372
9762

FBC Vikings Kopřivnice - Mladší Žáci

Mladší žáci otevřeli sezónu na Dubině

nahled ml zaci dubina 24 9 2017Mladší žáci vstoupili do nové sezóny turnajem v Ostravě Dubině ve značně pozměněné sestavě než v předcházejícím roce. V podstatě nezůstal kámen na kameni. V týmů mladších žáků zůstal pouze jeden hráč se zkušenostmi s hracím systémem 5+1. Ostatní hráči byli doplnění z kategorie Elévů a Mladších žákyň, kdy v obou kategoriích se hrálo systémem 3+1. Mladí Vikingové se v Ostravě Dubině postupně utkali s týmy 1. SC Tempish Vítkovice Hurikán, FbC KOVO KM Frýdek - Místek, 1. SFK Havířov Modří a 1. SC Tempish Vítkovice Tornádo.

V prvním utkání proti 1. SC Tempish Vítkovice Hurikán začali mladí Vikingové s velkou chutí, ale vstřelení prvního gólu do naší sítě nezabránili. Druhá obdržená branka v utkání přišla přesně 30 sekund před koncem první půle. To ale nebylo vše a ještě do konce poločasu jsme obdrželi třetí gól. Kdo si myslel, že slabší chvilku si Vikingové už vybrali na konci první půle, byl na omylu. Během následujících 2 minut a 13 sekund přibyly na našem kontě další 4 branky. V průběhu utkání jsme čelili ještě dvou trestným střílením nařízeným proti našemu týmu. Ty ale náš brankář pokryl a celkovým skóre 0:7 utkání skončilo.

FbC KOVO KM Frýdek - Místek byl naším druhým soupeřem. Již po půl minutě jsme inkasovali první gól. Druhá branka padla po nedorozumění v naší obraně. Po zbytek první půle stejně jako ve druhém poločase Vikingové ostřelovali branku soupeře a vytvořili si několik slibných šancí, ale branku se jim vstřelit nepodařilo. Naše neproměněné šance v tomto utkání rozhodly o celkovém stavu 0:2 a ani ve druhém utkání se mladým Vikingům vstřelit branku nepodařilo.

Dalším soupeřem byl 1. SFK Havířov Modří. V tomto utkání se nám podařilo vstřelit první branku zápasu a vlastně i celé sezóny.  V první půli to bylo ale vše a naopak náš soupeř zatížil naše skóre 5 brankami ještě do konce prvního poločasu. Další dvě branky soupeře v druhé půli a naše korekce stavu na konci zápasu znamenaly konečný výsledek 2:7.

Posledním naším soupeřem byl tým 1. SC Tempish Vítkovice Tornádo. S tímto soupeřem jsme se utkali o konečné 4. místo na turnaji. Po prvních dvou obdržených brankách jsme dokázali korigovat aktuální stav na 1:2 a schylovalo se k velkém dramatu. To ale soupeř nepřipustil a postupně třemi góly rozhodl o našem nelichotivém pátém místě na turnaji.

Vzhledem k celkové obměně hráčů a nezkušeností s hracím systémem 5+1 jsme na lepší umístění pomýšlet ani nemohli. Během několika málo tréninků je přechod na nový herní systém pro většinu hráčů složitý. Čeká nás spoustu práce, ale věřím, že výsledky se v půli sezóny dostaví (RS).