města Kopřivnice a dalších drobných sponzorů klub stále rozvíjí florbal ve městě a zvyšuje členskou základnu, která dosáhla 220 aktivních členů. Kopřivnice tak stále patří mezi 5 největších a nejúspěšnějších klubů v Moravskoslezském kraji.

 

Desátá sezóna: rok 2009/2010 ...


Do jubilejní desáté sezóny klub přihlásil celkem 7 družstev. Po roční zkušenosti v ženském florbalu se opět do soutěží přihlásilo i kopřivnické ženské družstvo...

 

Muži A začali svou pátou sezónu ve druhé nejvyšší soutěži v 1. lize a bohužel i trošku smolně to byla zřejmě na delší dobu sezóna poslední ve druhé nejvyšší soutěži. Klubu se nepodařilo sehnat adekvátní náhradu za tragicky zesnulou brankářskou jedničku Radima Lacinu a od počátku tým balancoval na hraně sestupu. Tým bojoval až do konce. I přes závěrečný a drtivý finiš zbylo na Kopřivnici pouze 9. místo. Jediný bod od záchrany a vytouženého play-off, které by zaručovalo 1. ligu i na příští sezónu. V týmu bylo znát obrovské zklamání a to se přeneslo i do bojů v play-down. Systém 1. ligy je v bojích o udržení nemilosrdný. Ze 4 týmů na 9.-12. místě se zachrání pouze jediný. Kopřivničtí muži měli i tak nejvýhodnější pozici a startovali play-down proti Třinci, který v průběhu základní části nezískal ani bod. Bohužel o to lépe se připravil na boje o záchranu. Kopřivnice prohrála úvodní duel na domácí palubovce a ikdyž stav srovnala v Třinci již neuspěla. Outsider s Třince, který narychlo posílil svými bývalými extraligovými hráči vyřadil Kopřivnici 3:1 na zápasy a Kopřivnice po 5. letech sestoupila z 1. ligy. Ze čtveřice Wizards, Třinec, Kopřivnice a Pelhřimov se podařilo zachránit pouze posledně jmenovanému. Po nevydařené sezóně ukončil působení v A týmu trenér Bordovský a tým bohužel opustili někteří hráči, které klub potřeboval v bojích o postup zpět do 1. ligy. Před novým trenérem Liborem Fojtíkem, kdysi aktivním hráčem byl tak nelehký úkol, zapracovat mladé hráče z juniorského týmu a začít budovat nový tým, který by za několik let mohl pomýšlet na návrat do 1. ligy.

 

Muži B záloha mužů podávala v sezóně průměrné výkony a tomu odpovídalo i umístění na konečném 6. místě. Ve vyrovnaná tabulce mohli hráči B týmu pomýšlet i výše, ale spoustu zápasů prohrála velice těsnými výsledky a rovněž si připsali 6 remíz. I tak se podařilo vybudovat stabilní tým, který by mohl v příštích letech pomýšlet na vyšší soutěž.

 

Junioři podobně jako mužům A ani juniorům, se sezóna příliš nevydařila. Zejména úvod soutěže opravdu zaspali a po úvodních 6 kolech měli na svém kontě jediný bod! Bodové manko z úvodu se juniorům dařilo pomalu smazávat a v konečném účtování skončili z 9. účastníků soutěže na 6. místě. I to bohužel nestačilo na udržení soutěže a i vinou toho, že vítězný Frýdek-Místek nezvládl boje v play-up sestoupil do regionální soutěže. V jednom ročníku tak sestoupily 2. kopřivnická družstva, což se v historii klubu nikdy nestalo.

 

Dorostenci se s nejvyšší soutěží poprali daleko lépe. Ikdyž ani tady nebyl začátek soutěže nijak oslnivý sehráli kopřivničtí dorostenci solidní sezónu a skončili v ní na 5. místě. Před nimi se umístili týmy s extraligovými družstvy mužů. Těm bohužel ještě Kopřivnice nemůže příliš konkurovat. Týmy mohou těžit z větší členské základny a také z mnohem většího výběru adeptů.

 

Starší žáci Kopřivničtí starší žáci se stali zřejmě největším překvapením soutěže. V nejvyšší lize bojovali o přední příčky tabulky a to opět s extraligovými kluby. V konečném účtování se starší žáci umístili v obrovské konkurenci ostravských a havířovských družstev na fantastickém 3. místě. Pro nového trenéra Milana Uvíru to byl o to větší úspěch, že to byla jeho premiérová trenérská sezóna. Díky patří i všem hráčům, kteří vzorně reprezentovali klub a město v této mládežnické kategorii.

 

Mladší žáci rovněž nastupovali v nejvyšší možné soutěži a rovněž se jim nevedlo špatně. Mladý kopřivnický tým, kde většina hráčů byla věkem elévové statečně bojovala se staršími a zkušenějšími ostravskými hráči a výsledkem bylo celkové 6. místo. V této mládežnické kategorii nejde příliš o výsledky. Hráči, kteří s florbalem začínají si v tomto věku musí osvojovat základní herní činnosti a jde hlavně o to aby hráče sport bavil. To se snaží praktikovat trenéři kopřivnického týmu, které více zajímá předvedená hra a pocit, že se věnují mládeži, která by se mohla trávit svůj volný času televize nebo počítače.

 

Ženy v této sezóně pořádně vystrčily růžky. Po úvodní sezóně, kde kopřivnická děvčata platila za nováčka a otloukánka soutěže se tým zkonsolidoval a od úvodu své soupeře nenechával na pochybách, že bude hrát o příčky nejvyšší. A to se taky potvrdilo. Kopřivnické ženy skončily svou soutěž na 2. příčce za týmem FBS Olomouc, za který v řadě případů nastupovaly extraligové hráčky. Ženy se i díky bodovému koeficientu dostaly do barážových bojů o 1. ligu. V těchto bojích bohužel i vinou vážného zranění kanonýrky Bílkové neuspěla. Nicméně Kopřivnice vyslala jasný signál, že i s ženským florbalem v Kopřivnici se musí do budoucna počítat.

 

V létě se muži účastnili celkem tří turnajů. Na tradičním Kopřivnickém Vikings Cupu dosáhli na bronzovou příčku. Na turnajích v Rožnově a v Praze ( Czech Open) příliš neuspěli a do medailových bojů nezasáhli. Velkého úspěchu dosáhli v turnaji Nisa Open dorostenci. Těm se podařilo v Liberci ve velké konkurenci vyhrát a toto vítězství můžeme řadit mezi velké klubové úspěchy. Na mládežnickém turnaji Prague Games startovali v roce 2010 starší žáci, ti skončili v 1/16-ti finále na hokejkách finského týmu, kterému podlehli na trestná střílení. I tak to byl pro hráče zážitek a zkušenost se zahraničním florbalem, ze kterých mohou čerpat zkušenosti pro svůj další florbalový rozvoj. Ženy startovaly pouze v Kopřivnici na turnaji Female Cup a obsadily 4. místo.

 

V září 2010 se opět rozběhly soutěže a pro Kopřivnici začala další florbalová sezóna...

 

Jedenáctá sezóna: rok 2010/2011 ...


Muži A po sestupu do 2. ligy začali psát novou kapitolu kopřivnického florbalu. Trenérského vedení se ujal dlouholetý hráč A týmu Libor Fojtík a začal budovat nové družstvo, ve kterém chtěl dát prostor hlavně mladým domácím odchovancům. V kádru mužů došlo k obměně, která se musela projevit i herně. Kopřivnice se snažila hrát atraktivní celoplošný florbal a někteří tajně pomýšleli na brzký návrat do 1. ligy. Bohužel týmy v soutěži si dávali na Kopřivnici velký pozor a Kopřivnice se přes jejich úpornou defenzivní taktiku prosazovala jen velice těžko. V kádru chyběl střelec, několik zkušených hráčů z týmu odešlo, někteří ukončili kariéru. Mladí hráči tak neměli moc šancí se prosazovat proti daleko zkušenějším a herně vyspělejším týmům. Po slibném začátku kdy se Kopřivnice pohybovala na špici 2. ligy přišel útlum, prohra s několika lehkými soupeři a konečné 6. místo bylo v sezóně rozhodně za očekáváním. Většina hráčů tak rychle vystřízlivěla a pochopila, že návrat mezi 1. ligu bude opravdu těžký a bez kvalitní celoroční práce se v konkurenci týmů ve 2. lize na postup vůbec nemůže pomýšlet.

 

Muži B měli velice podařenou sezónu. Podařilo se stabilizovat kádr, v zápasech vypomáhali i někteří hráči A týmu, výborně se osvědčili v zápasech junioři. Záloze mužů se podařilo několikrát vyhrát těsnými výsledky a to v konečném účtování znamenalo se ziskem 40 bodů 2. místo v tabulce. Na přímý postup to sice nestačilo, ale po uzávěrce přihlášek se na zálohu usmálo štěstí a postoupili dodatečně. Po několika letech se tak muži dočkali postupu a nutno říci, že zaslouženého. Od nové sezóny tak budou muži B nastupovat v MS lize.

 

Junioři měli v této sezóně jasný cíl a to postup do 2.ligy. To se ve finále podařilo, ale bylo to pouze díky dodatečnému postupu po uzávěrce přihlášek. V soutěži většinu týmů kopřivnické družstvo své soupeře přehrávalo a do boje o jediné postupové místo bojovaly nakonec tři týmy. Paskov, Kopřivnice a Rožnov. Z 1. místa a zaručeného postupu se nakonec radoval Rožnov, Kopřivnice skončila druhá. To na přímý postup nestačilo, ale na dodatečný ano. Z mírného zklamání, kdy junioři nedokázali postoupit přímo z 1. místa se nakonec ukázala úspěšná sezóna a splněný předsezónní cíl.

 

Dorostenci nastupovali v 1. lize a cíl pro sezónu, udržet tuto soutěž se podařil. Dorostenci statečně bojovali s daleko zkušenějšími týmy a konečné 6. místo odpovídalo reálné síle kopřivnického týmu. V sezóně měli dorostenci bohužel velice nestabilní formu, kdy byli schopni prohrát s vyloženými outsidery soutěže. Naopak památný zápas na hale SOU se suverénním Remedicem Ostrava, které si za celou sezónu připsalo pouze jedinou prohru a jedinou remízu patřil do kategorie těch povedených. Výborný zápas na dorostence až před neuvěřitelnou diváckou kulisou dopadl dělbou bodů a to Kopřivnice sahala v průběhu zápasu dokonce po třech bodech.

 

Starší žáci patří již několik let mezi stálice a úspěšné kopřivnické týmy a nejinak tomu bylo i v této sezóně. Ve velké konkurenci havířovských a ostravských týmů opět dosáhli na pomyslné medaile. Konečné 3. místo bylo pro Kopřivnici opět velkým úspěchem a pochvalu zaslouží jak trenér Milan Uvíra, tak celý tým starších žáků, kteří vzorně reprezentovali klub i město Kopřivnici.

 

Mladší žáci naše nejmladší družstvo sehrálo dle nového modelu celou sezónu a rozhodně se neztratili. V systému samostatných turnajů získali do svého držení v průběhu sezóny několik pohárových trofejí. Důležitější ovšem je, že i mladí hráči mají chuť sportovat a florbalem se bavit. Výsledky jsou u této kategorie až druhořadé.

 

Ženy odehrály svou třetí sezónu a v konečném výsledku nebyla příliš povedená. Po minulém roce, kdy skončily ženy na 2. místě přišel v této sezóně mírný herní útlum a konečné 4. místo je určitě mírným zklamáním vzhledem k hráčskému potencionálu, které kopřivnické hráčky mají.

 

V květnu pořádali muži již legendární Vikings Cup ani v 11. ročníku se muži nedočkali prémiové výhry a skončil na 3. místě. Na turnaji se představilo i druhé kopřivnické družstvo - junioři, kteří zacelili místo po jednom z týmů, který se na poslední chvíli odhlásil. V létě se muži zúčastnili nezvyklého počtu turnajů. Po Slováckém poháru v Hluku, narychlo zformovali i tým na Hornets Cup a nechyběli samozřejmě na prestižním Czech Openu. Ve dvou zmíněných turnajích nijak výrazně do bojů nepromluvili, ale Czech Open se po letech vyvedl nad míru. V konkurenci 128 týmů skončili muži na 5.-8. místě, což je pro druholigový tým rozhodně úspěch, který klub naposledy zažil v roce 2004. Mladší kopřivničtí hráči startovali v Praze na Prague Games v Ostravě na Fatpipe Cupu. O Kopřivnických družstvech bylo opět na florbalovém dění slyšet a vidět. V létě absolvovaly týmy náročnou letní přípravu a připravovali se na další florbalovou sezónu...

 

Dvanáctá sezóna: rok 2011/2012 ...


připravuje se...

 

Třináctá sezóna: rok 2012/2013 ...


připravuje se...

 

Čtrnáctá sezóna: rok 2013/2014 ...

 


 

připravuje se...

 

Patnáctá sezóna: rok 2014/2015 ...

 


 

právě probíhá...

 

 

verze pro mobil | standardní verze