471
13280

FBC Vikings Kopřivnice - Mladší Žáci

Mladší žáci se představili na domácím turnaji, bylo z toho 5. místo

nahled ml zaci koprivnice 15 10 2017Družstvo mladších žáků se poprvé v této sezóně představilo na domácím turnaji. I s podporou početného publika se mladí Vikingové snažili a bojovali. Podařilo se jim vyhrát úvodní utkání proti Frýdku-Místku a dlouho drželi krok i proti týmu FBC Ostrava. Ani proti dalším dvěma soupeřům nebyl výkon špatný, nicméně byly z toho dvě prohry. V konečném účtování rozhodovala o umístění kopřivnického týmu na turnaji minitabulka zápasů a nakonec z toho bylo až 5. místo.

FbC KOVO KM Frýdek-Místek - FBC Vikings Kopřivnice 1:4 (1:3)

První vítězství mladých Vikingů v novém ročníku se podařilo vybojovat až na druhém, domácím turnaji proti FBC KOVO KM Frýdek-Místek. S tímto soupeřem jsme se již potkali na úvodním turnaji v Ostravě, ale odešli jsme z něj s prohrou 0:2. Soupiska Vikingů byla doplněna o další nové hráče, kteří vnesli do hry nový impuls a hru oživili. Vikingové nastupovali od začátku utkání ve třech kompletních pětkách.

První gól se nám podařilo vstřelit celkem brzo, což uklidnilo naše hráče, kteří pokračovali ve spolehlivém výkonu po celou první půli. Snaha Vikingů v první půli byla korunována dalšími 2 brankami a výsledkem 3:1 skončil první poločas. V druhé půli se očekával tlak hostujícího týmu, který Vikingové s přehledem ustáli a na konto soupeře přidali ještě jednu branku.

FBC Vikings Kopřivnice - FBC ČPP Bystroň Group OSTRAVA 2:8 (2:4)

I druhé utkání začali Vikingové aktivně a proti florbalově vyspělejšímu soupeři šli do vedení.  Vikingové se nevzdáváli a srdnatě bojovali i po vyrovnání soupeře. K rozhodujícímu zlomu v utkání došlo za stavu 2:2, kdy Vikingové nabídli soupeři příliš mnoho šancí, které Ostrava využila ke vstřelení několika laciných branek, jak v prvním,  tak i ve druhém poločasu.  Soupeř v poklidu dovedl utkání do vítězného konce.

Florbal Exelsior Havířov Černí - FBC Vikings Kopřivnice 6:2 (3:1)

Třetí utkání se silným Havířovem proběhlo podle stejného scénáře jako zápas s Ostravou.  Dobrý začátek, kdy mladí Vikingové Havířovu chvílemi zatápěli, vstřelili i gól.  Poté přišlo několik chyb, které kvalitní soupeř využil a do utkání nás již zpět nepustil.

FBC Vikings Kopřivnice - 1. FBC Karviná 1:3 (1:1)

Turnaj byl až do konce dramatický a v případě vítězství mohli Vikingové ještě vybojovat druhé místo.  Vikingové již v první minutě inkasovali, ale bojovali statečně dál.  Odměnou bylo vyrovnání a několik dalších šancí na obrat. Tyto však zůstaly nevyužity. Před koncem první půle měla Karviná možnost jít do vedení,  ale nevyužila nabídnuté trestné střílení.  Naší brankáři v letošní sezóně zlikvidovali všechna trestní střílení.  Lítý  boj pokračoval i ve druhé půli.

Rozhodnutí padlo při střídání Vikingů, kdy se soupeři naskytla příležitost ke skórování, kterou využil.  Karviná šla do vedení, Vikingové se nevzdával, stále bojovali a snažili se skóre zápasu zvrátit na svou stranu.  Později soupeř přidal ještě jeden gól a pojistil si druhé místo. (mm, rs)

Kompletní výsledky MS ligy mladších žáků naleznete zde.