471
13280

FBC Vikings Kopřivnice - Mladší Žáci

Mladší žáci ve Stonavě čtvrtí

ml zaci turnaj stonava 19 11 17 nahledDružstvo mladších žáků Kopřivnice odehrálo v neděli turnaj ve Stonavě. Soupeři jim byly týmy Karviné, Vítkovic, Třince a Havířova. Zvítězit se mladým kopřivnickým hráčům podařilo pouze v utkání s Třincem, ostatní soupeři byly nad jejich síly a tak mladí Vikingové obsadili konečné 4. místo.

FBC Vikings Kopřivnice – 1. FBC Karviná 0:6 (0:4)

Prvním naším soupeřem byla 1. FBC Karviná. Začátek utkání byl z obou stran opatrný s náznaky šancí, které ale neskončili gólem. První branka padla až v 6. minutě a to do naší sítě. Do konce poločasu na naše konto připadly ještě další 3 branky a poločas tak skončil 0:4. Trápení Vikingů pokračovalo i ve 2. poločase. Naše akce většinou končili již ve středu hřiště a soupeř nás nepouštěl do větších šancí. Další dvě branky v naší síti znamenaly celkový výsledek 0:6.

FBC Vikings Kopřivnice – 1. SC TEMPISH Vítkovice Tornádo 1:7 (1:2)

Po nevydařeném utkání s Karvinou si chtěli mladí Vikingové spravit chuť hned v následujícím utkání. Naším soupeřem byl 1. SC TEMPISH Vítkovice Tornádo. Po úvodní brance soupeře jsme korigovali stav na 1:1 proměněným nájezdem. Do poločasu jsme inkasovali ještě jednu branku po chybě v rozehrávce. Nadějný poločasový stav 1:2 mladí Vikingové drželi ještě 3 minuty před koncem utkání a vypracovali si i několik slibných šancí na srovnání skóre. Nutno podotknout, že v těchto fázích zápasu nás podržel brankář a dobře postavená branka. Po inkasování třetí branky soupeře se mladí Vikingové vytratili ze hřiště a dovolili dominujícímu soupeři ve zbývající fázi utkání vstřelit další čtyři branky. Konečný výsledek 1:7 neodpovídá bojovnosti, kterou Vikingové v tomto zápase předvedli.

FBC Vikings Kopřivnice – FBC Ossiko Třinec 4:1 (2:1)

Ve třetím zápase proti soupeři z Třince se dle dosavadního průběhu turnaje hrálo o konečnou 4. příčku na turnaji. Vikingové nezačali dobře v tomto utkání a již po 12 sekundách inkasovali první branku. Mládežníci, ale nesložili zbraně a do konce půle strhli vedení na svou stranu. V druhé půli Vikingové přidali ještě další 2 branky a rozhodli o osudu utkání v poměru 4:1. Vítězstvím jsme si zajistili 4. příčku na turnaji.

FBC Vikings Kopřivnice – 1. SFK Havířov Modří   1:9 (0:6)

V poslední zápase proti Havířovu se v případě výhry mohli Vikingové posunout na 3. příčku. Remíza vlivem horšího skóre nás odsouvala na 4. příčku. Začátek utkání přesně kopíroval předcházející duely. Již po 26 sekundách Vikingové inkasovali první branku. Brankostroj soupeře pokračoval dál a zastavil se na hrozivém skóre 0:6. Po přestávce Vikingové částečně vyrovnali hru, ale prohra 1:9 nás odsoudila na 4. příčku.

Šest vstřelených branek ve čtyřech utkání je málo. Nejlepší výkon podali Vikingové proti celkovému vítězi na turnaji Vítkovicím a dokázali si, že i s těmito soupeři se dá hrát. Turnaj nám ukázal, že u většiny hráčů se musíme zaměřit na základní herní činnosti jako je vedení a krytí míčku, přihrávky a pohyb po hřišti nejen s míčkem, ale zejména bez míčku. V těchto základních dovednostech nás soupeři většinou výrazně předčí. Další turnaj nás čeká na začátku prosince.

Dne 7.12.2017 od 16:15 proběhne tradiční společný trénink s rodinnými příslušníky, kteří si mohou vyzkoušet, jak si rozumí s míčkem a florbalkou a také změřit síly se svými ratolestmi. Vezměte si sebou sportovní oblečení a obuv, florbalku a dobrou náladu. (RS)

Kompletní výsledky MS ligy mladších žáků naleznete zde.