197
13522

FBC Vikings Kopřivnice - Mladší Žáci

Mladší žáci triumfovali na turnaji v Odrách

nahled clanek ml zaci odryDružstvo mladších žáků cestovalo dnes do nedalekých Oder, kde odehrálo turnaj MS ligy. Na turnaj bylo kopřivnické družstvo povoláno dodatečně, aby nahradilo družstvo Domaslavic, které se turnaje nemohlo zúčastnit. Turnaj mladým kopřivničanům dokonale sedl a po čtyřech vysokých vítězstvích slavili Vikingové první místo.

Tým mladších žáků cestoval do Oder jako náhradník za tým Domaslavic a opět v kombinované sestavě s pěti Elévy do pole. Prvním soupeřem byl tým 1. FBK Rožnov pod Radhoštěm. Po polovině prvního poločasu byl stav nezměněn. Po té Vikingové přeřadili na vyšší rychlostní stupeň a čtyřmi góly do konce poločasu rozhodli o osudu zápasu. V druhé půli Vikingové postupně navyšovali své vedení na konečných 8:1.

Druhým soupeřem byl tým Z.F.K AQM Petrovice, což byl dle výsledku z této sezóny největší adept na vítězství v turnaji. Vikingové k tomuto zápasu nastoupili od začátku odpovědně a poločasovým stavem 4:0 nenechali nikoho na pochybách o vítězství v tomto zápase. V druhé půli přidali Vikingové ještě jeden gól a konečný výsledek 5:0 nám zaručoval místo na pódiu.

Dalším soupeřem byl domácí tým FBC KSVČ Juventus Odry. První gól vstřelili Vikingové po 55 vteřinách. Soupeř ale odpověděl velmi záhy na 1:1. Vikingové postupně přidali další branky a poločas skončil 5:2 pro naše barvy. V polovině druhé půle byl stav o šest branek a trenéři se rozhodli nasadit kompletní pětici Elévů. Ti se postarali o další dva zásahy do soupeřové branky a celkovým vítězstvím 11:2 si Vikingové s předstihem zajistili první příčku na turnaji.

V posledním zápase nastupovali Vikingové proti FBK Letka Ostrava. S jistotou prvního místa poslali trenéři od samého začátku utkání samostatnou pětici Elévů a druhou pětici tvořili Mladší žáci. Hrálo se v podstatě na jednu branku, čemuž odpovídalo celkové skóre 12:0. Pětice Elévů se postarala o dvě branky i v tomto utkání.

Na tento turnaj jsme byli pozvání na poslední chvíli. Turnaj spadal do výkonnostně slabší skupiny MS ligy mladších žáků. I ve složení s polovinou hráčů z věkově nižšího ročníku Elévů jsme s celkovým skóre 36:3 tento turnaj vyhráli. Zkušenost to byla hlavně pro Elévy, kteří se neztratili na velkém hřišti a dokázali střílet i branky, za což jim patří obdiv a uznání (RS).

Kompletní výsledky MS ligy mladších žáků naleznete zde.