471
13280

FBC Vikings Kopřivnice - Mladší Žáci

Mladší žáci ve Stonavě skončili na 4. místě

ml zaci stonava 2 12 17 nahledDalší z turnajů MS ligy proběhl dnes ve Stonavě. Kopřivnické družstvo skončilo s bilancí tří proher a jedné výhry na konečném 4. místě. Mladí kopřivničtí hráči podlehli Vítkovicím, Ostravě a Karviné. 4. místo si Vikingové vybojovali vítězství nad Třincem v poměru 2:0.

Družstvo mladších žáků Kopřivnice odehrálo v neděli turnaj ve Stonavě. Soupeři jim byly týmy Karviné, Vítkovic, Třince a Havířova. Zvítězit se mladým kopřivnickým hráčům podařilo pouze v utkání s Třincem, ostatní soupeři byly nad jejich síly a tak mladí Vikingové obsadili konečné 4. místo.

FBC Vikings Kopřivnice – 1. SC TEMPISH Vítkovice Tornádo 0:6 (0:4)

Prvním naším soupeřem bylo vítkovické Tornádo. Vikingové začali nebojácně a vytvořili si první šanci, kterou nevyužili. Ve druhé minutě soupeř poprvé skóroval a v průběhu dalších dvou minut skóre navýšil na 0:3. Třetí gól padl po chybné rozehrávce. Vikingové přidali a hru vyrovnali, ale byl to opět soupeř, který do poločasu přidal ještě jeden gól. Druhý poločas byl herně vyrovnaný šance se střídaly na obou stranách. Nejdříve gólman Vikingů zneškodnil trestné střílení. Stejnou šanci měli i Vikingové. Exekutor brankáře překonal, ale v cestě míčku do sítě stála tyč. V poslední minutě Vikingové inkasovali ještě dvakrát, přičemž poslední branka padla 1s před závěrečným klaksonem. Stejně jako při minulém zápase s Vítkovicemi, konečný výsledek 0:6 neodpovídá bojovnosti a nasazení, kterou Vikingové v tomto zápase předvedli.

FBC Vikings Kopřivnice – FBC ČPP Bystroň Group OSTRAVA 3:7 (1:3)

Ve druhém zápase se opakoval scénář z prvního utkání turnaje. Vikingové začali aktivně, ale inkasovali gól od ČPP již ve druhé minutě z hole neobsazeného hráče. Za minutu již na ukazateli svítilo skóre 0:2. Vikingové snížili po pěkné kombinaci na 1:2. Vzápětí inkasovali další gól. Soupeř mohl navýšit svůj náskok při trestném střílení. Proti byl opět gólman Vikingů. Do druhého poločasu nastoupili Vikingové aktivně, měli několik vyložených šancí, ale štěstí jim moc nepřálo. Přesto bojovali dále a snížili po pěkné kombinaci na 2:3. Naděje na zvrat žila jen minutu, poté soupeř zvýšil na 2:4. Vikingové trochu polevili a za další 3 minuty ČPP přidalo ještě 3 další branky. Vikingové v závěru zabojovali a korigovali na konečných 3:7.

FBC Vikings Kopřivnice – FBC Ossiko Třinec 2:0 (1:0)

Ve třetím zápase proti soupeři z Třince se dle dosavadního průběhu turnaje hrálo o konečnou 4. příčku na turnaji. Vikingové začali koncentrovaně kontrolovali hru. Soupeř se soustředil na obranu a do útočení se moc nepouštěl, zahrozil pouze několika střelami z dálky. Vikingové si s úpornou obranou dlouho nedovedli poradit. Vedení jim přinesla rychlá klička a přesná střela v 8. minutě. Druhý poločas se nesl v podobném duchu. Vikingové kontrolovali hru a po rychlé akci navýšili na 2:0. Toto skóre bylo konečné, protože třinečtí hráči nevyužili chybnou rozehru Vikingů 3 minuty před koncem.

FBC Vikings Kopřivnice – 1. FBC Karviná 2:5 (1:2)

Naším posledním soupeřem byla 1. FBC Karviná. Vikingové tradičně začali aktivně. Tentokrát svou snahu přetavili ve 2. minutě ve vedoucí gól. Soupeř srovnal z trestného střílení na 1:1. Byl to první gól z trestného střílení, který naši gólmani inkasovali až na pátém turnaji.  Karviná měla možnost stav otočit na svou stranu, ale druhé trestné střílení náš brankář zneškodnil. Karviná udeřila po individuální akci z rohu hřiště 1s před koncem poločasu. Ve druhém poločase Vikingové bojovali seč mohli, ale byl to soupeř, který navýšil své vedení na 1:5. Vikingové korigovali v 9. minutě po pěkné, rychlé kombinaci přes celé hřiště.  Přes veškerou snahu již Vikingové další branku nepřidali.

Na tomto turnaji Vikingové vstoupili do všech zápasů aktivně a vytvořili si šance, poté však polevili a soupeři své příležitosti využívali s větší efektivitou.  V tréninku se i nadále budeme zaměřovat na základní herní činnosti jako je vedení a krytí míčku, přihrávky a pohyb po hřišti nejen s míčkem, ale zejména bez míčku. V těchto základních dovednostech nás soupeři většinou výrazně předčí. Další turnaj nás čeká v půli ledna.

Dne 7.12.2017 od 16:15 proběhne tradiční společný trénink s rodinnými příslušníky, kteří si mohou vyzkoušet, jak si rozumí s míčkem a florbalkou a také změřit síly se svými ratolestmi. Vezměte si sebou sportovní oblečení a obuv, florbalku a dobrou náladu. (MM)

Kompletní výsledky MS ligy mladších žáků naleznete zde.