372
9762

FBC Vikings Kopřivnice - Mladší Žáci

Skvělé druhé místo mladších žáků na domácím turnaji

ml zaci koprivnice 14 1 2018 nahledMladší žáci se představili na domácím turnaji v dobré formě a vybojovali celkové druhé místo. Mladí Vikingové se postupně utkali s týmy FbC KOVO KM Frýdek-Místek, Florbal Exelsior Havířov Černí, 1. SFK Havířov modří a FBC Ossiko Třinec. Na turnaji podlehli pouze celkovému vítězi týmu SFK Havířov a zcela zaslouženě mohli slavit skvělé umístění!

FBC Vikings Kopřivnice – FbC KOVO KM Frýdek-Místek 2:2 (0:2, 2:0)

Vikingové nastoupili v prvním zápase proti soupeři z Frýdku-Místku. První gól Vikingové obdrželi již ve třetí minutě. Vikingům chyběl náznak jakékoliv kombinace a celkově se jim nedařilo ohrozit branku soupeře. Byl to naopak soupeř, který do konce první půle svůj brankový rozdíl ještě navýšil na poločasový stav 0:2. První střelu na branku vyslali Vikingové až v šesté minutě druhé půle a začalo se blýskat na lepší časy. V čase 8:25 se Vikingům podařilo vstřelit první gól v zápase a za další 60 sekund dokonce srovnali stav na 2:2. Obrat v zápase se jim však nepodařilo dokonat do konce a stav 2:2 zůstal jako konečný.

FBC Vikings Kopřivnice – Florbal Exelsior Havířov Černí 2:1 (0:0, 2:1)

Druhým naším soupeřem byl Havířov Černí. V prvním poločase branka nepadla a Vikingové dodržovali stanovenou taktiku zahustit prostor na naší polovině hřiště a znepříjemnit tak jakoukoliv kombinaci soupeři. Ve druhé půli Vikingové dostali šanci na změnu stavu v podobě nařízeného trestného střílení, ale hostující brankář byl proti. První gól padl až v páté minutě druhé půle a byli to právě Vikingové, kteří otevřeli účet zápasu. Na začátku sedmé minuty mohli Vikingové opět navýšit stav utkání, ale skvěle chytající hostující brankář zneškodnil již druhé nařízené trestné střílení v zápase. Za necelou minutu a půl trestal soupeř v podobě srovnání stavu na 1:1 a to vše v čase 7:39. Vikingové ovšem nesložili zbraně a dál pokračovali v dobývání branky soupeře. V této fázi zápasu se hra přelívala z jedné strany na druhou. Rozuzlení přišlo až 31 sekund před koncem zápasu, kdy Vikingové strhli vítězství na svou stranu a připsali si tak 3 důležité body za výhru 2:1.

FBC Vikings Kopřivnice – 1. SFK Havířov modří 1:9 (1:4, 0:5)

Do třetího zápasu nastupovali Vikingové proti týmu SFK Havířov. Tento zápas nedopadl podle představ trenérů ani samotných hráčů. Od počátku zápasu soupeř dokazoval, proč okupuje první příčky v soutěži. Během minuty a půl nám Havířov nasázel tři branky. Korekce stavu na 1:3 ještě dávala šanci na obrat v zápase, ale do konce poločasu soupeř vstřelil i svou čtvrtou branku. Další dvě branky na začátku druhé půle během 4 vteřin rozhodly definitivně o osudu utkání. Havířov přidal ještě další tři branky a navýšil stav zápasu na konečných 1:9.

FBC Vikings Kopřivnice – FBC Ossiko Třinec 6:1 (1:1, 0:5)

Poslední zápas proti Třinci nabízel hned několik scénářů v podobě možného umístění od druhého místa až po místo čtvrté. Matematika byla jasná. Výhra znamenala druhou příčku, remíza třetí a prohra celkové čtvrté místo na turnaji. Byl to právě Třinec, který trestal naši špatnou rozehrávku obránců a ujal se tak vedení 0:1. Vikingové ovšem nechtěli potopit svou loď tímto laciným gólem a ztratit tak šanci na nejlepší umístění v sezóně. Po nařízeném trestném střílení před koncem 1. půle Vikingové srovnali účet na poločasový stav 1:1. Hned

na začátku druhé půle trestali Vikingové opět z trestného střílení a dostali se do vedení 2:1. Další gól Vikingové přidali na konci druhé minuty a postupně opanovali zápas s celkovým skóre 6:1.

Konečně jsme přehráli soupeře z přední části tabulky. Troufám si říct, že to byl náš nejlepší zápas v této sezóně. Všichni z týmu dodrželi stanovenou taktiku a podržel nás i skvěle chytající brankář. Prostě se to sešlo. Hlavně jsme dokázali hráčům, že se dá hrát s každým soupeřem a také jsme zvedli hráčům sebevědomí. Výhra nad Havířovem byla klíčová k získání druhého místa (RS).