471
13280

FBC Vikings Kopřivnice - Mladší Žáci

Mladší žáci na turnaji v Českém Těšíně bojovali a bylo z toho 3. místo

ml zaci C tesin nahledVelký herní i výsledkový posun zaznamenalo družstvo mladších žáků na turnaji v Českém Těšíně. Zatímco na předchozích turnajích skončili mladí Vikingové na posledním místě, v Českém Těšíně ukázali velké zlepšení a po dvou výhrách a dvou prohrách slavili konečné 3. místo.

FBC VikingsKopřivnice - FBC Ossiko Třinec 6:1 (1:1)

FBC Ossiko Třinec byl naším prvním soupeřem na turnaji. V sezónách minulých jsme se s tímto soupeřem moc nepotkávali. Mladí Vikingové nastoupili stejně jako minule ve třech kompletních formací, což se později v zápase ukázalo jako klíčové. Na první branku se čekalo až do šesté minuty, kdy po soupeřově střele zapadl míček těsně za brankovou čáru. Soupeř sice v této fázi utkání měl více ze hry. Vikingy podržel několika jistými zákroky brankář a ještě do konce první půle se mladým Vikingům podařilo srovnat stav na 1:1.  V druhé půli se výkon Vikingů postupně zlepšoval a to mělo za následek vstřelení dalších branek do soupeřovy sítě. Třinci postupem času docházely síly, čehož mladí Vikingové dokonale využili. Otěže zápasu převzali do svých rukou a pěti vstřelenými brankami do sítě soupeře rozhodli o svém vítězství 6:1.

FBC VikingsKopřivnice - 1. FBC Karviná 2:4 (2:0)

Druhým soupeřem Vikingů byla 1. FBC Karviná. Tomuto soupeři jsme měli co vracet, neboť při posledním měření sil nás odsoudil do minitabulky, ve které jsme na domácím turnaji obsadili nelichotivé 5. místo. Zápas začal z obou stran ve vysokém tempu, ale první branka padla až na začátku 7. minuty. Po  rychlém rozehrání volného úderu se umístěnou střelou rozvlnila síť soupeřovy branky a vedli jsme 1:0. Do konce 1. poločasu jsme přidali ještě jeden gól a poločas tak skončil 2:0.  Pravdou je, že i soupeř v útoku nezahálel, ale všechny šance pochytal výborný brankář nebo skončily na brankové konstrukci.  V druhé půli soupeř začal uplatňovat nátlakovou hru a výsledkem byla branka na 2:1. Do konce zápasu zbývaly 4 minuty. Dvě a půl minuty před koncem jsme inkasovali podruhé. To ale nebylo vše a za dalších 34 sekund a následně hned po rozehrání jsme inkasovali 3. a 4. gól. Do konce zápasu si Karviná výsledek již pohlídala a zvítězila 4:2.

FBC Vikings Kopřivnice - FBC KOVO KM Frýdek-Místek 3:2 (0:2)

Naším pravidelným soupeřem na dvou minulých turnajích byl FBC KOVO KM Frýdek-Místek. Bilance s tímto soupeřem v probíhající sezóně máme vyrovnanou 1:1. Na konci 6. minuty jsme inkasovali první branku a ještě do konce poločasu i druhou. Poločasový stav nevěštil nic dobrého. Po nevídané situaci, kdy soupeř hrál v šesti hráčích, upozornil trenér soupeřova týmu na tuto skutečnost rozhodčí. Sudí okamžitě nařídili trestné střílení. To Vikingové proměnili a jako by je někdo pokropil živou vodou. Obraz hry se zcela změnil a byl korunován tlakem na soupeřovu branku. Toho Vikingové využili dokonale a v čase 7:32 srovnali skóre na 2:2. Po dalších 11 sekundách padla vítězná branka do soupeřovy svatyně. Vikingové tak zpečetili osud utkání a vyhráli 3:2. Výhra nám zajistila, že poslední místo na turnaji neobsadíme. Situace, která předcházela našemu obratu v utkání, je v dnešním sportovním světě věcí nevídanou. Těchto činů je v dnešním sportu (a nejen ve sportu ale i v běžném životě) poskromnu a spíše se stávají výjimečnými. Trenér Frýdku-Místku si zaslouží uznání, obdiv a cenu Fair Play.

FBC Vikings Kopřivnice – FBC Autel Český Těšín 2:4 (2:3)

Poslední zápas proti Českému Těšínu rozhodoval o konečném pořadí na prvních třech místech. V případě výhry či remízy by nám bylo přisouzeno 2. místo. Prohra v posledním zápase znamenala 3. příčku. Vedení v zápase se ujali domácí borci a to v čase 1:35 od úvodního hvizdu. Mladí Vikingové po brzkém gólu nesložili zbraně a otočili nelichotivý stav na 2:1. To vše v čase 3:21. V průběhu první půle ale soupeř srovnal a podařilo se mu převážit vedení na svou stranu. Poločas skončil 2:3 v náš neprospěch. V druhém poločasu se Vikingové snažili vstřelit branku, ale přes veškerou snahu se jim to nepodařilo. Další rozdílový gól v naší síti znamenal konečný výsledek 2:4 a tím i třetí místo na turnaji.

Třetí místo na turnaji je pro naši dlouhodobou koncepci úspěchem. Předvedený výkon v zápasech se turnaj od turnaje zlepšuje. Všichni hráči bojovali, za což jim patří poděkování. Výsledky se postupně dostavují, ale pořád je co zlepšovat.  Založení útoku a přechod na půli soupeře je to, na co se musíme v tuto chvíli zaměřit. Ještě jednou chci hráčům poděkovat a pevně doufám, že budou na sobě pracovat jako doposud.

Kompletní výsledky MS ligy mladších žáků naleznete zde.