197
13522

FBC Vikings Kopřivnice - Mladší Žáci

Mladší žáci v Brušperku stříbrní

nahled clanek ml zaci brusperkDružstvo mladších žáků dnes odehrálo turnaj MS ligy v Brušperku a podařilo se jim vybojovat skvělé 2. místo. Na turnaji porazili týmy Horní Suché, Opavy a Škorpionů Ostrava. Jediným přemožitelem kopřivnických byl tým Vítkovic, který také celý ligový turnaj vyhrál.

Mladší žáci se po delší odmlce opět vydali na svou další turnajovou misi a tentokrát do Brušperku, kde svá utkání pořádají FBK Škorpioni Ostrava. Soupeřem mladých Vikingů byly celky FbK Horní Suchá, S.K. P.E.M.A. Opava MODŘÍ, FBK Škorpioni Ostrava a 1. SC TEMPISH Vítkovice Hurikán.

Tým FbK Horní Suchá byl prvním soupeřem na turnaji. V tomto ročníku se Vikingové střetli se soupeřem již jednou a vyšli z něj s plným bodovým ziskem, tedy výhrou 6:2. Začátek zápasu se odehrával v poklidném tempu. Postupem času ale Vikingové plynule přidávali pod kotel a první poločas vyhráli 4:0. Toto vedení Vikingové navyšovali i v druhé půli a svůj brankostroj nakonec zakončili s celkovým výsledkem 13:0.

V druhém zapase si Vikingové nechtěli nechat vzít chuť po gólech a proti týmu S.K. P.E.M.A. Opava MODŘÍ předvedli podobný výkon jako proti FbK Horní Suchá s rozdílem pouze v počtu střelených branek. Po poločase 5:0 přidali Vikingové v druhé půli tři branky a konečným skóre opanovali utkání výhrou 8:0.

Domácí tým FBK Škorpioni Ostrava byl třetím soupeřem na turnaji. Tento soupeř nedává svou kůži lacino a zvlášť na domácím turnaji. Vikingové otevřeli skóre v tomto utkání, ale v zápětí po zmatku před naší brankou soupeř vyrovnal. To Vikingy nijak nezaskočilo a pokračovali ve své trpělivé hře. Do konce poločasu přidali Vikingové ještě další 3 branky a celkový výsledkem 7:1 utkání vyhráli a zajistili si šanci hrát o první příčku na turnaji.

Týmu 1. SC TEMPISH Vítkovice Hurikán měli Vikingové v této sezóně co vracet. V dosavadním ročníku se jim nepodařilo soupeře porazit a s nelichotivou bilancí dvou proher chtěli Vikingové napravit své letošní působení proti tomuto soupeři. Vzájemné zápasy obou soupeřů mají vždy bouřlivou diváckou kulisu obou táborů a toto utkání nebylo výjimkou. Začátek utkání patřil jednoznačně Vikingům. Ihned po úvodním hvizdu uzamkli soupeře na jeho polovině a ostřelovali branku soupeře. Vikingům se však branku vsítit nepodařilo. Po chybě v naší obraně při rozehrání míčku Hurikáni nekompromisně trestali a šli do vedení 1:0. Tak skončil i první poločas. V druhé půli soupeř postupně přebral iniciativu a kontroloval těsné vedení. Ve snaze o zvrat v utkání Vikingové ještě inkasovali další 3 branky a s prohrou 0:4 nakonec zakončili turnaj na 2. místě.

V posledním utkání rozhodovaly maličkosti. Snaha a bojovnost se mladým Vikingům nedá upřít. Do konce sezóny zbývají 2 turnaje a hned v tom následující se potkáme opět se stejným soupeřem na domácím hřišti… (RS).

Kompletní výsledky MS ligy mladších žáků naleznete zde.