372
9762

FBC Vikings Kopřivnice - Mladší Žáci

Mladší žáci bojovali do poslední chvíle o vítězství v Havířově

ml zaci havirov 28 1 17 nahledDružstvo mladších žáků cestovalo v sobotu do Havířova, kde odehrálo turnaj MS ligy. Na turnaji se mladí Vikingové postupně utkali s týmy 1. FBC Karviná, S.K. P.E.M.A. Opava MODŘÍ, 1. SC TEMPISH Vítkovice Tornádo a 1. SFK Havířov. Turnaj byl velmi vyrovnaný všechny týmy bodovaly a žádný nezůstal bez porážky. Vikingům po dvou vítězstvích, jedné remíze a jedné porážce pomohl ke stříbru los.

Prvním soupeřem byl tým 1. FBC Karviná. Po prvním poločase vedli Vikingové 2:1 díky pozorné obraně podpořené jistými zákroky brankáře. Po přestávce Vikingové pokračovali v soustředěném výkonu a v klidu navyšovali skóre na konečných 6:1.

Druhým soupeřem byl tým S.K. P.E.M.A. Opava MODŘÍ, který na turnaji podával střídavé výkony. Proti Vikingům se Opava ujala vedení, ale Vikingové nepříznivý stav otočili již v prvním poločase na 4:2. Po přestávce skóre narůstalo a v závěru již soupeř stačil jen zkorigovat z trestného střílení na 7:4.

Před třetím utkání zůstávali mladí Vikingové jako jediní v turnaji bez porážky. V úvodu zápasu s Vítkovicemi trošku zaspali a prohrávali 0:2. Poté došlo k probuzení, které přineslo do poločasu snížení na 1:2. Oba týmy bojovaly naplno a celý zápas mnoho osobních soubojů. Vikingům se podařilo po přestávce vyrovnat a snažili se zápas rozhodnout ve svůj prospěch. Stejně tak i Vítkovice. Zápas nakonec skončil smírně 2:2.

V posledním zápase nás čekal tradiční soupěř 1. SFK Havířov. Soupeř se ujal vedení střelou z dálky po standardní situaci. Chvíli poté navýšil vedení z nájezdu nařízeného za zdržování, což hráče vykolejilo do konce utkání. Do konce poločasu Havířov navýšil své vedení na 3:0 a s Vikingy to vypadalo bledě. Po přestávce se naštěstí začali trošku více koncentrovat na hru, snížili na 2:3 a snažili se ze všech sil o vyrovnání. V poslední minutě hráli vabank se šesti hráči v poli a vytvořili si několik šancí. Havířov tlak Vikingů ustál a slavil vítězství nejen v tomto zápase, ale i v celém turnaji.

Los rozhodl, že mladí Vikingové nakonec obsadili 2. místo (při rovnosti bodů i rozdílu ve skóre s týmem Vítkovic), což byla pouze slabá náplast na zklamání ze souboje s Havířovem.

Na turnaji předvedli Vikingové výborné výkony. Překvapivě v pohodě jsme zvládli první, ve většině případů „spací“, zápas. Ve druhém utkání jsme soupeři asistovali u úvodních gólů, ale zodpovědná hra dozadu, žádné drama nepřipustila. Pochvala patří celému týmu za bojovnost a nasazení ve všech zápasech, zejména s Vítkovicemi a Havířovem.

Kompletní výsledky MS ligy mladších žáků naleznete zde.